tv3.lv

“Bez Tabu” žurnālistei nozog taksometrā atstātu telefonu; policijai pārmet gliemeža gausumu

“Bez Tabu” žurnāliste Linda Pūle “Bolt” taksometrā atstājusi “iPhone”, ko, iespējams, nozadzis nākamais taksometra klients. Lai gan Linda uzreiz vērsās pēc palīdzības Valsts policijā (VP), likumsargi jau nedēļu nav uzrunājuši iespējamo zagli, nepatiesi žurnālistiem norādot, ka no “Bolt” nav saņemti dati par personu.

Naktī no pagājušās piektdienas uz sestdienu, 30. aprīlī, Linda Rīgā izmantoja taksometru firmas “Bolt” pakalpojumu. Pēc brauciena pārrodoties mājās, atskārta, ka taksometrā atstājusi savu telefonu. Neilgu laiku tas bija ieslēgts, bet, zvanot pēc aptuveni septiņām minūtēm, to kāds jau bija izslēdzis. Linda tonakt devās uz VP Rīgas Teikas iecirkni, kur iesniegumā ziņoja par zādzību.

Linda
izmisīgi meklē telefonu, lūdz likumsargu palīdzību

Prasot, vai no tā [iesnieguma rakstīšanas] ir jēga, policijas darbinieks atbildēja, ka īsti tā kā ne, ka varbūt 50 uz 50. Jau pašā sākumā policija teica, ka ir brīvdiena un ka tikai pirmdien teorētiski var sākt kaut ko darīt, bet, manuprāt, šī ir situācija, kurā katra minūte ir no svara.

Tonakt Linda likumsargiem nodiktēja arī ierīces unikālo IMEI kodu, pēc kā, kā saprata no VP darbiniekiem, var mēģināt izsekot viedtālruni.

Sapratusi, ka policija nedēļas nogalē nenodarbosies ar ierīces un zagļa meklējumiem, Lindai sestdien izdevās sazināties ar taksometra vadītāju, kura veda Lindu mājup tonakt. Taksistes argumenti pārliecināja, ka viedtālruni, visticamāk, nozadzis klients, kurš brauca taksometrā pēc viņas, stāstīja Linda. No taksometra vadītājas Linda uzzināja šā klienta vārdu, bet pārējo informāciju (klienta uzvārdu, telefona numuru, no kura izsauca taksometru) “Bolt” ir tiesīgs paust tikai VP, ja saņem likumsargu pieprasījumu.

Sākoties darba nedēļai, Linda sazinājās ar Teikas iecirkņa inspektori, kura izmeklē konkrēto lietu. Linda bija pārliecināta, ka viņa nekavēsies ar informācijas pieprasījuma nosūtīšanu “Bolt”. Lindas ierakstītā telefonsarunā VP darbiniece, taujāta, kā rīkosies un kad var interesēties par izmeklēšanas gaitu, norādīja, ka ar viņu var sazināties 9. maijā (pēc nedēļas), jo likumsardze pieņēma, ka “komersanti atbildes tik ātri, vienas dienas laikā, nesniedz”.

Pēc kāda laika Linda sazinājās ar “Bolt”, lai noskaidrotu, vai VP vispār nosūtījusi informācijas par iespējamo zagli pieprasījumu. Taksometru firma informēja Lindu, ka pieprasījuma nav. Pēc šīs sarunas Linda atkārtoti uzrunāja VP inspektori, prasot, kāpēc viņa aizvien nav nosūtījusi pieprasījumu, uz ko VP darbiniece Lindai atbildēja: “Man ir arī citas lietas.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Linda “Bez Tabu” pauda, ka respektē policijas darbu un saprot, ka likumsargiem jāizmeklē citas lietas, bet, viņasprāt, šajā lietā jārīkojas nekavējoties, jo pieņem, ka atrast iespējamo vainīgo ir pavisam vienkārši, tāpat nevar zināt, ko zaglis iecerējis darīt ar ierīci, iespējams, jau tuvākajā laikā.

Likumsargi uzsākuši kriminālprocesu par zādzību, “Bez Tabu” informēja Mihails Vrubļevskis, Teikas iecirkņa Kriminālpolicijas priekšnieka vietnieks. Viņš gan norādīja, ka taksometru firmai “Bolt” “visi iespējamie pieprasījumi aizsūtīti” pirmdien, kad kolēģe ķērās pie lietas izmeklēšanas, bet no “Bolt” vēl nav saņemta atbilde. “Bolt” gan raidījumam norādīja, ka VP ar pieprasījumu vērsusies otrdien, tikai pēc tam, kad likumsargus uzrunāja “Bez Tabu”. Lai gan uzņēmumā “Bolt” raidījumam norādīja, ka visu prasīto informāciju nosūtījuši likumsargiem e-pasta ziņojumā uzreiz pēc pieprasījuma saņemšanas otrdien, VP Teikas iecirkņa pārstāvis Vrubļevskis sarunā ar “Bez Tabu” ceturtdien sacīja, ka atbildes uz pieprasījumu no “Bolt” likumsargi vēl nav saņēmuši.

Vēlāk saziņā ar VP Teikas iecirkni Linda noskaidroja, ka lietas izmeklētāja devusies atvaļinājumā. Iespējams, atbilde uz pieprasījumu nosūtīta uz konkrētās izmeklētājas darba e-pastu. Ar to varētu būt skaidrojams, kāpēc citi likumsargi iecirknī nezina, ka informācija no “Bolt” saņemta. Pēc Lindas domām, ar izmeklēšanu būtu jānodarbojas kādam citam likumsargam izmeklētājas prombūtnes laikā.

VP pārstāvis Vrubļevskis ir informēts, ka Linda uzreiz pēc viedtālruņa pazušanas informēja par tā IMEI kodu. Vrubļevskis norādīja, ka pēc tā nevar izsekot ierīci. Taujāts, kāpēc, VP kavējas, Vrubļevskis atbildēja: “Es nezinu, tie ir tehniski jautājumi. Tas nav kā amerikāņu filmās.”

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm