tv3.lv

“Bija ļoti auksti! Bērni trīcēja īsos krekliņos!” Trīs evakuācijas četrās dienās! Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas trauksmainā nedēļa

Šonedēļ trīs reizes notikusi evakuācija Rīgas Valsts 3. ģimnāzijā. Ļaundari ziņojuši par skolā ievietotu spridzekli. Ziņotais izrādījās viltus trauksme. Skolēnu vecākus neapmierina, kā veikta evakuācija. Vienā no reizēm pulcēšanās vieta – Rīgas Svētā Pētera baznīca – bijusi aizvērta, skolēni bez virsdrēbēm saluši ārā. Par bērnu labsajūtu rūpējušies blakus esošās kafejnīcas darbinieki.

2019. gada 11. oktobrī 19:30

Evakuācijas skolā notikušas pirmdien, trešdien un piektdien. Ļaundari par spridzekli ziņojuši ap pusdienlaiku.

Lēnām jau pierodam pie visa!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Skolas darbs ļaundaru izklaižu dēļ ir ļoti saraustīts, skolēni ir nobiedēti, teic Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas direktors Andris Priekulis.

Andris Priekulis
Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas direktors

Pirmdien un trešdien atsūtīja uz skolas e-pastu. Pirmdien arī uz manu e-pastu, arī visu vietnieku e-pastiem. Šodien [ceturtdien] ziņu saņēma policija. Ziņas saturs ir par sprāgstvielām, tāpēc ārkārtas situācijā nekavējoties evakuējām skolēnus un darbiniekus. Šonedēļ izjaukts mācību process. Konsultējoties ar Rīgas domes atbildīgajām amatpersonām, izdošu rīkojumu par mācību atcelšanu rīt [piektdien].

Priekulis uzskata, ka viltus trauksmju cēlājs nav meklējams viņa vadītās mācību iestādes skolēnu vidū.

Andris Priekulis
Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas direktors

Te mācās bērni, kuriem patīk mācīties. Saistībā ar mācībām pie manis pienāca divas 7. klases skolnieces, viņas abas raudāja. Teica, ka nespēj pamācīties, jo domā par šo visu.

“Teica, ka ir auksti, ka grib pasēdēt kafejnīcā.” Kafejnīcas darbinieki rūpējas par bērnu labsajūtu

Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas evakuācijas gadījumā kā pulcēšanās vietas noteiktas Rīgas Svētā Pētera baznīca un Rīgas Tehniskā universitāte. Skolēna māte, kura vēlas palikt anonīma, ziņo, ka evakuācija neesot bijusi labi organizēta. Ziņo par pirmdienas evakuāciju.

Ievērojot procedūru, audzēkņi un darbinieki telpas pamet nekavējoties, bez apģērba un somām. Pirmdien, kad notika pirmā evakuācija, pulcēšanās vieta – Pēterbaznīca – bija ciet. Visi bez virsdrēbēm meklē, kur patverties uz nezināmu laiku. Vai tas ir pareizi, ka pulcēšanās vieta ir slēgta, ja reiz tā ir norādīta kā patvērums krīzes brīdī? Vai skolai nav jārūpējas par adekvātu patvēruma vietu?

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Par skolēnu labsajūtu rūpējušies turpat pie baznīcas esošās kafejnīcas “Golden Coffee” darbinieki.

Liāna
kafejnīcas darbiniece

Te [laukumā pie baznīcas] bija pilns ar bērniem. Ik pa laikam sāka nākt kafejnīcā. Teica, ka ir auksti, ka grib pasēdēt. Mums nebija pārāk daudz cilvēku, tāpēc apsēdinājām, piedāvājām karstu tēju. Tad sāka nākt pie mums arvien vairāk bērnu. Vairs nebija vietas, kur sēdināt, tāpēc citiem devām līdzi tējas. Bērniem bija auksti! Žēl bija. Šodien [ceturtdien] es redzēju, ka evakuējās baznīcā, bet pirmdien neredzēju, vienkārši stāvēja ārā. Gandrīz visas skolotājas gan bija saģērbtas. Pie mums sēdēja divas nesaģērbtas skolotājas. Pārējās bija saģērbtas. Tas bija dīvaini. Viena skolniece trīcēja, jo bija īsā krekliņā. Bija ļoti auksti. Piedāvāju tēju, bet paņēma karstu ūdeni. Tas ir briesmīgi! Es zinu, kas ir evakuācija, saprotu, ka jābēg ārā, bet bija daudz ātrās palīdzības. Bija kaut kas jādara. Ir taču folija segas, pledi. Kaut kas bija jādara, tie taču ir bērni! Nebija nekā. Vienkārši skraidīja pa Vecrīgu “maikās” un meklēja, kur sasildīties.

Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas direktors Andris Priekulis pateicas kafejnīcas darbiniekiem, ir apņēmies viņiem uzdāvināt dāvanu.

“Viņi gan vakar, gan pirmdien cienāja bērnus ar karstu tēju. Mani aizkustina šāda cilvēciska solidaritāte.”

Priekulis arī stāsta, ka izdarīti secinājumi pēc evakuācijām.

Andris Priekulis
Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas direktors

Vecāki pakratījuši pirkstu. Es saprotu viņus. Pēc pirmdienas un vakardienas evakuācijām, kad daudzi bija T kreklos, uzrakstīju vēstuli ar lūgumu vecākiem pasekot līdzi, ko bērni ģērbj. Es neprognozēju nākamo evakuāciju, bet lūdzu, lai uzvelk siltāku apģērbu. Šodien daudzi pienāca man klāt un pateicās. Uzvilkuši džemperīšus. Evakuācijas princips: skolotājs pavada līdz baznīcai; ar skolas direktora vietnieku ziņo, cik bērnu ieradušies pulcēšanās vietā. Pēc tam, kad ierodas policija, vēlreiz pārbauda klases, vai kāds nav palicis iekšā.

Skolas direktors Priekulis stāsta, ka tiekot meklētas arī citas vietas, kur patverties evakuācijas gadījumā.

Valsts policija

Saņemot informāciju par iespējamiem drošības riskiem, policija šādas situācijas vienmēr uztver ļoti nopietni. Šādos gadījumos tiek veikta objekta pārbaude, lai saprastu, vai tajā ir droši atrasties un nepieciešamības gadījumā tiek veikta arī evakuācija. Saprotams, ka šādas pārbaudes var radīt neērtības, tomēr drošība vienmēr ir pirmajā vietā! Ja apzināti sniegta maldinoša informācija, vainīgajam draud kriminālatbildība. Jebkuram, kurš grasās šādi jokot, ir jāapzinās, kādas tam ir sekas.  Krimināllikums par nepatiesu ziņu sniegšanu par drošības riskiem paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm