tv3.lv

Bažījoties par saslimšanu ar “Covid‑19”, Saulkrastos slēgts bērnudārzs; virtuves darbinieki neziņā par algām dīkstāvē

2020. gada 20. martā 10:18

Bažījoties par saslimšanu ar “Covid-19”, Saulkrastu novada pašvaldība slēgusi bērnudārzu “Rūķītis”. Pašvaldība neizpratnē, kāpēc valsts slēpj, kur tieši konstatēti saslimšanas gadījumi. Bērnudārza virtuves darbiniekus pārsteidzis darba devējs, pašvaldības nolīgts uzņēmums, jo nav skaidrības par algu izmaksu dīkstāves laikā un turpmāko darbu.

12. martā, Latvijā izsludinot ārkārtas stāvokli ar mērķi ierobežot “Covid-19” sērgas izplatību, valstī slēdza izglītības iestādes, izņemot bērnudārzus. Tomēr Saulkrasti ir retais izņēmums – tur slēgts arī bērnudārzs “Rūķītis”.

Reaģējot uz runām Saulkrastu novadā, pašvaldībā sasauca ārkārtas sēdi 12. martā un vēl pirms vispārējā ārkārtas stāvokļa izsludināšanas valstī lēma apturēt bērnudārza “Rūķītis” darbību.

Normunds Līcis
Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs

Deputāti lēma, ka uz vienu nedēļu līdz situācijas noskaidrošanai ir jāslēdz Saulkrastu pirmsskolas izglītības iestāde. Mēs redzam, ka ne visi cilvēki ir līdz galam atbildīgi, pastāv šaubu, baumu ēna par to, ka cilvēki ir bijuši ārpus valsts, pēc tam apmeklējot izglītības iestādes. Attiecīgi pastāv bažas, ka šādi gadījumi teorētiski varētu būt arī Saulkrastos. Ar to tika pamatots šis lēmums. Manuprāt, ļoti atbildīgs lēmums.

Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs Normunds Līcis cenšas apzināt, cik saslimušo ir novadā. Pašvaldība ir neziņā. Pēc sarunām ar ģimenes ārstiem raidījumam “Bez Tabu” stāsta par iespējamiem pat vairākiem saslimšanas ar “Covid-19” gadījumiem.

Normunds Līcis
Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs

Mūsuprāt, no valsts puses bija jālemj par to, ka atbildīgajai institūcijai jāinformē pašvaldības par saslimšanas gadījumiem, tad pašvaldība var attiecīgi rīkoties. Tas ļautu izbeigt baumas, kā arī ļautu papildus pievērst uzmanību gadījumiem, kur tā tiešām ir nepieciešama. Saulkrastos baumo par vairākiem saslimšanas gadījumiem. Bērnudārza kolektīvam un vairākiem vecākiem liekas, ka varētu būt arī saistība ar bērnudārzu. Tāpēc drošības pēc bērnudārzs ir slēgts.

Vēl nav skaidrības, kad bērnudārzs atsāks darbu.

Virtuves dīkstāve

Bērnudārza “Rūķītis” virtuves darbinieki, kas strādā ēdināšanas uzņēmumā “Aniva”, ir noraizējušies par turpmākajām darba gaitām un bažījas, vai saņems atalgojumu dīkstāves laikā, ziņo avots, kas vēlas palikt anonīms.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

ziņo par notiekošo Saulkrastu PII “Rūķītis”

Bezalgas atvaļinājumos devušies cilvēki. Ir pateikts, ka neko nemaksās. Līdz ar to radās jautājums: kā tas īsti ir? Tā kā tā ir firma, kas apkalpo, vai tas ir pareizi no privātā sektora?

Saulkrastu novada pašvaldība ar ēdinātāju SIA “Aniva” slēdza līgumu 2018. gadā. Domes priekšsēdētājs Līcis saka, ka neesot bijis informēts par firmas darbinieku raizēm, tomēr sola izskatīt informāciju.

“Bez Tabu” neizdodas telefoniski sazināties ar SIA “Aniva” pārstāvjiem. Kā liecina informācija ēdināšanas uzņēmuma mājaslapā, tas sniedz pakalpojumus daudzās izglītības iestādēs visā Latvijā, tostarp skolās, kuru darbība ārkārtas situācijā ir apturēta. Saistībā ar “Covid-19” izplatību un noteiktajiem drošības pasākumiem ēdināšanas, viesmīlības, tūrisma un citu nozaru uzņēmumi šobrīd piedzīvo grūtus laikus. Domājams, SIA “Aniva” nav izņēmums.

Pašvaldība krīzes periodā varētu no ēdināšanas uzņēmuma neiekasēt nomas maksu, saka Saulkrastu novada domes priekšsēdētājs Līcis.

Valdība ceturtdien, 19. martā, apstiprināja likumu ar atbalsta pasākumiem “Covid-19” seku novēršanai; valsts maksās dīkstāves pabalstus. Vairāk lasi šeit. 

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm