tv3.lv

Bauskas domes darbiniece gadu imitē darbu

17. janvārī 19:10

“Bez Tabu” rīcībā esošā informācija liecina, ka Bauskas novada domes būvinženiere gadu maldinājusi novada iedzīvotājus, ka gaidot atbildi no ”Latvijas Valsts ceļiem”, kaut uzņēmumam nemaz nav nosūtījusi vēstuli.

Mārtiņš pirms vairākiem gadiem privātmājas būvniecībai iegādājās īpašumu Bauskas nomalē. Tā saucamie papīra darbi teju noslēgušies, taču ir viens “bet” – joprojām nav skaidrs, kur atradīsies nobrauktuve no ceļa.

Bauskas dome 2020. gada martā nolēma paplašināt pilsētas teritoriju un fiziski pārvietot apdzīvotas vietas sākumu par aptuveni kilometru tālāk. Tas novedis pie nākamā lēmuma – no ”Latvijas Valsts ceļiem” pārņemt savā bilancē nu jau pilsētas teritorijā esošo ceļa posmu. Kaut lēmums apstiprināts jau 2020. gada oktobrī, vairāk nekā gadu vietvaras darbinieki neko nav iesākuši.

Mārtiņa iegādātais zemesgabals atrodas asfaltēta ceļa Bauska-Uzvara ceļa malā. Bijusī mazdārziņu teritorija Bērzkalnos strauji pārtop par privātmāju kvartālu, taču ne visiem īpašumiem ir piekļuve autoceļam. Baušķenieks Mārtiņš apsvēris dažādus ceļa būves variantus, tomēr par visērtāko atzinis tiešo pievienošanos autoceļam. Fiziski to ir iespējams izdarīt, tomēr pašvaldības darbinieku neieinteresētības dēļ šo ieceri neizdodas novest līdz rezultātam.

Mārtiņš
Vēlas saņemt atbildi

Esmu vairākkārt bijis domē, interesējies, runājis, vaicājis. Darbinieki teikuši, ka jāpagaida, esot kovida laiks. Minējuši visādus iemeslus, lai novilcinātu laiku, nu jau pagājuši divi gadi. Es vienkārši nezinu, kur vērsties. Zvanu domes darbiniecei, viņa saka, lai piezvanu pēc diviem, trīs mēnešiem, varbūt tad ceļš jau būs pašvaldības pārvaldījumā. Pēdējā reizē, kad zvanīju, teica, ka būs, kad būs. Es nevaru izbūvēt iebrauktuvi, kur vien ienāk prātā. Tas ir jāsaskaņo domē, bet es nevaru to izdarīt. Viņi vilcina laiku.

Pašvaldības būvinženiere Eglinska pie šā jautājuma teorētiski strādājot jau ilgāk nekā gadu. Kaut intervijā raidījumam ”Bez Tabu” Eglinska norāda, ka 2021. gada beigās ”Latvijas Valsts ceļiem” nosūtīta atkārtota vēstule, tas neatbilst patiesībai. Eglinska melo, ka informācija nosūtīta atkārtoti. Pašvaldības darbiniece gadu nav nosūtījusi nepieciešamo informāciju ”Latvijas Valsts ceļiem”, un Mārtiņu visu pērno gadu maldinājusi, sakot, ka tiek gaidīta reakcija no valsts iestādes.

Agita Eglinska
Bauskas novada domes būvinženiere

Kamēr iziet cauri visiem birokrātiskiem koridoriem, cik laiku prasa, tik prasa. Es nevarēšu atbildēt uz trako jautājumu, kādēļ tā bija. Tad bija attālināts darbs, tad vēl kas bija, nebija primāri pārņemt ceļu. Visticamāk, ka tā ir arī mana atbildība.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc “Bez Tabu” intereses Bauskas novada domē pārbaudīta informācija par izejošajām vēstulēm, kā rezultātā nav atrasts ieraksts par nosūtītu vēstuli ”Latvijas Valsts ceļiem”.

Uzņēmumā “Latvijas Valsts ceļi” prognozē, ka ceļa nodošana pašvaldībai varētu aizņemt nedaudz ilgāk nekā gadu. Tas ir tikpat, cik vietvaras darbinieces nolaidības dēļ Mārtiņš jau gaida.

Anna Kononova
”Latvijas Valsts ceļu” pārstāve

Par šo pieņemto pašvaldības lēmumu esam uzzinājuši pirms mēneša, jau šonedēļ tiek sniegta atbilde. Tajā būs norādīts uz dažiem precizējumiem, kas nepieciešami lēmumā. Pašvaldība lēmumu pieņēmusi 2020. gada beigās, mūs par to informējusi tikai 2021. gada beigās. Mēs nevarējām iepriekš uzzināt par šādu lēmumu. Valsts īpašuma nodošana nozīmē izmaiņas likumā, tādēļ iesaistīsies arī Satiksmes ministrija. Visi valsts ceļi ir uzskaitīti likumā, līdz ar to jāgroza likums. Šis ir diezgan laikietilpīgs process.

Bauskas novada dome iesaka Mārtiņam apmaksāt detālplānojuma izstrādi, lai ātrāk varētu uzsākt iebrauktuves izbūvi. Mārtiņš norāda, ka teritorijas detālplānojuma izstrāde maksā vairākus tūkstošus eiro, šādi darbi esot jāveic pašvaldībai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm