tv3.lv

Bolderājā netālu no iedzīvotāju logiem smako rūpnīcas. Iedzīvotāji norāda uz gaisa piesārņošanu

2018. gada 20. martā 19:42

No ieejas rūpnīcā līdz tuvākajai dzīvojamai mājai ir 125 metri. ”Bez Tabu” sastaptie bolderājieši visi kā viens norāda, ka mikrorajonā gaiss ir ar savu odziņu.

Raugoties no iedzīvotāju mājām, rūpnieciskajā teritorijā redzami vairāki kūpoši dūmeņi. Turpat sastaptā Valentīna norāda, ka mikrorajonā dzīvo jau visu mūžu un pie smakas jau ir pieradusi. Turpretī Aīda, kura arī Bolderājā dzīvo ilgus gadus, norāda, ka smaka bieži vien ir neizturama.

Aīda
norāda uz slikto gaisa stāvokli Bolderājā

Blakus iedzīvotāju mītnes videi atrodas kokapstrādes rūpnīcas. 2018. gads mūsu vidē ir radījis korekcijas, īpaši izceļoties ar sistemātisku gaisa smaku pēc līmes izdedžiem. Vai iespējams skaidrot, cik nopietni ir veselības kaitējumi, regulāri ieelpojot šo smaku un kāda ir rūpnīcas atbildība par šo smaku izvadīšanu caur dūmvadiem?

Vistuvāk iedzīvotāju mājām atrodas ”Latvijas finiera” ražotnes. Uzņēmuma tehniskais direktors Andris Čāmāns izrāda ražotnes teritoriju, taču, aizbildinoties ar ražošanas noslēpumiem, netiekam ielaisti impregnēšanas cehā.

Andris Čāmans
“Latvijas finiera” tehniskais direktors

Darbinieki šajā cehā nestrādā aizsargmaskās, jo emisijas ir pietiekami zemas, tādēļ tās nav vajadzīgas. Mēs neimportējam sintētiskos sveķus, bet gan saražojam paši. Tos izmantojam saplākšņu līmēšanā kā līmi.

Čāmāns stāsta, ka uzņēmums pirms diviem gadiem ekspluatācijā nodevis jaunu iekārtu, kā rezultātā ražošanas procesā izdalītās gāzu emisijas tiek utilizētas, siltumu atgriežot ražošanā.

Valsts vides dienestā norāda, ka sūdzības par kokapstrādes uzņēmumu līdz šim nav saņemtas, kā arī pārkāpumi nav konstatēti.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm