tv3.lv

Carnikavas domes ierēdņi izceļas! Par cilvēka apbedīšanu pagasta kapos prasa maksāt 700 eiro!!!

Carnikavas kapi atrodas skaistā vietā, teju pašā Gaujas upes krastā. Tur savas mūža mājas radis arī tautas dzejnieks Ojārs Vācietis. Vienuviet gan senie apbedījumi, gan absolūti jaunas kapu kopiņas.

2018. gada 9. martā 8:01

Sākot ar šā gada sākumu, pagasts noteicis, – ja kāds vēlas te tikt apglabāts, bet pusgadu pirms miršanas nav attapies piedeklarēties pagastā, par viņa apglabāšanu būs maksājama gana liela naudas summa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kas par ko maksā

Notiekošo uzmana un kūrē pagasta uzņēmums “Carnikavas komunālserviss”. Kā jau minēts, ja esi svešinieks un pusgadu pirms savas miršanas neesi piedeklarējies pagastā, par tavu apbedīšanu papildus bēru izdevumiem tuvinieki maksās  700 eiro.

Ja kapos jau guļ kāds pirmās pakāpes piederīgais, pašvaldībā nepiedeklarētu cilvēku tur apglabās par 142 eiro lielu atlīdzību. Ja esi Carnikavas iedzīvotājs un likumpaklausīgi tur deklarēts, par atļauju pīšļus guldīt pagastkapos būs jāmaksā 70 eiro.

Kā skaidro “Carnikavas komunālserviss” direktors Gunārs Dzenis, svešajiem lielā maksa uzlikta, lai atbaidītu kapavietas kārotājus no malu malām.

Neko nezinām! Maksā ragā!

Var saprast pagasta nostāju, jo šis ir veids, kā pasargāt kapus no pārpildīšanās. Bet, vai nebūtu jāņem vērā, ka atdusas vieta daudzu cilvēku ģimenei ierādīta pirms gadiem četrdesmit un ka tā visu laiku kopta? Pašvaldības kantora priekšnieks visu laiku spārdās pretī, sakot, ka tas neko nenozīmē. Neesi deklarējies? Maksā ragā.

“Attiecīgais cenrādis attieksies arī uz ierādītajām kapavietām, pat ja tas noticis pirms gadiem divdesmit. Ja persona nav deklarēta pagastā, uz viņu attiecas saistošie noteikumi.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ups! Neaizdomājāmies!!!

Vēsturiski situācija izveidojusies šāda. Padomju laikā nebija atsevišķi Ādaži un Carnikava. Bija Ādažu kolhozs. Tajā dzīvo kādas kundzes ģimene, kuriem ierāda kapus. Laiki mainās, nēģu galvaspilsēta (Carnikava) atdalās, bet sieviete paliek dzīvot vecajā adresē, kura nu ir Ādažu novadā.

Pēc ilgākas skaidrošanas no “Carnikavas komunālservisa” priekšsēža dzirdam, ka, izstrādājot cenrādi, neviens nav aizdomājies par šādu problēmu, kura rodas pēc teritoriālās reformas.

Ko nu?

Kundzei jābrauc uz pagastu, jāraksta iesniegums, prasot mainīt noteikumus, lai mierīgi varētu tikt apglabāta ģimenes kapos. Klasiskā situācija.

Pieņemam noteikumus un tikai tad domājam, kā atrisināt dažādas situācijas. Un nav brīnums, jo pavisam nesenā pagātnē notiekošo kapu jomā vētījusi Valsts kontrole, kuru atzinums nav patīkams, jo katrā pagastā dara kā grib.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Veicot revīziju, no daudzu pagastu vadītājiem dzirdējām, ka būtu daudz vieglāk, ja būtu kādas kopējas vadlīnijas.”

Kaimiņvalstīs, Lietuvā un Igaunijā, jau ir šādas vadlīnijas. Zināms, ka pirms kāda laika arī Latvijā tās gribēja ieviest, bet ideja izčākstēja ministriju gaiteņos.

Vai vadlīnijas ieviesīs, būs atkarīgs no Ministru kabineta. Tad kopā nākt būs Iekšlietu, Veselības, Ekonomikas un Pašvaldību ministrijām, lai lauztu šķēpus par noteikumu pieņemšanu. Kad tas notiks? To šobrīd pat gribēdams kafijas biezumos neizzīlēsi.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm