“Blīkšķis bija pamatīgs!” No daudzdzīvokļu nama Rīgā atdalījies prāvs apšuvuma gabals

2022. gada 26. janvārī 19:06

Rīgā, Dreiliņu apkaimē, no daudzdzīvokļu mājas sienas atdalījies un nokritis prāvs apdares gabals (siltinājums kopā ar apmetumu). Iedzīvotāji satraukti par savu drošību, baidoties no fasādes daļu krišanas arī nākotnē turpat pie mājas, kur brīvo laiku pavada apkaimes iedzīvotāji, tai skaitā bērni, jo netālu no nama ir rotaļu laukums. Tāpat satrauktie rīdzinieki vaicā, vai būvniecības darbi, ceļot māju, bijuši kvalitatīvi.

Ar raidījumu “Bez Tabu” janvārī sazinājās rīdzinieks, Dzilnas ielas daudzdzīvokļu nama iedzīvotājs, kurš ziņoja par mājas liela apdares gabala atdalīšanos no nama sienas un nokrišanu. Iedzīvotājs satraukti vaicā, vai nākotnē arī nav gaidāmi kādi nepatīkami pārsteigumi, un bažījas par cilvēku dzīvību un veselības apdraudējumu, jo turpat netālu no mājas ir neliels skvērs ar soliņiem un bērnu rotaļu laukums, kur apkaimē dzīvojošie labprāt pavada brīvo laiku.

satraukts iedzīvotājs

Paveicās, ka nav upuru! Kāpēc tā notika? Vai savulaik darbi veikti pavirši? Cik ilgā laikā apsaimniekotāji salabos mājas fasādi?

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī citi “Bez Tabu” uzrunātie mājas iedzīvotāji ir satraukti pēc notikušā. Par avārijas situāciju raidījums informēja Rīgas pilsētas Būvvaldi, kas pieprasījusi nama apsaimnieotājam “Rīgas pilsētbūvnieks” līdz 1. aprīlim veikt padziļinātu tehnisko izpēti, lai noskaidrotu notikušā cēloņus un saprastu, kā rīkoties, lai turpmāk kas līdzīgs neatkārtotos. Tikmēr potenciāli bīstamo teritoriju jānorobežo. Būvvalde lūdz iedzīvotājus netuvoties bīstamajai zonai.

Dienā, kad apkaimē viesojās “Bez Tabu” komanda, nokritušais apdares gabals bija aizvākts un bīstamā teritorija norobežota ar lentu. Nama apsaimniekotāja “Rīgas pilsētbūvnieks” pārstāvis Ivo Kiršblats informēja, ka kolēģi vizuāli apskatījuši namu un secinājuši, ka apdares gabalu norāvis spēcīgais vējš, kas plosījās 20 janvārī. Pašlaik notiek saziņa ar ekspertiem, kas var novērtēt situāciju, noskaidrot cēloni un ieteikt labāko risinājumu, kā arī ar apdrošinātājkompāniju nolūkā pieprasīt skādes kompensēšanu, informēja Kiršblabs.

Ivo Kiršblats
“Rīgas pilsētbūvnieks” pārstāvis

Problēma ir apsekotājos un apdrošinātājā. Pēc vētras viņiem tik daudz darba, ka vienkārši fiziski nepaspēj būt visur. Esam viņus apzinājuši. Domāju, ka šīs nedēļas laikā apsekos un pateiks, vai jāpieliek tik, tik nobrucis, vai nāksies atjaunot visu sienu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Konkrētais nams kā sociālā māja rīdziniekiem uzbūvēts pirms 18 gadiem.

Fotoattēlus ar paplucināto mājas fasādi “Bez Tabu” uzrādīja Mārtiņam Vilnītim, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības Inženierzinātņu fakultātes dekānam. Ja nākas ilgstoši nākas gaidīt ekspertu situācijas novērtējumu un remontdarbu uzsākšanu, Vilnītis iesaka līdz tam steigšus nosegt apseguma atsegto daļu.

Mārtiņš Vilnītis
RTU Būvniecības Inženierzinātņu fakultātes dekāns

Ja tā sazināšanās aizņems mēnesi vai vēl ilgāku laiku, tomēr nekavējoties būtu jāveic pasākumus, lai novērstu vēl kādas daļas nobrukšanu. Lai viņi noņem to, kas ir nedrošs. Lai tālāk nebojātos, acīmredzot, remontu vajadzētu veikt siltajā laikā, tikmēr jānosedz, jāiekonservē vietas, kas pakļautas lietusūdens iedarbībai. Ja lietus tiek iekšā, bojā tālāk fasādi. Atvērtās malas vajadzētu nosegt.

RTU eksperts Vilnītis secina, ka savulaik apšuvumu varēja labāk stiprināt pie mājas sienas.

Mārtiņš Vilnītis
RTU Būvniecības Inženierzinātņu fakultātes dekāns

Šeit vajadzētu vairāk dībeļu lietot. Nostiprināt ne tikai ar līmjavu, kā šajā situācijā redzams, bet papildu tam likt vairāk dībeļu, jo šajā zonā arī nākotnē būs pastiprināta vēja iedarbība. Vēl var piebilst kā pārmetumu būvniekiem, kas nākamajiem būvniekiem būtu kā rekomendācija, tomēr šo perimetru vajadzētu pilnībā nosegt ar līmjavas kārtu. Redzams, ka līmjava likta ar pikām. Tātad perimetrs nav bijis nosegts.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm