tv3.lv

Cik droši pircējiem atrasties “Pilsētas pasāžā” Jelgavā? Joprojām baumo, ka tā brūk kopā!

Raidījums “Bez Tabu” vienu pēc otras saņem satrauktu skatītāju ziņojumus par “Pilsētas pasāžu” Jelgavā. Tirdzniecības centra darbiniece raksta:

2017. gada 31. janvārī 19:37

Gribu uzzināt, cik taisnīgi, ka Jelgavas “Pilsētas pasāža” brūk kopā, bet tajā joprojām visi strādā un apgrozās? Otrā stāva flīzes pacēlās uz augšu un saplīsa. Cilvēki lēca pāri plaisām. Notika evakuācija. Diemžēl tā ir ikdiena: no jumta tek ūdens, pazūd elektrība. Kāpēc neslēdz ciet veikalu? Vai gaida traģēdiju? Vai tiešām peļņa svarīgāka par cilvēku dzīvībām?! Bail iet uz darbu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Arī jelgavniece Kate ir uztraukusies, piebilstot, ka ēkā sarežģījumi esot jau gadiem. Kad no griestiem tek ūdens, jāliek pat spainītis klāt, lai neappludina ēku. Atlēkušās flīzes 50 kvadrātmetru platībā bijis kronis visam.

Kad raidījuma “Bez Tabu” filmēšanas grupa ierodas Jelgavā, andele tirdzniecības centrā rit pilnā sparā. Vai tajā atrasties ir droši gan darbiniekiem, gan pircējiem un kas īsti notiek veikalā, sniegt interviju televīzijas kameras priekšā tirdzniecības centra vadība atsakās, vien atsūta rakstveida ziņu:

Informējam, ka esam saņēmuši Būvniecības valsts kontroles biroja atzinumu, ar kuru tirdzniecības centrs”Pilsētas pasāža” Jelgavā tiek atzīts par drošu ekspluatācijai.
Ar cieņu

TC “Pilsētas pasāža” administrācija

Pilsētas pasāža neesot arī Jelgavas būvvaldes kompetencē, jo tā ir privātīpašums, taču, kad domnieki uzzinājuši, ka no grīdas seguma atdalījušās flīzes, ziņojuši Būvniecības valsts kontroles birojam un lūguši veikt pārbaudi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Būvniecības valsts kontroles biroja Kontroles departamenta direktors Māris Demme stāsta, ka pārbaude tika veikta ne tikai vizuāli, bet arī ar mēraparātiem. Secināts, – pārseguma deformācijas nav pie vainas flīžu atlēkšanai no grīdas seguma.

Kālab tās atdalījušās, esot vairākas versijas

Tagad nebūšanas esot novērstas: flīzes ir atjaunotas, ūdens no griestiem nepil, un elektrības padeves traucējumu neesot. Nedarbojas vien eskalators, kam jau pasūtītas rezerves daļas.

Šīs neatbilstības gan neietekmējot ēkas drošību, un kopumā bīstamības pazīmes centra nesošajās būvkonstrukcijās BVKB neesot konstatējis, un pirms desmit gadiem uzbūvēta ēka, visticamāk, nesabruks.

Veicot pārbaudi, inspektori gan fiksējuši ēkā plaisas, taču arī tās lietošanas drošību neapdraudot. Ilgtermiņā gan varētu ietekmēt konstrukciju noturību, tādēļ īpašniekiem uzdots mājas darbs – mēneša laikā noskaidrot plaisu rašanās iemeslus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm