tv3.lv

“Cieš mans īpašums!” Kaimiņu augstā dzīvžoga dēļ rīdzinieces dārzs pamatīgā ēnā

Rīdziniece Olga savulaik vecākiem piederošo, bet tagad – pašu pārziņā esošo īpašumu Papardes ielā – kopj pēc vislabākās sirdsapziņas. Katrs brīvais brīdis no ikdienas pienākumu veikšanas tiekot atvēlēts puķu, košumkrūmu un koku kopšanai.

Olga Bez Tabu gan izrāda dārzu, akcentējot postījumus, kas esot radušies nepietiekamas saules gaismas dēļ. Kundze ir pārliecināta, ka cēlonis ir kaimiņos esošā brango tūju siena, kas metot ēnu uz rīdzinieces īpašumu.

Ņemot talkā mērlentu, konstatējam, ka izvēlētajā vietā tūjas izaugušas līdz pat 4,30 metru augstumam. Turklāt – tā nav zemākā vieta.

Olga

Cieš mans īpašums, cieš mani koki. [..] Tas man rada neizpratni, ka otra puse – kaimiņi – nevēlas vienkārši kopt.

Olga atklāj, ka konflikts par tūjām ar kaimiņiem ilgstot pat septiņus gadus. Un katru reizi, kad rīdziniece vēršoties ar lūgumu tūjas apzāģēt vismaz uz pusi īsākas, otra īpašuma saimniece nostājoties pozā. “Man tā patīk, un es tā gribu,” rīdziniece citē iepriekš saņemto kaimiņienes atbildi.

kaimiņiene

Tūjas bija pat garākas. Reizi pāris gados mēs apzāģējam. Arī pagājušajā gadā apzāģējām. Viņas koki, ja tā paskatās, ir pat vēl augstāki, tāpēc es īsti nesaprotu viņas vēlmes attiecībā uz mūsu tūjām.

Kaimiņiene arī iesūta fotogrāfijas no sava pagalma puses, turpinot pastāvēt uz savu, ka brangā tūju siena nevienam netraucējot. Turklāt īpašums iegādes brīdī tieši iepaticies zaļās rotas dēļ. Bulduru Dārzkopības vidusskolas Ainavu būvtehniķu programmas vadītāja Gunta Jēkabsone norāda, ka ēna ir liels ienaidnieks pagalma apzaļumošanā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ietekmē, [ēna] ietekmē, jo ir samērā augsts tas žogs tomēr. Tas dod ēnu. Tas augiem dod ēnu. Un, ja ir augi, kam vajadzīga saule, piemēram, arī plūmju kokiem ir vajadzīgs vairāk gaismas, izgaismojums, ēna ietekmē to augu augšanu,” saka Jēkabsone.

kaimiņiene

Ja es kaut ko pārkāpju, parādiet, kur kļūdos, un es apdomāšu savu nostāju. Es nezinu visus likumus, es varu to nezināt. Ja likumā tas nav noteikts, tad es neesmu gatava viņas kaprīžu dēļ kaut ko mainīt savā dzīvē.

Latvijā nav noteikta viena regulējuma par apstādījumiem privātīpašumos, ļaujot katrai pašvaldībai ar savu saistošo noteikumu palīdzību koriģēt, ko un kā katrs drīkst rīkoties savā sētā. Kamēr citās pilsētās Latvijā, tik augstu tūju izaudzēšana pie žoga nu draud ar administratīvo pārkāpumu, Rīgas teritorijā attieksme ir jo īpaši liberāla – kamēr tas neapdraud apkārtējo drošību, savā sētā var stādīt, ko vien sirds kāro.

“Būtu vēlams, ka kaut kādu pusmetriņu vismaz, varbūt bišķiņ vairāk, saīsināt, pazemināt, nu, nocirst to augšējo daļiņu. Tā jau tas dzīvžogs ļoti smuks, labi uzturēts izskatās, bet, ņemot vērā, jā, ka kaimiņiem tur tā ēnu met tā vairāk, būtu, kā saka, tā tāda savstarpējā kaimiņu vienošanās,” uzskata Bulduru Dārzkopības vidusskolas eksperte.

Jurista Armanda Logina viedoklis par konkrēto situāciju:

Žurnālists
Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm