tv3.lv

“Butaforija!” Sociālās mājas iedzīvotājus tracina lifts, kas izbūvēts, bet nedarbojas!

Gaidas Noras kundze dzīvo sociālajā mājā Lubānas ielā kopš 2004. gada, ievākusies īsi pēc renovētās ēkas nodošanas, un visu šo laiku piecstāvu nams esot bijis bez lifta. Pašiem iedzīvotājiem par pārsteigumu novembrī sākusies lifta būvniecība. Jau februārī lifts izbūvēts, taču no tā iedzīvotājiem nav nekādas jēgas, jo tas nedarbojas.

2019. gada 21. martā 19:35

Gaida Nora saskaitījusi, ka līdz viņas dzīvoklim ved 88 pakāpieni, kundze norāda, ka namā mīt pārsvarā cilvēki gados, kuriem pārvietošanās sagādā grūtības, īpaši, ja vēl jānes iepirkumu maisi. Tāpēc saprotamas iedzīvotāju dusmas par to, ka beidzot piecstāvu namā izbūvēts lifts, taču tas nedarbojas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Gaida Nora
ziņo par liftu, kas nedarbojas

Agrāk es vēl biju jauna un skaista, man bija 65 gadi, es skrēju augšā un lejā, tagad man ir 80. Rupji sakot, tas lifts mūs tracina, te ir operēti cilvēki, jauna sieviete, kura dzīvo piektajā stāvā, nu šausmas!

Arī ceturtā stāva kaimiņam Igoram lifts būtu ļoti noderējis, tāpēc kunga viedoklis par uzstādīto butaforiju ir skarbs. “Taisīja tāpēc, lai atskaitītos, ka ir, ka viņi kaut ko dara, naudas atmazgāšana, es esmu otrās grupas invalīds, sirds slimnieks, es divas dienas neeju ārā, man bail, ka netikšu augšā,” stāsta Igors.

Piektajā stāvā dzīvojošā Inese ir ļoti pozitīvi noskaņota, kundze norāda, ka grūtajos brīžos kāpņu telpā atrod vietu, kur apsēsties un atpūsties. “Kad man būs smagi, tad es izmantošu liftu, bet centīšos maz, jo jāstaigā, jāiet, tas ir fiziski vajadzīgs,” tā Inese. Bet ne visi ikdienas smagās fiziskās slodzes laikā spēj saglabāt jautru noskaņojumu.

Rīgas pilsētas būvvaldē teic, uztraukumam nav pamata, arī lifts ir būve, kuru vispirms jāpieņem ekspluatācijā.

Edgars Butāns
Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis

Iesniegumu par lifta pieņemšanu ekspluatācijā būvvalde saņēma pirms nepilna mēneša, šajā laikā speciālisti ir reaģējuši, un paredzams, ka noteiktajā termiņā lifts tiks apsekots, ja tur viss būs korekti, tad lifts iedzīvotājiem varētu būt pieejams jau tuvākajā laikā.

Ēkas apsaimniekotāja SIA “Rīgas pilsētbūvnieks” pārstāvis Ivo Kiršblats gan apstiprina, ka lifta nodošana izrādījies sarežģīts process un piemin teicienu: gribējām kā labāk, sanāca kā vienmēr. Saskaņošanas dokumenti nēsāti uz vairākām iestādēm, piemēram, pat pie kabeļtelevīzijas un interneta operatora.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ivo Kiršblats
“Rīgas pilsētbūvnieks” pārstāvis

To papīru ir tik daudz, ka salīdzinoši vienkāršs pasākums, kā uzbūvēt liftu un palaist to, nav iespējams birokrātijas dēļ. Es saprotu, ka tie iedzīvotāji ir pelnījuši liftu, bet apsaimniekotājs var tikai bļaut uz celtniekiem un kratīt ar pirkstu likuma izstrādātājiem, ka vajag beidzot pakustēties.

Ivo Kiršblats cer, ka liftu izdosies iedarbināt jau šonedēļ. Pēc viesošanās sociālajā mājā “Bez Tabu” saņēma zvanu no Gaidas Noras par to, ka nākamajā dienā ēkā ieradās dažādu iestāžu pārstāvji, kuri solīja, ka jau rīt lifts darbosies.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm