tv3.lv

“Bērni nolikti ķīlnieku lomā!” Stopiņu novada pašvaldība atceļ skolēnu autobusu citu pilsētu audzēkņiem

2019. gada 6. augustā 19:31

Līdz šim Stopiņu novada pašvaldība skolēniem, kuri mācās Ulbrokas vidusskolā, taču dzīvo ārpus novada teritorijas, nodrošinājuši skolēnu autobusu, kas bērnus nogādā uz skolu un atpakaļ mājās. Sākot ar jauno mācību gadu, sistēma mainīta – Stopiņu novada pašvaldība lēmusi transportu nodrošināt tikai tiem audzēkņiem, kuri dzīvo novada teritorijā. Līdz ar to teju 100 audzēkņu vecāki ir neziņā par to, kā bērnus, sākot ar 1. septembri, nogādāt mācību iestādē.

Raidījumu “Bez Tabu” uzrunājusi divu bērnu māmiņa Santa no Salaspils, kuras atvases mācās Ulbrokā. Bērni Stopiņu novadā ne tikai apmeklē skolu, bet arī ārpusskolas aktivitātes – dēls pārstāv Ulbrokas florbola komandu, meita apmeklē dejošanas nodarbības. Ziņa par izmaiņām saistībā ar skolēnu autobusu saņemta īsi pirms mācību gada beigām – vecāki bijuši sašutuši. Viens no variantiem, lai nokļūtu mācību iestādē, ir izmantot sabiedrisko transportu, taču Santai tas nešķiet pieņemams risinājums.

Santa
māmiņa no Salaspils

Autobusa pietura atpakaļceļā no skolas atrodas šosejas malā. Tā nav labiekārtota, manuprāt, ir ļoti bīstama bērniem. Man šķiet, ka nav pieņemami, ka mazam bērnam ir jāstāv pieturā, kas atrodas šosejas malā.

Stopiņu novada domes priekšsēdētāja Vita Paulāne apstiprina, ka no 1. septembra ir atcelti skolēnu autobusu reisi ārpus novada teritorijas. Par vienu no galvenajiem iemesliem sauc iedzīvotāju skaita pieaugumu un saņemtās sūdzības no vietējiem iedzīvotājiem, kuri izteikuši nepatiku pret to, ka skolēnu maršrutu autobusi esot pilni, tāpēc netiekot nodrošināta pilnvērtīga drošība.

“Lai nodrošinātu kvalitatīvu izglītības sasniedzamību mūsu pašu iedzīvotājiem Stopiņu novadā, mēs atceļam autobusus ārpus novada teritorijas, lai kvalitatīvāk sniegtu transporta pakalpojumus mūsu iedzīvotājiem,” stāsta priekšsēdētāja Vita Paulāne.

Santa
māmiņa no Salaspils

Ja likums nav manā un manu bērnu pusē, es to varu pieņemt, bet uzskatu, ka atbildīgajām iestādēm ir jānāk kopā, jārod kāds risinājums un par to jādiskutē, jo tas nav normāli, ka bērni tiek nolikti ķīlnieku lomā.

Izglītības kvalitātes valsts dienesta pārstāvis Maksims Platonovs stāsta, ka Izglītības likumā ir noteikts pienākums pašvaldībām nodrošināt transportu uz izglītības iestādi bērniem, kuriem nav iespēja skolā nokļūt ar sabiedrisko transportu. No likuma aspekta šajā gadījumā pašvaldība ir rīkojusies atbilstoši, tomēr IKVD pārstāvis uzsver, ka būtiskākais ir rīkoties bērna vislabākajās interesēs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Maksims Platonovs
Izglītības kvalitātes valsts dienesta pārstāvis

Pašvaldībām būtu savstarpēji jāvienojas par abām pusēm pieņemamāko kārtību. Vēl būtu īpaši jāuzsver un jāaicina to pašvaldību, kura šobrīd atsakās nodrošināt transportu, padomāt tīri psiholoģiskā līmenī par bērna labsajūtu un to, ka bērns ilgstoši ir apmeklējis izglītības iestādi un pēkšņi šī iespēja tiek liegta.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm