“Brāli piekāva! Sita ar dūrēm un spārdīja ar kājām!” Pie Smiltenes Tehnikuma dienesta viesnīcas pamatīgi apstrādāts 1. kursa audzēknis

Iežogotā automašīnu stāvlaukumā Smiltenes tehnikuma teritorijā – iepretim skolas dienesta viesnīcai – 1. kursa audzēknis Mareks saņem spēcīgus sitienus no pilngadību jau sasniegušā 4. kursa audzēkņa. Cietušā aizbildne ir vairāk nekā izbrīnīta par skolas attieksmi un rīcību, risinot nepieņemamo konfliktu.

2019. gada 15. maijā 20:00

Cietušā skolnieka aizbildne un reizē arī māsa Jolanta atklāj Mareka piedzīvotos netīkamos mirkļus 14. aprīļa vēlā vakarā. Ceļā uz dienesta viesnīcu skolnieks klausījies mūziku un atskaņojis to uz pārnēsājamā skaļruņa. Tas neesot paticis viņa skolasbiedram, kurš aizrādīja par trokšņošanu. Mareks esot mūziku izslēdzis, taču pēc tam jau sekoja fiziska izrēķināšanās – sitieni pa seju un ķermeni.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uzbrukuma dēļ Mareks gūst ne tikai deguna kaula lūzumu, bet arī smadzeņu satricinājumu. Puisis pēc konflikta taisnā ceļā dodas uz turpat netālu esošo dienesta viesnīcu, kur komandante fiksē notikušā faktu.

Jolantu pārsteidz tas, ka viņa netika informēta par brāļa piekaušanu, arī policija un mediķi netika izsaukti.

Jaunietis nākamajā dienā tomēr dodas pie ārsta, kur apstiprina gūto traumu faktu. Ārsts arī izraksta zīmi un ļauj Marekam apārstēt brūces mājas apstākļos. Uzreiz pēc Valsts svētku brīvdienām skolnieks atgriežas mācību iestādē, viņu izsauc pie direktora rakstīt paskaidrojumu. Mareks gan atsakās to darīt bez aizbildņa klātbūtnes, taču direktors kļūst ne tikai uzstājīgs, bet arī izsmej puisi.

 

Audio ieraksta atreferējums

Direktors: Kāpēc tu uz stundām ej bez mammas? Tā loģika nav skaidra. Tad tev mamma ir jāņem līdzi. Kā tu vari iesaistīties tehnikuma darbībā, ja tev vecāki nav klāt…

Ar skolas direktora attieksmi nav mierā Mareka aizbildne. Vēloties saprast, kāpēc direktors šādi rīkojas un kas notiks gan ar Mareku, gan uzbrucēju, Jolanta dodas uz skolu. Gaisotne direktora kabinetā ātri vien kļūst nokaitēta. Kabinetā sasēžas skolas direktors un viņa vietniece, arī juriste un vēl Mareka kursa audzinātāja. Pie galda vietu atrod arī cietušā puiša māsa ar savu vīru. Uzdotos jautājumus protokolē.

Skolas direktors pēc karstās diskusijas gan piebilst, ka jaunieši ir jaunieši un konflikti pie dienesta viesnīcas ik pa laikam tomēr notiek. Tiesa gan, ne tik nopietni kā Mareka gadījumā. Tomēr dienesta viesnīcas darbiniece tobrīd neuzskata, ka deguna un galvas trauma ir pietiekami nopietns iemesls mediķu izsaukšanai. Arī asiņu lāmas un paša kautiņa faktu starp nepilngadīgo un pilngadīgo pastumj nostāk. Kuriozi, bet Smiltenes policijas iecirknis atrodas otrpus dienesta viesnīcas žogam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nepilngadīgā Mareka pāridarītājs savu vainu atzīst, to apstiprina skolas direktors. 4. kursa audzēknis no skolas arī izpelnās piezīmi. Ar to lieta gan nebeidzas, jo savu izmeklēšanu veic policija. Kautiņš arī iemūžināts novērošanas kamerās, kas noteikti atvieglos likumsargu darbu. Kas attiecas uz abiem konfliktā iesaistītajiem skolēniem, viņi pašreiz turpina mācības Smiltenes Tehnikumā.

IKVD komentē Smiltenes tehnikuma vadības rīcību pēc kautiņa

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm