Baisi pelējuma traipi, uzburbušas sienas, grīda: lepnas jaunbūves jumts‑terase nekam nederīgs, dzīvokļi sagandēti

2022. gada 16. jūnijā 19:10

Iegādājušies dzīvokļus jaunā projekta augstceltnē Rīgā, Anniņmuižas bulvārī, iedzīvotāji sagaidīja lieliskus dzīves apstākļus, bet realitātē nama augstāko stāvu iedzīvotāji gadiem ilgi ļoti cieš no nokrišņu ūdens, kas nonāk mitekļos un nopietni bojā īpašumus.

“Bez Tabu” uzklausīja Anniņmuižas 38 k-3 daudzdzīvokļu nama iedzīvotājus, kuri dzīvo 13-15. stāva dzīvokļos. Jau vairākus gadus augšējo stāvu mitekļus lietusgāzēs nopietni bojā ūdens. Dzīvokļos ir pelējums.

Konstantīns
vairākus gadus gaida junta remontu

Pirms vairākiem gadiem uz sienām sāka parādīties interesanti “zīmējumi”, krāsa sāka uzpūsties. Vērsāmies pie iepriekšējā apsaimniekotāja, tas problēmu piefiksēja. Apdrošināšana nosedza remontu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc plūdu seku novēršanas dzīvokļos, lietusūdens turpina gandēt mitekļus. Īpašumu apdrošinātāji dažiem dzīvokļiem jau atsaka segt kārtējo bojājumu remontu, jo nav novērsts noplūžu iemesls – aizvien nav salabots jumts.

Konstantīns
vairākus gadus gaida junta remontu

Tā problēma atkārtojās. Parādījās uz citu istabu sienām. Vienā brīdī plāksnes sāka lēkt nost no sienas, jo ūdens radītais “zīmējums” auga ļoti dinamiski. Kad guļamistabā atbīdījām skapi, ir tunelis uz visuma melno caurumu.

Iedzīvotāji sapratuši, ka vairs nav jēgas ieguldīt pašu līdzekļus bojājumu remontdarbos, kamēr jumts nav salabots.

FOTO: Mājas iedzīvotāja foto

Iedzīvotāji pieļauj, ka nams būvēts, ekonomējot hidroizolācijas materiālus. Tam piekrīt arī mājas apsaimniekotāja pārstāvis, kurš raidījumam stāstīja par 2019. gadā veiktu ekspertīzi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sergejs Gajevs
apsaimniekotāja SIA “Ekoservice” pārstāvis

Veica iegriezumus līdz pašam galam, skatījās, kurā kārtā vaina. Apakšējā slānī, tiekot līdz betonam, ir plāns hidroizolācijas slānis, kur mitrums. Tas ir konstatēts.

Ierasti jumts ir daudzdzīvokļu nama dzīvokļu īpašnieku kopīpašumā. Ja nepieciešams jumta remonts, visi sametas un remontdarbi, nobalsojot par darbu veikšanu, tiek apmaksāti no mājas uzkrājuma. Namā Anniņmuižas bulvārī gan ir netipiska situācija, proti, jumta daļa, kurā ir sūce, ir arī 16. stāva dzīvokļa terase, kas ir šā mitekļa saimnieka īpašums. Līdz ar to, kā uzskata apsaimniekotāja SIA “Ekoservice” pārstāvis Sergejs Gajevs, remontdarbus jāapmaksā šim iedzīvotājam. “Tas ir privātīpašums, nevis kopīpašums. Problēma ir terasē. Tas nav jumts, tā ir terase,” norādīja apsaimniekotāja SIA “Ekoservice” pārstāvis. Gajevs.

Terases, kas pārējai mājai ir jumts, saimnieku “Bez Tabu” komandai neizdevās sastapt. Mājas iedzīvotājs Konstantīns teica, ka runājis ar kaimiņu – viņš esot ar mieru segt pusi no remonta izmaksām. Mājas iedzīvotāji uzskata, ka pārvaldniekam ar steigu vajadzētu apzināt visus dzīvokļu īpašniekus, aicināt visus uz kopsapulci un likt galdā terases īpašnieka piedāvājumu, vienlaikus prasot, vai pārējās izmaksas iedzīvotāji ir ar mieru segt no mājas uzkrājuma. Iesaistoties “Bez Tabu”, mājas pārvaldnieks solīja drīzumā organizēt sapulci.

Sergejs Gajevs
apsaimniekotāja SIA “Ekoservice” pārstāvis

Tad lemsim par kompromisu. 50 uz 50, kāds cits sadalījums – tas jārisina, bet ne reizi neesam kopā savākušies. Mēs to cenšamies organizēt.

Nepilnu nedēļu pēc “Bez Tabu” komandas viesošanās konkrētajā adresē, raidījums no iedzīvotāja saņēma pozitīvu vēsti: “Robert, paldies tev un taviem kolēģiem! Bija sapulce. Remontēs un darīs, bet sekosim līdzi!”

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm