tv3.lv

“Bandīti visu atņēma!” Par 30 000 eiro pārdod 560 m² plašu savrupmāju Madonā; saimnieks ēku pamest negrasās

2021. gada 13. janvārī 19:20

Madonietis Jānis šobrīd dzīvo vēl pagājušajā gadsimtā celtajā savrupmājā. Tiesa gan, pašreiz atrašanās ģimenei būvētajā namā teju vai robežojas ar likumpārkāpumu. Vairākus simtus kvadrātmetrus plašā ēka ar zemesgabalu jau nokļuvusi citas personas valdījumā. Madonietis ir pārliecināts, ka tas noticis pretlikumīgā ceļā.

Pirmskrīzes laikā veiktie aizņēmumi un mājas ieķīlāšana beidzās ar biznesa zaudēšanu un veselības problēmām. Tam visam vēl piedevām arī parādsaistības vairāku tūkstošu apmērā. Madonietis gan atklāj, ka savulaik uzticējies kreditoru pārstāvim, izmantojot iespēju atlikt parāda atdošanu. Tomēr vēlāk Jānis uzzinājis, ka uz sievas vārda pārrakstītā māja jau vairākkārt izlikta izsolē.

Jānis
cīnās par māju

Bandīts izstāstīja, viens no Madonas bandītiem… Īstenībā jau tur kaut kāda Rēzeknes mafija [darbojas]. Tas Madonas bandīts pateica, ka viņi iemaksājuši 100 000, lai nebūtu problēmu ar tiesu.

Bez Tabu: Vai kaut kādā brīdī jūs vai jūsu sieva saņēma brīdinājumu [par izsoli]?

Nesaņēma! Tur jau tā maucība. Tur jau tā lieta. Sieva bija Anglijā. Es viņam ar teicu, ka sieva Anglijā strādā.

Jānis, kurš savulaik filmējies latviešiem labi zināmajā asa sižeta filmā ”Mirāža”, tagad pats esot nokļuvis ciešā kontaktā ar kriminālo pasauli, visas līdzšinējās darbības ar māju uzskatot par klaju korupciju. Policija gan noziedzīgas darbības nesaskatot.

Madonietis uzskata, ka paša celtā māja pilsētā izkrāpta un afērā iesaistīta gan vietējā policija, gan arī prokuratūra un pat tiesa.

Gundars Trops
Madonas policijas iecirkņa priekšnieks

Jau konkrēti par šo te pašu faktu Kluša kungs ir vērsies policijā. Tad tika veikta pārbaude, materiāls tika izvērtēts. Tika pieņemts lēmums par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu. Valsts policija strādā likuma ietvaros, un, kā likums nosaka, mēs izvērtējam materiālus un sniedzam arī atbildes pilsoņiem.

Bez Tabu: Tad būtībā kaut kādi pārmetumi par to, ka tur ir bijusi kaut kāda policijas bezdarbība vai pat iesaistīšanās noziedzīgajos grupējumos, tā ir aplama?

Tieši tā! Tas neatbilst patiesībai.

Kluša kungs vēl piebilst, ka noziedzīgais grupējums esot samaksājis jau likvidētās Latvijas Hipotēku un zemes bankas pārstāvim vairākus desmitus tūkstošus eiro, lai tiktu organizēta viegla nekustamo īpašumu iegāde Madonas apkaimē. Prioritāte tiem īpašumiem, kas ir ar augstu novērtējumu, bet vienlaikus ar nelielu atlikušā aizņēmuma summu jeb parādu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jāņa bijusī sieva no oficiāla komentāra atsakās, taču telefonsarunā atklāj, ka vēl joprojām maksājot par Jāņa savulaik sarūpētajiem parādiem. Informāciju par mājas izsolīšanu Gunta personīgi neesot saņēmusi, taču piekrīt, ka kādreizējā ģimenes ligzda patiešām esot pārdota par sviestmaizes cenu – 30 000 eiro.

Aleksejs
mājas īpašnieces pārstāvis

Brīdī, kad likvidējās SIA ”Hiponija” [kas nodarbojas ar no bijušās Latvijas Hipotēku un zemes bankas pārņemto problemātisko aktīvu pārvaldīšanu], ja nemaldos, portālā “ss.lv” redzējām sludinājumu, ka tiek tirgots īpašums Madonā, Dārza ielā 25. Reaģējām un iegādājāmies to. Jau kopš iegādes brīža ar Kluša kungu mums ir nemitīga tiesvedība. Viņš atsakās atstāt nekustamo īpašumu, taču ir tiesas lēmums. Tagad tā ievērošanai ir piesaistīts tiesu izpildītājs.

Pašreiz tiekot gaidīts brīdis, kad beigsies ārkārtējā situācija. Zināms arī, ka madonietim vietējais sociālais dienests pat ierādījis dzīvokli teju 30 kilometrus attālajā Jaunkalsnavā. Jānis tam absolūti nepiekrīt un apņemas turpināt cīņu par māju.

Jānis vēl saglabājot cerības, ka īpašumu tomēr izdosies atgūt. Šobrīd tiek gaidītas atbildes no Ģenerālprokuratūras, Iekšlietu ministrijas un Valsts policijas.

Radinieki gan vairākkārt esot lūguši Jāni likties mierā, aizmirst pieļautās kļūdas un atlaist pagātni, tostarp – arī māju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm