tv3.lv

“Brutāla cilvēku mānīšana!” Ārsts, deputāts Skride skarbs par savdabīgo medicīnas centra praksi

Pēc “Bez Tabu” atkārtotas viesošanās medicīnas centrā “Aurora” iedzīvotāji turpina ziņot par iestādes darbības metodēm. Ar “Bez Tabu” sazinājusies persona, kura kādu brīdi strādājusi medicīnas centrā un atzīst, ka tas, ko “Bez Tabu” skaidrojuši iestādes pārstāvji, neatbilst patiesībai. Lai veiktu diagnostiku, neesot nepieciešamas zināšanas medicīnā, bet gan prasme pierunāt klientu parakstīt kredīta līgumu.

2019. gada 11. martā 20:15

Ar “Bez Tabu” sazinājusies persona, kura pieņemta darbā medicīnas centrā par pārdošanas speciālistu, taču realitātē strādājusi par diagnostikas speciālistu. Sākumā tika solītas mācības divu nedēļu garumā, taču patiesībā kļūt par diagnostiķi bija vēl vienkāršāk. Pirmkārt, personai nav nekādu zināšanu medicīnas jomā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Man prasīja, vai es esmu pārliecināts un gatavs, es teicu, ka nē, jo atnācu taču tikai pirms pusstundas. Aizveda uz kabinetu, un divas dienas es sēdēju pie datora, un skatījos videokameru ierakstus, kā pareizi runāt ar cilvēkiem, atkārtoju, ka es neesmu pat medicīnas students vai izgājis kādus kursus, taču pirmdien man iedeva halātu un lika pieņemt klientus.

Persona norāda, ka “Bez Tabu” sižetā redzētā diagnostikas ierīce, kuru medicīnas centrs drīkst izmantot, esot tikai vienā kabinetā, pārējos tiek izmantota tā, kura neatbilst normatīvajām prasībām. Taču neesot būtiski, ko parāda aparāts, svarīgi pirms izmeklējuma vismaz pusstundu ar klientu runāt, noskaidrot iespējamās veselības problēmas, likt klientam sevi žēlot, domāt par ģimeni un labākajā gadījumā saraudināt. Ja viss izdarīts pareizi, tad viens no pieciem cilvēkiem parakstīs kredīta līgumu.

Kopā ar kolēģu palīdzību “pielauzu” divus vīriešus. Pirmajā dienā, turklāt bez zināšanām medicīnā. Otrajā dienā klientus nedabūju, un trešajā dienā man pateica: “Ja divu dienu laikā nebūs vēl vismaz viens klients, mēs tevi atlaidīsim, jo mums nav vajadzīgi cilvēki, kuri mums nepelna.”

Bijušā darbinieka teikto apstiprina Mihails, kurš vēl pavisam nesen bijis uz bezmaksas veselības pārbaudi, līgumu neparakstīja, taču nepatīkami pārsteigts par centrā piedzīvoto. Mihails norāda, ka viņam diagnostika veikta ar ierīci, kuru Veselības inspekcija ir liegusi izmantot, to sapratis tikai tad, kad noskatījies “Bez Tabu” sižetu. Lasi šeit!

Mihails
bijis uz bezmaksas veselības pārbaudi

Speciālists stādījās priekšā kā Mihails, latviski viņš, protams, nesaprata, jo viņš ir iebraucējs no lielās kaimiņvalsts, vai viņš ir ārsts vai feldšeris, viņš neteica, viņš tikai veica šo smadzeņu skalošanu, es atvainojos, diagnostiku. Vēl bija interesanti, ka telpā, kur notiek diagnostika, kur pacientiem arī liek izģērbties, ka tur ir videonovērošana.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ar medicīnas centra darbības metodēm iepazinies arī kardiologs un deputāts Andris Skride, kurš norāda, ka arī profesionālajā ikdienā nācies saskarties ar šādiem biznesmeņiem. Uzskata, ka svarīgs faktors ir iedzīvotāju izglītības līmenis par zinātni un uz pierādījumiem balstītu medicīnu. Tāpat Andris Skride norāda, ka nesaprot, kā šādas iestādes vispār tiek atvērtas.

“Bieži vien es redzu, ka valsts iestādes baidās rīkoties, jo šīm iestādēm, kas faktiski ir biznesmeņi, ir spēcīgi advokāti,” uzskata Andris Skride, kurš norāda, ka diemžēl cīņa par zinātni vēl joprojām ir aktuāla. Tāpat skarbs ir kardiologa viedoklis par diagnostikas ierīcēm.

Andris Skride
kardiologs, deputāts

Jūs varat iestādē ielikt kopējamo aparātu un nosaukt to par imūndiagnostiku, likt cilvēkam uzlikt roku uz kopējamā aparāta, un tie speciālisti noteikti cītīgi pēta, bet īstenībā cilvēki tiek brutāli mānīti. Diagnozi var uzstādīt tikai cilvēks ar ārsta izglītību, kurš ir sešus gadus mācījies augstskolā un pēc tam arī beidzis rezidentūru. Pārdošanas speciālisti un zvanu centrs nav normāla parādība medicīnas iestādē.

Valsts darba inspekcijā vēl piebilst, ka darbiniekam jāveic pienākumi, kas noteikti darba līgumā, tomēr, veicot pārbaudi, pārkāpumi netika konstatēti, jo medicīnas centrā bijusi persona ar medicīnisko izglītību, kas veic diagnostikas pakalpojumus. “Mēs tikām iepazīstināti ar vienu ārstu, bet tajā brīdī arī tur nebija vairāk klientu, iespējams, ka tā ir sakritība, bet ārsts bija viens, un viņš strādāja vienā kabinetā, pie pārējiem aparātiem nekāda cita personāla nebija,” tā Rīgas reģionālas valsts darba inspekcijas vadītāja Baiba Puķukalne.

Medicīnas centra “Aurora” mājaslapā norādīti divi diagnostikas speciālisti, abus var atrast Veselības inspekcijas ārstniecības personu reģistrā, taču speciālistu sarakstā neatrodas neviena Mihaila, kas veicis “Bez Tabu” skatītāja Mihaila veselības pārbaudi. Šoreiz medicīnas centram “Bez Tabu” nosūtīja vēstuli ar konkrētiem jautājumiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

AS “Aurora medicīnas centrs” komentārs

Attiecībā uz Jūsu vēstulē pausto informāciju norādām, ka tā neatbilst patiesībai. Šādas nepatiesas informācijas publicēšana tiks uzskatīta par Centra goda un cieņas aizskaršanu un neslavas celšanu. Centrs savā darbībā neizmanto nesertificētas ierīces. Centrs izmanto vienu sertificētu ķermeņa analizatoru SECA mBCA 515. Uz doto brīdi Centrā ir divas ārstniecības personas, kuras veic diagnostiku. Abām personām ir medicīniskā izglītība un sertifikāti darbam ar attiecīgo ierīci.

Veselības inspekcija no komentāriem pagaidām atturas, taču “Bez Tabu” uzrunāja arī Latvijas Ārstu biedrību. LĀB komentārs ir šāds: “Pēc būtības tas ir Veselības inspekcijas un policijas uzdevums. LĀB ir atbildīga par sertificētajiem ārstiem. Ja kāda nesertificēta persona uzdodas par mediķi un diagnostiķi, tad tas jau ir tiesību sargājošu institūciju jautājums.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm