“Bērnam bailes saglabājušās!” Svešinieks ar cirvi draud nogalināt; bērns slēpjas kā prot; policija neredz nekā krimināla

2021. gada 12. augustā 21:26

12 gadus vecā meitene, kuru pagājušogad Rīgā, Purvciema mikrorajonā, pārbiedēja svešs vīrietis, vicinoties ar cirvi un izkliedzot draudus nogalināt, aizvien atceras baisos notikumus un jūtas neomulīgi, esot viena konkrētajā apkaimē. Lai gan Valsts policija (VP) aizturēja vīrieti un pret viņu ierosināja kriminālprocesu par draudiem izdarīt slepkavību vai nodarīt smagu miesas bojājumu, kā rubrikā “Toreiz un tagad” noskaidroja “Bez Tabu”, likumsargi kriminālprocesu izbeidza, pārkvalificējot to administratīvā pārkāpuma procesā par sīko huligānismu un piemēroja vīrietim naudas sodu 70 eiro apmērā.

Pirms gada “Bez Tabu” stāstīja par baisiem notikumiem Rīgā, Purvciemā, kur tolaik 11 gadus veca meitene, vienatnē dodoties mājup no veikala, netālu no dzīvesvietas ieraudzīja vīrieti ar cirvi rokā. Dodoties jaunceltnes pazemes stāvvietā, vīrietis viņai sekoja, vicinādamies ar cirvi un izsakot draudus nogalināt. Pārbiedētā meitene no vīrieša slēpās aiz pazemes stāvlaukumā novietotajām automašīnām, līdz cirvja vicinātājs devās prom. Vēlāk vīrieti atrada un aizturēja likumsargi. Tika ierosināts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 132. panta “Draudi izdarīt slepkavību un nodarīt smagu miesas bojājumu”. Vairāk par baisajiem notikumiem pirms gada lasi šeit.

Rubrikā “Toreiz un tagad” raidījums šovasar uzklausīja par cietušo atzītās meitenes māti Oksanu, kura atklāja, ka piedzīvotais nav izdzisis no bērna atmiņas.

Oksana
pārbiedētā bērna māte

Stress saglabājies. Kaimiņi apvaicājas, kā jūtas meita. Kaimiņi arī uzmanīgāki, laižot bērnus ārā. Pie mājas kaut kā mazāk bērnu palicis. Mūsu pazemes stāvlaukums mūs biedē. Esam sākuši uzmanīgāk attiekties pret nezināmiem cilvēkiem. Bailes saglabājušās. Meitu konsultēja psihologs. Aprunājās, psihologs teica, lai turpmāk pieskatām meitu.

Kriminālprocesu izbeidz, vicināšanos ar cirvi un draudus traktējot kā sīko huligānismu

Pārbiedētās meitenes māte ir neizpratnē par šopavasar VP lemto izbeigt kriminālprocesu. Tā vietā likumsargi ierosināja administratīvā pārkāpuma procesu par sīko huligānismu.

“Bez Tabu” uzstāja uz klātienes tikšanos ar likumsargiem Rīgas Teikas iecirknī, tomēr no sarunas šādā formātā policisti atteicās, tā vietā VP sniedza skaidrojumu audio formātā.

VP komentārs

Vīrietis likumsargiem izklāstījis savus motīvus, kādēļ radusies tāda situācija. Motīvs bija savstarpējas nesaskaņas ar sievu, viņam nav bijis mērķis nodarīt miesas bojājumus nevienai personai, tai skaitā arī ne meitenei, kura tika pārbiedēta viņa rīcības dēļ. Kā atklāja vīrietis, meiteni viņš neesot redzējis, bet gan staigājis apkārt un meklējis savu sievu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ar vīrieša paskaidrojumiem policijai “Bez Tabu” sīkāk iepazinās, izlasot VP dokumentu, lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu. Paskaidrojumos vīrietis likumsargiem skaidroja, ka tvēris pēc cirvja, ar to vicinājies un izkliedzis draudus greizsirdības iespaidā. Lēmumā par kriminālprocesa izbeigšanu pausts turpmāk minētais:

no VP lēmuma par kriminālprocesa izbeigšanu

Ap pulksten 14.00 atgriezās no darba. Pa ceļam satika savu sievu un paziņu, ar kuru izdzēra alu, bet, cik daudz, neatceras. Paziņa piedāvāja braukt uz ezeru, viņš atteicās un devās uz mājām, kur devās gulēt. Sieva aizbrauca. Kad viņš pamodās, caur atvērto logu izdzirdēja sievietes balsi, kas viņam izklausījās pēc viņa sievas balss. Paskatoties pa logu, autostāvvietā pie blakus mājas ieraudzīja melnas krāsas džipu, kurā sēdēja divi vīrieši un sieviete. Viņam izlikās, ka sieviete ir viņa sieva, līdz ar to kļuva greizsirdīgs. Nolēma skriet pie mašīnas pēc sievas. Līdzi paņēma cirvi. Izejot uz ielas, konstatēja, ka iepriekš minētā mašīna pagalmā vairs neatrodas, bet ieraudzīja, ka sāk vērties blakus nama pazemes garāžas vārti. Nolēmis, ka mašīna iebrauca garāžā. Viņš devās uz garāžas pusi. Ienācis garāžā, pastaigāja, paskatījās apkārt, mašīnas nebija, tad izgāja ārā. Visu laiku, kamēr gāja uz garāžu un kamēr atradās garāžā, lamājās un kliedza. Liecināja, ka nekādu meiteni nav redzējis, nekādus draudus viņai nav izteicis. Apstiprina, ka izgāja un ar cirvi staigāja, kliedza un lamājās, bet tas nekādi neattiecās uz meiteni, vienkārši meklēja sievu.

Lai gan policija atzīst, ka meitene pārbiedēta, VP lēmumā par kriminālprocesa izbeigšanu pamato ar to, ka vainīgajam nebija tieša nodoma izdarīt noziedzīgu nodarījumu pret meiteni.

FOTO: Enrānšāviņš no novērošanas kameras video

“Bez Tabu” noskaidroja, ka vīrietis dzīvo netālu no nama, kur ir cietušās meitenes dzīvesvieta. Raidījuma komandai vīrietis dzīvokļa durvis neatvēra, komunicēja, atrodoties otrpus durvīm. Arī “Bez Tabu” viņš stāstīja, ka bērnu nav redzējis, esot domājis, ka seko sievai. Viņš izteicās, ka ir “pilnīgi tīrs un brīvs”, jo samaksājis VP piemēroto 70 eiro sodu par administratīvo pārkāpumu (sīko huligānismu).

Gan “Bez Tabu” uzrunātie, gan policijas iztaujātie apkaimes iedzīvotāji raidījumam un iepriekš arī likumsargiem norādīja, ka vīrietim ir nosliece uz alkohola lietošanu. Konkrētais vīrietis gan noliedza, ka todien bijis spēcīgā alkohola iespaidā, kas varēja likt šādi rīkoties.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Cits iemesls. Tas viss bija uz drausmīga pārguruma fona. No rīta jau biju smagi strādājis.

Arī policija neprecizēja, vai vīrietis ar cirvi ielā devās apreibinošo vielu iespaidā. Tāpat likumsargi attiecās komentēt, vai vīrietis sirgst ar kādām atkarībām, citām veselības problēmām un to, vai viņam nozīmēja veselības pārbaudes un ārstēšanos.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm