Bārs Valmierā dāmas lutina ar atlaidēm! No likuma viedokļa – prettiesiski un diskriminējoši!

Naktsklubu un bāru mārketinga triki klientu piesaistei mēdz būt pretlikumīgi un diskriminējoši, norāda Tiesībsarga birojā. Diskriminācijas gadījumu sadarbībā ar aizvainotiem iedzīvotājiem fiksē arī Bez Tabu.

2017. gada 4. februārī 19:47

Valmieras bāra “Tērbata” darboņi pirms kāda laika izplatījuši akcijas paziņojumu: “Dāmām no pulksten 19.00 līdz 21.00 kokteiļi par puscenu”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šāda komercprakse šķiet nepieņemama un diskriminējošam Valmieras iedzīvotājam, vīrietim, kurš vēlas palikt anonīms:

“Tādā gadījumā arī citi veikali, jebkurš bārs var nolemt neielaist cilvēkus ar citu ādas krāsu vai cilvēkus ar konkrētiem reliģiskiem uzskatiem. Tad jau var atrast pilnībā jebkādu argumentu. Mēs tomēr dzīvojam tiesiskā valstī, kur visi cilvēki ir vienlīdzīgi.”

Vairums uzrunāto rīdzinieku un Valmieras iedzīvotāju uzskata, kā šāda akcija ir diskriminējoša, savukārt bāra “Tērbata” pārstāve skaidro, ka tas ir mārketinga triks.

“Daži mēdz uzskatīt, ka šī vieta ir tikai vīriešiem. To darām, lai piesaistītu sievietes. Daudzi uzskata, ka tas ir džentlmeņu klubs,” mārketinga politiku skaidro bāra darbiniece.

Komersants pat neaizdomājas, ka diskriminē

Tomēr tiesībsarga biroja pārstāve kritizē šādu komercpraksi, sakot, ka mārketinga mērķiem jābūt arī tiesiskam pamatojumam. Ja reiz iestādē konkrētais pakalpojums pieejams visiem, dzimumu nedrīkst izmantot kā kritēriju cenu noteikšanai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Saskaņā ar Patērētāju tiesību aizsardzības likumu, piedāvājot preci vai sniedzot pakalpojumu, klienti nedrīkst izjust nekāda veida diskrimināciju. Tā nedrīkst būt nedz dzimuma, nedz etniskā, nedz reliģiskā diskriminācija. Pakalpojumu sniedzēji un preču tirgotāji bieži vien neaizdomājas par to, ka viņu cenu politika kaut kādā veidā diskriminē kādu sabiedrības grupu,” skaidro Madlēna Vehere, Tiesībsarga biroja pārstāve.

Tāpat viņa aicina vērsties Tiesībsarga birojā, ja rodas bažas par komersantu piekopto cenu politiku un citiem iespējamiem pārkāpumiem. Valmieras izklaides vietā solās pārkāpumu novērst tuvākajā laikā.

Bez Tabu jau iepriekš stāstījis par vairākiem diskriminācijas gadījumiem Rīgas nakts klubos, kuros nav nodrošināta atbilstoša vides pieejamība cilvēkiem ar invaliditāti.

Citkārt cilvēki ar kustību traucējumiem vienkārši tiek patriekti no iestādes.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm