tv3.lv

Bērnu vecāki vīlušies. Nedrīkst piedalīties bērnudārza izlaidumā!

Ne tikai rīdziniece Inga un viņas vīrs, bet arī citas ģimenes ar nepacietību gaidījušas sava dēla vai meitas pirmo izlaidumu, taču bērnudārzā paziņots, ka viesiem, tostarp ģimenes locekļiem, ieeja būšot tabu.

2021. gada 19. maijā 19:15

Mamma ir vīlusies, ka nevarēs piedalīties bērna izlaidumā. Līdzīgi jūtoties arī citu bērnu vecāki. Uzskata, ja izlaidums tiek rīkots ārā, svaigā gaisā, tikai vienai grupai vienlaikus, ja tiek uzrādīts negatīvs Covid-19 tests vai persona ir vakcinēta, kā arī ievērojot distancēšanos un citus drošības pasākumus, tad vismaz vienam no ģimenes varētu atļaut piedalīties izlaidumā. Bērnudārznieka izlaidumu parasti gaida visa ģimene. Tiek darināts jauns apģērbs, pirktas jaunas kurpes, veidotas frizūras, gatavoti priekšnesumi utt., taču šogad tas viss draud izpalikt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Inga
mamma

Kāpēc vakcinētās personas (mamma vai tētis, vai cits ģimenes loceklis) nedrīkst piedalīties bērna bērnudārza izlaidumā? Šo jautājumu mēģināju noskaidrot gan Izglītības un zinātnes ministrijā, gan Veselības ministrijā un citur. Visi sūta viens pie otra, bet neviens uz šo jautājumu nevar atbildēt. Vai arī piedalīties, uzrādot negatīvu Covid-19 testa rezultātu? Šis jautājums interesē ne tikai mani, bet daudzus.

Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāvis skaidro, ka valstī esošie noteikumi neļauj rīkot publiskus pasākumus, tostarp izlaidumus bērnudārzos. To apstiprina arī Slimību profilakses un kontroles centrs.

Edīte Tettere
SPKC pārstāve

Slimību profilakses un kontroles centrs vērš uzmanību, ka atbilstoši Ministru kabineta 2020. gada 9. jūnija noteikuma Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai “14. un 14.1punktu prasībām ir atcelti un aizliegti visi publiskie pasākumi klātienē, ka arī privāti pasākumi un privāta pulcēšanās, izņemot pasākumus divu mājsaimniecību ietvaros ārtelpās līdz 10 personām.

“Bez Tabu” aptaujā desmit pirmsskolas iestādes dažādās Latvijas vietās, un visās akcentē, ka izlaidums ar viesiem šogad nenotiks nekur un pat mammai vai tētim nebūs atļauts piedalīties, neraugoties, ja būs vakcinēti.

“Magonīte” Jaunolainē

Diemžēl, nē. Epidemioloģiskā situācija neatļauj viesiem piedalīties izlaidumā. Pat ne mammai un tētim. Arī tad, ja ir vakcinēti. Rīkojam ārā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Zīlīte” Bauskā

Nē, nav atļauts! Mēs klausāmies ministrijas konferenci, un vēlreiz tiek aktualizēta nostāja, ka ne mamma un tētis, ne viesi  šogad izlaidumā nepiedalās. Pat ja ir vakcinēti pret Covid-19 un ir negatīvs tests, tik un tā nedrīkst.

Varēsiet kopā ar bērnu nofotografēties ārā, mēs iekārtosim vienu stūrīti. Varat uzvilkt svētku drēbes un organizēt mājās pasākumu.

“Pīpenīte” Grobiņā

Nedrīkstēs. Ir MK noteikumi, ka ne viesi, ne vecāki, neviens nedrīkst. Es parasti saku tā: jūs varat pēc tam mājās ģimenes lokā sarīkot svinības. Būs atbraukušas krustmāmiņas, vecmāmiņas. Jūs varat svētku dienu turpināt mājās. Mums bērnudārzā ārā būs dažādas aktivitātes bērniem, piemēram, ceļojums ar vilcienu. Mēs aicinām, lai vecāki nestāv uz ielas un neskatās, lai mums uzticas! Viss būs jauki. Viss būs brīnišķīgi.

Vairumā bērnudārzu izlaidums plānots maija pēdējās dienās, un, kas zina, iespējams, situācija var mainīties un jau nākamnedēļ var tikt lemts, ka vismaz vienam no ģimenes tomēr būs atļauts piedalīties bērna izlaidumā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm