Copmaņi pikti. Netiek pie kārotās vimbas, jo Kuldīgā makšķerēšanas licenču deficīts

Kuldīdznieki neapmierināti, jo sezonas makšķerēšanas licences ķertin izķertas un netiek pie kārotās vimbas. Arī kuldīdznieks Andris ir pikts, kālab viņam, vietējam iedzīvotājam, nav iespējams iegādāties sezonas makšķerēšanas licenci?! Ja vēlas copēt vimbas pie Ventas rumbas, nekas cits neatliek, kā pirkt dārgo dienas licenci. Arī to ne vienmēr pagūst iegādāties, jo zibenīgi izpērk.

2021. gada 23. aprīlī 19:30
Andris
Kuldīgas iedzīvotājs

Es, Kuldīgas iedzīvotājs, ilggadējs makšķernieks, vairs nevaru pat noiet uz savu mīļo Ventu pamakšķerēt, jo ir izpirktas visas makšķernieku licences! Zvanot uz pašvaldību, man atbild, ka pārdošanā bija tikai ap 100 licenču un vairāk nav. Ir pieejamas tikai dienas licences vai nedēļas nogales licences, bet tas iznāk ļoti dārgi, un nav normāli, ka man, kuldīdzniekam, katru reizi par dienas licenci jāmaksā 7 eiro. Visa ziemas pavasara sezonas licence maksā 30 eiro. Kaut kas ir jāmaina šajā valstī!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Gan pie Ventas rumbas sastaptie makšķernieki, gan laikraksta “Kurzemnieks” žurnālists Alberts Dinters, kurš dodas reidos kopā ar vides inspektoriem un pašvaldības policiju, atzīst, ka problēma ir un makšķernieki sūrojoties, ka sezonas licences ķertin izķertas jau pirms jaunā gada. Vēlme pavadīt laiku makšķerējot esot pieaugusi. Visticamāk, tas saistīts ar valstī noteiktajiem Covid-19 pandēmijas ierobežojumiem, kuru dēļ iedzīvotājiem liegtas daudzas izklaides un sporta iespējas. Turklāt daudzi, kuri palikuši bez darba, nolēmuši pievērsties makšķerēšanai.

Kuldīgas novada pašvaldības pārstāve atzīst, ka pieprasījums pēc sezonas licencēm šajā sezonā esot bijis īpaši liels un vēl joprojām katru dienu saņemot jautājumus no makšķerniekiem, vai iespējams iegādāties licences? Pieprasījums esot gan pēc dienas, gan nedēļas nogales, gan sezonas licencēm. Cik licences Kuldīgas novada pašvaldība drīkst pārdot konkrētajā Ventas posmā Kuldīgā līdz Abavas ietekai,  nosakot institūts “Bior”. Piemēram, sezonas licences drīkstot pārdot ne vairāk kā 125.

Kāds limits licencēm būs nākamgad, tas būšot zināms vien rudenī, kad būs jauni saistošie noteikumi, bet princips: kas pirmais brauc, tas pirmais maļ, visticamāk, saglabāsies arī nākamsezon.

Detalizētāka informācija TV3 “Bez Tabu” sižetā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm