"Bez ūdens, apkures un lampām!" Sešu bērnu mamma atklāj detaļas par pašvaldības dzīvokli Jelgavā

Kristīne vienatnē audzina sešus bērniņus. Ģimene jau ceturto gadu dzīvo pašvaldības piešķirta dzīvoklī Jelgavas nomalē. Septiņu cilvēku ģimenei piešķirts 56 kvadrātmetru liels trīsistabu dzīvoklis. Kristīne noraizējusies par tuvojošos ziemu, jo divas no trim malkas krāsnīm ir avārijas stāvoklī.

Daudzbērnu mammai nav iebildumu par dzīvokli ar malkas apkuri, taču vislielākā sāpe ir par ūdens neesamību dzīvesvietā. Kopš okupācijas gadiem pašvaldības dzīvoklī tā arī nav ievilkts ūdensvads. Pēc sausās tualetes apmeklējuma rokas jāmazgā bļodā, un tās saturs tiek nests uz grāvi. “Pēc grīdas izmazgāšanas nesu spaini, mazgājot traukus, visu… ko vien iespējams, to jāizlej šajā grāvī,” raidījumam stāsta Kristīne.

Saviem spēkiem no tuvākās ūdens padeves vietas atvilkta caurule, lai nodrošinātu ūdeni veļas un trauku mašīnai. Dzīvoklī cauruļu dēļ nākas turēt atvērtas durvis. Ziemā caurules aizsalst. Māmiņai nākas cīnīties ar pamatīgu mitrumu, un nu jau vairākās telpās vairs nav pieejams apgaismojums.

Kristīne
Sešu bērnu mamma

Viena krāsns pamatīgi dūmo, laiž atpakaļ melnus dūmus. Tas sākās tajā brīdī, kad augšējā stāvā vairs neviens nedzīvo. Kaimiņi saka, ka krāsns ir nepareizi mūrēta. Mums it kā ir trīsistabu dzīvoklis, taču vienā istabā esmu ielikusi veļas un trauku mašīnas, kā arī vannu. Nopirku to, domājot, ka kaut kādu risinājumu atradīšu. Kamēr uzsildu ūdeni bļodā, tikmēr iepriekš ielietais vannā jau atdzisis.

Sieviete norāda, ka vairākās telpās šobrīd nav iespējams ieslēgt apgaismojumu. Elektroinstalācija ir savu laiku nokalpojusi un vairs nav izmantojama.

Ģimene ir ar mieru pārcelties arī uz divistabu dzīvokli. Galvenā prasība – ūdens pieejamība dzīvesvietā. Vietvara nu nolēmusi panākt kopīpašnieku lēmumu par ūdensvada ierīkošanu dzīvokļos, taču tas ir dārgs un ilglaicīgs projekts, ko, iespējams, citi īpašnieki nemaz nevarēs atļauties. Tādā gadījumā arī pašvaldības dzīvoklī netiks ierīkots ūdensvads. Pēc “Bez Tabu” intereses, Kristīnes dzīvesvietā jau viesojies meistars, kurš pārmūrēs trīs krāsnis, kā arī ierīkos jaunu elektroinstalāciju.

Edijs Mercs
Jelgavas pilsētas domes pārstāvis

Abas šīs blakus mājas ir kopīpašums. Mājā, kurā dzīvo šī kundze, mums pieder viens dzīvoklis. Pagājušajā mēnesī viņa ar iesniegumu vērsās pašvaldībā. Šajā gadījumā jābūt dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumam, lai ierīkotu ūdensvadu mājā. Visi dzīvokļi, kurus piedāvājam īrēt, pirms tam ir apsekoti, nepieciešamības gadījumā tie savesti kārtībā, lai būtu piemēroti cilvēku dzīvošanai. Arī šajā dzīvoklī tika veikti darbi. Viss ar laiku nolietojas. Mēs pieņēmām lēmumu pārbūvēt visas trīs krāsnis, kā arī mainīsim pilnībā visu elektroinstalāciju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jelgavas domei ir 75 trīsistabu un 282 divistabu labiekārtoti dzīvokļi. Tie lielākoties atbrīvojas vien tad, kad īrnieks nomirst. Tas nozīmē, ka daudzbērnu ģimenei vēl gadiem ilgi nāksies dzīvot pašreizējā vietvaras dzīvoklī.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm