tv3.lv

Bijušā Hokeja federācijas šefa Kirova Lipmana signalizācija terorizē kaimiņus!

Raunas ielas iedzīvotājiem naktīs nākas klausīties kaimiņu mājas “gaudošanu”. Pie tās uzstādīta ārējā signalizācija, kas reaģējot pat uz garām braucošām automašīnām. Iedzīvotāji norāda, ka “skaļā māja” ir kādreizējais Latvijas Hokeja federācijas nams!

2017. gada 13. janvārī 9:17

“Kamēr šo māju apdzīvoja Hokeja federācija, telpās atradās diennakts apsargs un darbojās video novērošanas kameras,” raksta Kirova Lipmana kaimiņiene.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Runa ir par miljonāra īpašumu Raunas ielā, Rīgā. Kopš Lipmana kungs namā vairs nerādoties, uz ēkas ārējās fasādes uzstādīta signalizācija, kas esot tik “tramīga”, ka reaģē pat uz garām braucošām automašīnām.

Sākumā licies, ka taurētāja ir kāda automašīna, jo, kurš gan iedomātos, ka kaimiņus naktīs terorizē nams? Tieši pretī Lipmana īpašumam ir daudzdzīvokļu māja. Uzrunātie apstiprina, ka signalizāciju dzird bieži, dažreiz arī vedot bērnu uz blakus esošo bērnudārzu.

Brīdī, kad raidījums “Bez Tabu” ierodas Raunas ielā, ēka izskatās neapdzīvota, logi tumši un vārti slēgti. Vienīgi pagalms no sniega iztīrīts, tātad vismaz kāds namu aprūpē. Signalizācija neiedarbojas, un Bez Tabu namu apciemo atkārtoti – naktī. Atliek tikai noiet tam garām, nedaudz pieskaroties sētai – ieslēdzas skaļa signalizācija, tā skan veselu minūti.

Var ziņot pašvaldības policijai

Vienkāršākais variants, protams, būtu, ja kaimiņi par troksni ziņotu mājas īpašniekam, bet, ja mājā neviens nedzīvot, tad var rakstīt iesniegumu pašvaldības policijai. Iesniegumā norādot visas reizes, kad ēka “gaudojusi”, tad policija uzmeklēs ēkas īpašnieku un izskaidros radušos situāciju. No Raunas ielas 22 nama nesen bijis izsaukums, bet tika ziņots par trokšņošanu un informācija nebija precizēta.

Jāņem vērā, ka signalizācijas tiek uzstādītas, lai rūpētos par īpašuma drošību, nevis kādam traucētu, tāpēc sods šādos gadījumos netiek piemērots. Rīgas pašvaldības policija biežāk saņem izsaukumus par traucējošām automašīnu signalizācijām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lipmans sola “pieņemt mērus”

Kaimiņi būtu paši sazinājušies ar Lipmana kungu, taču nav zinājuši kā, jo viņš reti kad šajā namā esot sastopams. Raidījums “Bez Tabu” sazinājās ar ēkas īpašnieku Kirovu Lipmanu, kurš neesot zinājis, ka signalizācija kādam traucējot.

Lipmans pastāstīja, ka šobrīd tiek veidota mājas centralizētā signalizācija, līdz šim katrā istabā esot bijusi sava. Viņš esot pieņēmis lēmumu, ka signalizāciju vajag pārtaisīt. Lipmans sola “dot darbiniekiem komandu”, lai viņi meklē situācijas risinājumu.

Nepareizi izvietoti kustību sensori

Neatkarīgi eksperti, drošības kompānija “Grifs AG” skaidro iespējamo problēmas cēloni. Perimetra apsardzes būtība ir – raidīt trauksmes signālus pirms pārkāpējs paspējis nokļūt līdz mājai.

Cilvēki parasti kļūdās, izvietojot kustības sensorus. Ja tie izvietoti pie mājas ārējās fasādes un nav pareizi noregulēti, tie strādā arī ārpus žoga robežām. Labāks risinājums ir sensorus izvietot stūros pie žoga.

Tas ir tikai teorētisks pieņēmums, bet statistika pierāda, ka šī ir visbiežākā kļūda, kuru pieļauj cilvēki, ekonomējot līdzekļus. Jo pie mājas vadu izvilkt ir vieglāk nekā pie žoga. Protams, arī, ja detektori izvietoti pareizi, var gadīties viltus nostrādes, bet tam nevajadzētu notikt vairākas reizes dienā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm