tv3.lv

Bērna rokās uzliesmo gāzes balons, skolēnu nelikumīga nostrādināšana! Suntažu vidusskolas darbmācības stundu īpatnības

2019. gada 5. jūnijā 19:45

Suntažu vidusskolas 6. klases audzēkņa rokās darbmācības stundā uzliesmo gāzes balons, ziņo cita audzēkņa māte, kura raizējas par bērnu drošību mācību laikā. Tāpat tiek ziņots par audzēkņu nelikumīgu nostrādināšanu un neapmierinošu mācību procesu darbmācības stundās.

Maija beigās Suntažu teritorijā iemūžināts liesmojošs gāzes balons, ar ko apdedzina koku. To uz zemes nosviedis 6. klases skolēns, kura rokās balons uzliesmoja, kad viņš darbmācības stundā apstrādāja koku ar uguni. Par atgadījumu uzzinājusi šā skolēna klasesbiedra māte, kura, vēloties palikt anonīma, bažījas par bērnu drošību darbmācības nodarbībās.

To [balonu] izsniedza skolotājs. Zēns ar liesmu apdedzināja bluķi. Gāze esot aizplūdusi kaut kur gar malu, liesma uzšāvusies gar roku. Viņš [skolēns] bailēs aizsvieda to balonu. Tas varēja arī uzsprāgt. Gāzes balons, atklāta liesma – varēja beigties bēdīgāk. 6. klasē tam tā nevajadzētu būt.

Izglītības kvalitātes uzraugs arī bažīgs

Notikušais ir pārbaudes vērts un pirmsšķietami vērtējams kā pārkāpums, teic Juris Zīvarts, Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) Uzraudzības departamenta direktors.

Juris Zīvarts
IKVD pārstāvis

Katrs skolotājs izvērtē drošību. Jāvērtē, kādus materiālus izmanto, kādas ir to instrukcijas. Piemēram, uz krāsu baloniņiem rakstīts, ka jāsargā no bērniem. Līdz ar to būtu jāapdomā, vai šādus materiālus dot bērniem. Tāpat jāvērtē, vai spēs nodrošināt drošību, ja izmantosim šo līdzekli. Vienā gadījumā tiek izmantots baloniņš, citā – cita lieta. Jālasa instrukcija, un skolotājs ir pilnībā atbildīgs par drošību mācību stundā.

Atsaucoties uz bērna teikto, izbīli piedzīvojušā klasesbiedra māte stāsta, ka baloniņam bijis beidzies derīguma termiņš. Suntažu vidusskolā darbmācības skolotāju ‘Bez Tabu” komandai neizdodas sastapt, viņš arī vairākas dienas nesazinās ar žurnālistu. Skolas direktors Mārtiņš Leja gan apšauba, ka darbmācības stundās skolotājs būtu uzticējis nelietojamu balonu.

Mārtiņš Leja
Suntažu vidusskolas direktors

Pēc tam, kad tas notika, skolotājs mūs informēja, zēnu uzreiz nogādāja pie medmāsas, lai noskaidrotu, vai tiešām nekas nav noticis. Par laimi, nekas nebija. Tiešām notika nelaimes gadījums. Notika tā, kā nebija jānotiek: neparedzēti uzliesmoja. Bet derīguma termiņš… Mēs tādas lietas uzraugām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uzliesmojušais balons esot izmests, arī cita neesot, tāpēc neizdodas pārliecināties, vai tam beidzies derīguma termiņš un vai uz tā ir brīdinājums par nedošanu bērnu rokās.

Suntažu vidusskolas direktors Leja ir pārliecināts, ka mācību procesā drošība tiek ievērota. Leja uzsver, ka katra mācību gada sākumā tiek veikta drošības instruktāža. Tāpat stundās skolotājs iespēju robežās sekojot līdzi, lai nenotiktu nelaime.

Darbmācības klase iekārtota mājā netālu no skolas ēkas. Audzēkņa māte stāsta par gadījumu ziemā, kad skolēns, dodoties uz nodarbību, esot paslīdējis uz nenokaisīta ceļa, nokritis un guvis smadzeņu satricinājumu.

Arī par šo atgadījumu ir informēts Suntažu vidusskolas direktors Leja, kurš stāsta, ka arī toreiz skolas personāls reaģējis, sniedzot medicīnisko palīdzību. Leja norāda, ka audzēkņa māte maldās – pēc kritiena kopā ar pagasta pārvaldes un pašvaldības policijas pārstāvjiem apsekota teritorija un nenotīrīti, nenokaisīti ceļi, taciņas nav konstatēti. Leja norāda, ka skolēns, visdrīzāk, bijis neuzmanīgs.

Mācību kvalitāte un skolēnu nostrādināšana

Ne visi, bet dažs sastaptais skolēns nav apmierināts ar darbmācības stundu kvalitāti. Esot sūdzējušies arī klases audzinātājam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Audzēknis

Mums tur vispār kārtības nav. Piemēram, pie iepriekšējā skolotāja normāli strādājām, bet pie šī skolotāja, piemēram, visu stundu slīpējam koku. Gandrīz neko nedarām. Nav tādas mācību programmas. Skolotājs brīžiem vienkārši pazūd no klases un nerādās. Ik pa laikam ierodas atpakaļ, bet ļoti bieži stundās nav klāt. Gandrīz vai darām, ko gribam.

Direktors Leja nepiekrīt arī pārmetumiem par mācību programmas kvalitāti. Skolas vadītājs uzsver, ka stundās audzēkņi mēdz aizrauties ar blakus nodarbēm, piemēram, mobilo telefonu lietošanu, kas esot samilzusi problēma. Līdz ar to skolēni nesekojot līdzi mācību procesam un neizpilda skolotāja uzdevumus. ”Protams, ne visi, bet ir daži, kuri savas tiesības zina vairāk nekā pienākumus,” piebilst Leja.

Tiek ziņots arī par skolēnu nelikumīgu nostrādināšanu, par ko aizrādījis arī IKVD.

Audzēknis

Malku mēs ziemā nesam, jā. Arī ik pa laikam skaldām malku, bet tas, man liekas, ir normāli. Tiem, kuri to atsakās darīt, piezīmi ieliek. Piezīmes par to, ka nedara, ko skolotājs uzdevis darīt. Un tie, kuri dara, izpelnās labāku atzīmi. Pašam arī tā bijis. Mēs sanesām malku, ielika 10.

IKVD pārstāvis Zīvars norāda, ka darbus, kurus jāveic algotam darbiniekam, nevajadzētu uzkraut skolēniem. Suntažu vidusskolas direktors Leja ņēmis vērā aizrādījumus, saka, ka vairs šāda prakse netiekot piekopta.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm