tv3.lv

Balvēnietei par bēdīgi slaveno OIK jāmaksā vairāk nekā par patērēto elektrību

2018. gada 13. februārī 8:13

Valentīnas kundze no Balviem vairākas reizes centās sazvanīt “Elektrum” klientu servisu, taču nesekmīgi. Dispečeri ilgstoši neatbild uz zvaniem, taču rēķina apmaksas termiņš strauji tuvojas.

Šogad, gluži kā iepriekšējos gadus, Valentīnas kundzei ir izlīdzinātais maksājums, kas paredz mēnesī par patērēto elektroenerģiju maksāt 4,20 eiro + PVN. Lielāko pārsteigumu sagādā maksa par tā saucamo OIK jeb obligāto iepirkumu komponenti, kas ir lielāka nekā maksa par patērēto elektrību.

Valentīna
Saņēmusi jaunāko rēķinu no “Elektrum”

Nevaru tikt galā ar “Elektrum”, gribu jums jautāt, jo jūs ātri nokārtosiet šo jautājumu. Kāpēc obligātā iepirkuma komponente (OIK) ir lielāka nekā maksa par patērēto elektroenerģiju? To neizprotu.

Mēnesī par OIK Valentīnas kundzei jāmaksā 4,43 eiro + PVN, tāpat vēl jāpieskaita 7,61 eiro + PVN par pārvades un sadales pakalpojumiem.

Kopsumma papildu maksājumi sasniedz pat 12,04 eiro + PVN, kamēr par patērēto elektroenerģiju jāmaksā vien 4,20 eiro + PVN.

”Latvenergo” sabiedrisko attiecību speciāliste Ivita Bidere norāda, ka ar šā gada 1. janvāri mainās OIK aprēķina kārtība, kas ietekmē ikvienu elektroenerģijas patērētāju.

Ivita Bidere
“Latvenergo” pārstāve

Maksājumu par OIK veido divas daļas. Viena daļa ir mainīgā, kas ir atbilstoša klienta patēriņam. Otra daļa ir fiksēta, kas ir atbilstoša klienta pieslēguma jaudai.

Katram klientam būtu lietderīgi izvērtēt, vai viņa patēriņš un pieslēguma jauda ir adekvāta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Izmaiņas OIK aprēķina kārtībā ietekmē ikvienu elektroenerģijas patērētāju. Bidere norāda, ka klientiem jāapsver iespēja samazināt sev pieejamo jaudu, ja tā netiek izmantota. Lai to izdarītu, ar iesniegumu jāvēršas akciju sabiedrībā ”Sadales tīkls”.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm