tv3.lv

Cēsnieki neizpratnē par līgumiem, kas obligāti jāslēdz ar "Vectēvu"

Līdz šim Cēsu bērnudārzos par ēdināšanu rūpējās pašvaldība, taču nu pilnvaras pabarot mazos vēderiņus nodota SIA “Vectēvs” pārstāvjiem. Vecāki norāda uz aizdomīgiem līgumā iekļautiem punktiem.

2019. gada 11. martā 21:00

Pašvaldības iepirkumā uzvārējušais uzņēmējs “Vectēvs” vecākiem piegādājis līgumus, kas jāparaksta, lai viņu bērni arī turpmāk pirmsskolas izglītības iestādē tiktu ēdināti. Ievas bērns apmeklē Cēsu pilsētas 3. pirmsskolas izglītības iestādi. Nule dārziņā saņemtais līgums mammai raisījis pārdomas par datu aizsardzību. Līgumā esot jānorāda ne tikai viņas, bet arī atvases pilns personas kods, vārds un uzvārds.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tajā pašā laikā līgumā nav neviena vārda par datu aizsardzību, kas mammu pamatīgi samulsinājis. Vislielākā neizpratne gan ir par kādu citu līguma punktu, kurā teikts, ka ēdinātājam ir tiesības vērsties bāriņtiesā, ja laikus netiks saņemta pakalpojuma apmaksa.

Cēsu pilsētas 3. pirmsskolas izglītības iestādes vadītājas vietniece stāsta, ka vecāki izrāda interesi par jauno līgumu un tā punktus pārrunā ar bērnudārza darbiniecēm.

Spodra Smerodkina
Bērnudārza vadītājas vietniece saimnieciskajos jautājumos

Mēs jau to līgumu nesastādām, to dara “Vectēvs”. Mums nolikumā teikts, ka jākontrolē, ko “Vectēvs” gatavo, kāda ir ēdienkarte, kādi ir piegādātāji. To visu mēs kontrolēsim. Katru dienu skatīsimies.

Cēsu dome pērn izsludinājusi iepirkumu par ēdināšanas nodrošināšanu četros pilsētas dārziņos. Konkursam pieteicās viens pretendents – SIA “Vectēvs”, kā pārstāvji apņēmās mazākos audzēkņus paēdināt par 2 eiro un 18 centiem, bet no trīs gadu vecuma dienas izmaksas sasniedz 2 eiro un 78 centus. Arī pašvaldībā pievērsta uzmanība līgumā minētajam punktam par bāriņtiesas iesaistīšanu. “Šī norma ir pārspīlēta, sazinājos arī ar ēdināšanas pakalpojuma sniedzēju. Lūdzu viņus izvērtēt, vai tā ir samērīga norma,” norāda Izglītības pārvaldes vadītāja Lolita Kokina.

SIA “Vectēva” vadītājs Ritvars Leitens norāda, ka šī uzņēmumam ir pirmā reize, kad līgumi tiek slēgti ar katru vecāku, ne pašvaldību. Saņemot iebildumus no vecākiem, Leitens apņēmies sagatavot jaunu līgumu, kurā nebūtu runa ne par bāriņtiesas iesaisti, ne tiktu prasīts bērna pilns personas kods.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ritvars Leitens
SIA “Vectēvs” vadītājs

Piekritu, ka ņemam ārā, jo tas ir nebūtiski. Bērnu personas kodu pirmā daļa gan būs jāatstāj, lai varētu identificēt, par kuru audzēkni ir samaksāts. Man pirmo reizi naudu nāksies iekasēt no vecākiem, ne pašvaldības. Tas, kurš prasa naudu ir sliktais. Tas ir cilvēcīgi un saprotami.

Uzņēmējs Cēsu bērnudārzos ēdināšanu nodrošina tikai no marta sākuma, taču jau tagad Leitens rēķinās, ka var nākties saskarties ar nemaksātājiem. Uzņēmuma vadītājs aicina neskaidrību un jautājumu gadījumā ar viņu sazināties.

Cēsu novada domes grāmatvežu sagatavotā informācija liecina, ka 2018. gadā četros pilsētas bērnudārzos 723 audzēkņu ēdināšana izmaksājusi 302 854 eiro, no tiem 185 632 eiro sedza vecāki, atlikušos 117 tūkstošus eiro Cēsu novada dome subsidēja no pašvaldības budžeta. Tajā skaitā 52 tūkstoši eiro bija sociālā dienesta atbalsts.

Ļaujot ēdināšanu nodrošināt privātam uzņēmējam, pašvaldība vēlas pamatīgi ietaupīt, jo vairs nebūs jālīdzfinansē ēdināšana, izņemot maznodrošinātām un daudzbērnu ģimenēm, līdz ar to pērn sanāktu ietaupīt pat 65 tūkstošus eiro.

Pašvaldība piespiedu brīvprātīgi vecākiem liek līgumus slēgt ar tās izraudzītu ēdinātāju, citādi bērnudārza audzēknim ēdināšana netiks nodrošināta.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm