tv3.lv

"Civinity" jau atkal plāno atslēgt ūdens padevi Jūrmalā

27. jūlijā 14:05

Šā gada martā ēku apsaimniekotājs “Civinty” bez brīdinājuma jau atslēdza ūdens padevi Jūrmalā, Artilērijas ielā. Pēc “Bez Tabu” sižeta ūdens padeve tika atjaunota, taču nu iedzīvotāji saņēmuši paziņojumus, ka tas turpināsies tikai līdz 30. novembrim.

“Civinty” apsaimnieko vairākas ēkas Artilērijas ielā, caur to teritoriju ved ūdensvads uz Artilērijas ielas 8. namu. Veicot uzlabošanas darbus, šā gada pavasarī “Civinity” atslēdza ūdens padevi kaimiņu mājai.

Iedzīvotājiem mēnesi nācās iztikt bez ūdens dzīvokļos. Higiēnas uzturēšanai izmantotas mitrās salvetes. Daži iedzīvotāji, kamēr tiek risināta problēma, nolēma pārcelties citviet.

Pēc “Bez Tabu” sižeta ūdens padeve tika atjaunota, taču iedzīvotāju prieki bijuši īsi.

Mārīte
Mājas iedzīvotāja

Mēs atkal no “Civinity” saņēmām brīdinājum vēstuli, ka, ja nepieslēgsim savu ūdensvadu no centrālā ūdensvada, tad atslēgs (ūdens padevi) 30. novembrī. Dīvainākais ir tas, ka neesam uzrādīti nekur. Visas šīs mājas celtas vienā laikā, vienā laikā pievienotas. Mēs neesam nekādi nelikumīgie, mums šeit ir skaitītājs, mēs par visu maksājam.

Mārītes kundzes nama apsaimniekotājs aprēķinājis, ka cauruļvada ierīkošanai būtu nepieciešami vismaz astoņi tūkstoši eiro. Šajā namā ir tikai astoņi dzīvokļi, kas nozīmē, ka katram īpašniekam būtu jārēķinās vismaz ar tūkstošs eiro lieliem izdevumiem. “Tūkstoš eiro…esmu pensionāre. Man pensija ir ļoti neliela, pat kauns teikt. Tādas naudas man vienkārši nav,” nosaka nama iedzīvotāja Tatjana.

Par ūdens atslēgšanu pavasarī policijā ierosināta resoriskā pārbaude un paskaidrojumus sniegusi arī domes uzņēmuma Jūrmalas ūdens juriste. Jauna pieslēguma izveide pavisam noteikti nebūs lēts prieks.

Guntis Klīve
“Jūrmalas ūdens” tehniskais direktors

Ūdensvadu izvilkt pa zaļo zonu nebūtu lielas grūtības, sarežģītāk tas būs, lai pieslēgtos pie ūdensvada, kas ir otrā ielas pusē. Tur nepieciešams segumu demontēt un to atjaunot. Tas ir dārgi. Ja nav iespējams finansiālu apsvērumu dēļ pa tiešo pieslēgties pilsētas ūdensvadam, tad ir nepieciešama vienošanās ar “Civinity” par turpmāku lietošanas kārtību. Artilērijas ielas 8. mājas iedzīvotāji šo tīklu var izmantot kā blakuslietotāji. Atstāt iedzīvotājus bez ūdens…tas nav pareizais risinājums. Savstarpēji jāvienojas.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Blakus ēku apsaimniekošanas uzņēmuma pārstāvis norāda, ka iedzīvotājiem nevar līdzēt un problēma jārisina ar sava apsaimniekotāja palīdzību.

Gatis Roze
“Civinity” pārstāvis

Mēs nenolemjam atslēgt vai noslēgt ūdens padevi, to nosaka Ūdenssaimniecības likums, kā arī “Jūrmalas ūdens” ir izdevis tehniskos noteikumus konkrētai adresei. Mēs nevaram pieņemt individuāli opciju, kad viņi paliek pieslēgti pie mūsu tīkla. To nosaka likums.

“Jūrmalas ūdenī” gan tam nepiekrīt un norāda, ka, slēdzot līgumu, var saglabāt arī pašreizējo sistēmu. “Civinity” gan nav pienākuma slēgt līgumu ar blakus mājas iedzīvotājiem. Tā būtu tikai labās gribas izrādīšana.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm