tv3.lv

“Būšot tāds sods, ka nespēšu samaksāt, un man atņems māju,” kuldīdznieks šokā

Nams Kuldīgā pie Ventas rumbas ir Tāļa ģimenes privātīpašums. Nākotnē namu plānots pilnībā atjaunot. Kamēr tas tiks paveikts, noticis negaidītais. Iegruvusi daļa jumta un sabojāta mājas ārsiena. Lai nams nesagrūtu, Tālis veicis avārijas remontdarbus, taču saņēmis draudus par sodu.

2021. gada 29. aprīlī 19:45

Tālis veicis nama nostiprināšanas darbus, nesošās konstrukcijas neesot pārbūvējis, vien aizmūrējis drūpošo sienu un veicis vēl pāris nenozīmīgus remontdarbus, lai novērstu vēl lielāku avāriju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc dažām dienām saņēmis telefona zvanu no Kuldīgas novada domes jurista, kurš brīdinājis, ka Tālis veicis būvdarbus bez nepieciešamo dokumentu noformēšanas un saskaņošanas. Draudējis ar lielu sodu, kuru nespēšot samaksāt, un nams tikšot atņemts. Tālis sašutis par zvanītāja attieksmi. Tā vietā, lai viņam paskaidrotu, kādi dokumenti nepieciešami, ierēdnis draudot ar nama atņemšanu.

Kuldīgas novada domes pārstāve teic, ka, veicot pārbaudi konkrētajā adresē, secināts, nav noformēti nepieciešamie dokumenti būvdarbu veikšanai. Telefona zvanu nevarot komentēt. Būvvalde lūgusi uzrakstīt paskaidrojumu, kāpēc veikti būvdarbi bez saskaņošanas, un sakārtot dokumentāciju. Paskaidrojums no īpašniekiem esot saņemts.

Jau ir notikusi Kuldīgas būvvaldes sēde, un lemts, ka sods par nesaskaņotu būvdarbu veikšanu netiks piemērots, vien ir uzdots sakārtot dokumentāciju.

Detalizētāka informācija “Bez Tabu” video.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm