Cik likumīgi prasīt vecākiem naudu par pirmklasnieku sagatavošanas programmu Rīgas Franču licejā?

Rīgas Franču liceja topošo pirmklasnieku vecāki saņem e-pasta vēstuli. Tajā skolas vadība aicina bērnus apmeklēt nodarbības “Pirmie soļi skolā”. Apgūtās zināšanas un prasmes palīdzēšot sekmīgāk uzsākt skolas gaitas. Dalības maksa 96,80 eiro, jāpārskaita biedrībai “Rīgas Franču liceja attīstībai”.

2017. gada 13. februārī 21:06

“Rīgas Franču liceja vadība aicina Jūsu bērnu apmeklēt nodarbības ,”Pirmie soļi skolā”. Biedrība ‘Rīgas Franču liceja attīstībai” organizē adaptācijas programmu “Pirmie soļi skolā”. Programmas ietvaros būs franču valodas nodarbības. Dalības maksa 96,80 eiro. Pieteikties var, veicot dalības iemaksu biedrības “Rīgas Franču liceja attīstībai” grāmatvedībā vai ar pārskaitījumu līdz 3. februārim.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Fragments no vēstules, kādu saņēmuši topošo Rīgas Franču liceja pirmklasnieku vecāki. Dalības maksa apmulsinājusi vairākus vecākus, jo Satversmes 112. pants nosaka, ka Latvijā tiek garantētas tiesības iegūt pamata un vidējo izglītību bez maksas.

Informāciju saņēmis arī Izglītības un kvalitātes valsts dienests, tā inspektori situāciju pārbaudījuši. No sākuma skolas mājaslapā bija norādīta nedaudz maldinoša informācija, varēja saprast, ka kursus organizē skola, bet patiesībā to dara biedrība, kura arī ieguvusi licenci šādas programmas veidošanai.

Tā kā interešu izglītības programmu organizē vecāku veidota biedrība, nevis skola, maksu par pakalpojumiem var prasīt, un biedrība arī pati var noteikt tās apmēru. Tomēr šādas programmas apmeklēšana nekādā veidā nedrīkst ietekmēt topošā pirmklasnieka uzņemšanu skolā.

Rīgas Franču liceja direktores vietniece un programmas “Pirmie soļi skolā” vadītāja uzsver, skolēni tiek uzņemti, pamatojoties uz Rīgas domes sasitošajiem noteikumiem, un adaptācijas programmas apmeklēšana ir brīvprātīga.

Šāda programma tiek piedāvāta vairākus gadus pēc kārtas un ilgst apmēram 2 mēnešus. Pirmajā sapulcē vecāki tiks iepazīstināti ar programmas saturu, un pēc tās vecāki var arī izlemt atteikties un atgūt iemaksāto naudu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iespējama arī situācija, ka bērns pēc programmas apmeklēšanas netiks uzņemts Rīgas Franču licejā, “Pirmos soļos skolā” parasti apmeklē apmēram 80 bērni. Direktores vietniece novērojusi, ka programmas apmeklēšana palīdz bērnam iejusties skolā un saprast, ko nozīmē mācīties.

Dalības maksā iekļauta telpu īre, pedagogu atalgojums, mācību materiāli un programmas izstrāde. Pēc atslēgas vārdiem internetā atrodas vairākas skolas, kurās piedāvā topošo pirmklasnieku adaptācijas programmas. Citur tās ir bezmaksas.

Foto

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm