tv3.lv

Būvnieks par 33 000 eiro klientam atved vien vecu dēļu kaudzi un pazūd

Līgums par dzīvojamās mājas celtniecību ar uzņēmumu “JM Houses” slēgts 2018. gada novembrī, taču līdz pat šim brīdim no iecerētās ēkas nav ne miņas.

2019. gada 28. februārī 19:50

Pie raidījuma “Bez Tabu” vērsās uzņēmuma “Enhars” pārstāvji, kura īpašnieki nolēma paplašināt savu viesu namu Piltenes pusē un uzmeklēja celtnieku, kurš varētu viņu ideju īstenot. Celtniecības līgums starp “Enhars” un “JM Houses” slēgts pagājušā gada nogalē. Līdz šim celtniecības uzņēmumam samaksāti vairāk nekā 33 tūkstoši eiro. Pirmo darbu posmu bija jāpabeidz līdz decembra beigām, taču četru mēnešu laikā izvēlētais būvnieks līdz Piltenei nogādāja vien dēļu kaudzi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pēc norunātā termiņa beigām būvnieks nosūtījis vēstuli, kurā norāda, ka darbus nevar uzsākt nepiemērotu laikapstākļu dēļ. Beķerejas pārstāvji nolēma līgumu lauzt, pieprasot atmaksāt iemaksātos līdzekļus. Būvnieku pārstāvis Juris Meijers solīja līdz janvāra beigām līdzekļus atmaksāt, taču, kā zināms, solīts makā nekrīt.

Sandra Vārna
“Enhars” pārstāve

Pēc līguma noslēgšanas iemaksājām avansu gandrīz 8 tūkstošu eiro apmērā. Pēc nedēļas būvnieks pieprasīja vēl vienu avansu, lai paātrinātu darbus, tie bija vēl 25 tūkstoši. Tos arī pārskaitījām. Vēlāk sapratām, ka būvnieks nav uzticams. Esam mēģinājuši ar viņu kontaktēties, taču atbilde ir tāda, ka šo līdzekļu viņam nav.

Beķerejas pārstāvji vērsušies arī policijā. Ar “Bez Tabu” starpniecību uzņēmēji vēlas brīdināt citus Latvijas iedzīvotājus, lai neuzķertos uz uzņēmēja Jura Meijera izmestā āķa.

Iepriekš minētais uzņēmējs izveidojis divas firmas SIA – “JM Houses”, kā arī “Northouse”. Abiem uzņēmumiem norādīts, ka birojs atrodas Rīgā, Rītausmas ielā. Šajās telpās žurnālistiem izdodas atrast Meijeru, kurš līdz šim brīdim nav ne izpildījis pasūtījumu, ne atmaksājis saņemtos vairāk nekā 33 tūkstošus eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Meijers sūdzas, ka uzņēmējiem Latvijā esot grūti strādāt. Par nenokārtotām saistībām ar citiem sadarbības partneriem uzņēmuma kontu šobrīd pārrauga tiesu izpildītājs. Kā arī valstij nenomaksāto nodokļu parāds pārsniedz 42 tūkstošus eiro. “Mēs atgriezīsim naudu, tiklīdz tas būs iespējams. Mēs to izlietojām darbinieku algām. Tā tas arī ir,” raidījuma žurnālistiem norāda Meijers.

Latvijas Būvnieku asociācijas prezidents Normunds Grinbergs norāda, ka pirms līguma slēgšanas ar celtniecības uzņēmumu rūpīgi jāpārbauda konkrētā uzņēmēja profils. Tāpat asociācijas prezidents aicina vērsties ar jautājumiem pie nozares sabiedriskajām organizācijām, lai noskaidrotu informāciju par kādu būvnieku.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm