Būs jāmaksā par katru kontu un vēl. SEB bankas jaunais cenrādis rada neizpratni

SEB bankas kliente neizpratnē, uzzinot par bankas sagādātajiem jaunumiem, kas klientus sagaida no nākamā gada.

2019. gada 28. novembrī 19:49

Ar “Bez Tabu” sazinās SEB bankas kliente Ilze, kura pauž neizpratni.

Ilze
SEB bankas kliente

SEB banka atsūta vēstuli par to, ka no nākamā gada janvāra skaidras naudas izņemšana no bankomāta maksās 4 eiro. Mūsu uzņēmums sadarbojas ar SEB banku (darbinieki saņem algas SEB bankā), bet, piemēram, braucot ar sabiedrisko transportu, ar karti nevar norēķināties. Sanāk neloģiski: ja gribi izņemt naudu, jāmaksā bankai pakalpojums, bet tai pat laikā valstī nav nodrošināta iespēja visur maksāt ar karti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ilze ir neizpratnē un vaicā, vai tiešām, izņemot no bankomāta, piemēram, 5 eiro, būs jāatvadās vēl no 4 eiro.

SEB bankas pārstāve Elīna Neimane nomierina Ilzi, sakot, ka komisijas maksu piemēros, izņemot skaidru naudu bankomātā, lietojot kredītkarti, uz kuras glabājas aizdotā bankas nauda, nevis izņemot naudu no norēķinu kartes (debetkartes), uz kuras glabājas pašu klientu nauda. Bankas pārstāve Neimane norāda, ka sieviete pārpratusi bankas vēstījumu, kas izsūtīts klientiem. Tajā runa ir par kredītkartēm: “Par skaidras naudas izņemšanu bankomātā ar kredītkarti turpmāk tiks piemērota komisijas maksa 2% apmērā (min. 4,00 EUR)”.

Ilze gan uzskata, ka šāds informatīvais ziņojums var radīt neizpratni, jo, viņasprāt, ne visi (īpaši vecāka gadagājuma klienti) zina, ar ko atšķiras kredītkarte no debetkartes, turklāt bankas izsūtītajā ziņojumā atšķirības nav nosauktas. Par to, ka daudzi neatšķir kredītkarti no norēķinu kartes, pārliecinās arī “Bez Tabu”, uzrunājot rīdziniekus.

Elīna Neimane
SEB bankas pārstāve

Jāsaprot, ka ar kredītkartēm neveic ikdienas norēķinus. Kredītkartē ir aizdevums, bankas piešķirti līdzekļi, kurus pārsvarā izmanto, dodoties ceļojumos, rezervējot viesnīcas un automašīnas. Kredītkarti lieto arī neparedzētiem izdevumiem. Šajā gadījumā kliente sajaukusi norēķinu karti ar kredītkarti.

Izņemot skaidro naudu bankomātā ar norēķinu karti, nebūs jāmaksā papildu komisijas maksa, informē SEB pārstāve Neimane.

Būs jāmaksā par katru kontu un citi jaunumi

SEB bankā informē arī par citiem jaunumiem, kas gan skars arī norēķinu kontu īpašniekus. Turpmāk ikmēneša maksa par norēķinu konta apkalpošanu būs 0,7 eiro. Taču maksa par norēķina konta apkalpošanu netiks piemērota “SEB bankas” klienta komplektu lietotājiem, ieskaitot komplektos iekļautos dalībniekus, kā arī jauniešiem līdz 21 gadu vecumam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Karšu saņemšana bankas filiālē turpmāk maksās 5 eiro, savukārt pa pastu – 1,20 eiro. Jaunieši līdz 18 gadu vecumam gan filiālēs, gan pa pastu kartes varēs saņemt par 1,20 eiro.

Bankas piekrišanas sagatavošana, noformēšana un saskaņošana pēc klienta pieprasījuma mājokļa kredītam – 70 eiro.

Skaidras naudas iemaksas limits bankomātā turpmāk būs 7000 eiro mēnesī privātpersonām un 9000 eiro mēnesī uzņēmumiem.

Plašāka informācija par SEB bankas cenrāža izmaiņām, izmaiņām Vispārējos darījumu noteikumos, Privātuma politikā, kā arī citos dokumentos pieejama šeit. 

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm