tv3.lv

Covid‑19: iedzīvotāji ziņo, ka Veselības ministrijas pārstāve un Jelgavas dakteri neievērojot pašizolāciju

2020. gada 26. martā 21:21

Pēc atgriešanās no ārzemēm laikā, kad Covid-19 sērgas izplatīšanās dēļ izsludināta ārkārtējā situācija, Veselības ministrijas amatpersona un Jelgavas pilsētas slimnīcas atsevišķi ārsti neievēro pašizolāciju, ziņo iedzīvotāji.

12. martā Latvijā izsludināja ārkārtējo stāvokli nolūkā ierobežot koronavīrusa izplatību. Noteikti daudzi ierobežojumi un obligāti ievērojami drošības pasākumi, to skaitā pienākums 14 dienas pašizolēties un novērot veselības stāvokli, ja persona atgriezusies no ārzemēm. Latvijas iedzīvotāja, kura vēlās palikt anonīma, 17. martā “Bez Tabu” redakcijai ziņoja par Veselības ministrijas amatpersonu, kuras rīcība, pēc ziņotājas domām, ir bezatbildīga.

ziņo par Veselības ministrijas amatpersonu

Ņemot vērā ārkārtas situāciju valstī, ko noteica no 12. marta, esmu ļoti satraukusies par manā rīcībā nonākušo informāciju par to, ka Veselības ministrijas Audita daļas vadītāja Silvija Zaharāne neievēro 14 dienu pašizolāciju, atgriežoties no atvaļinājuma Argentīnā. 12. martā Silvija Zaharāne atlidoja uz Rīgu, 13. martā ieradās savā darbavietā un uz darbu ierodas aizvien, katru darba dienu. Retorisks jautājums: par kādu drošību varam runāt, ja to neievēro pat Veselības ministrijas vadošie darbinieki, apdraudot savus darba kolēģus, viņu ģimenes locekļus?

12. martā pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas ministru prezidents Krišjānis Kariņš sabiedrību informēja, ka, “ja ir persona, kura ir ceļojusi ārpus mūsu valsts robežām vai atgriežas mājās tagad no kāda ceļojuma, visi piesardzības pasākumi, tai skaitā definētā pašizolēšanās, kļūst obligāta”.

Kā stāsta ziņotāja, pēc atgriešanās Latvijā 12. martā Veselības ministrijas ierēdne darbā bija vēl 17. martā, kad iesūtīja sūdzību raidījumam.

Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders stāsta, ka 12. martā, kad noteica ārkārtējo situāciju, pašizolāciju noteica tiem, kuri atgriezās no infekcijas skartajām valstīm. Visas valstis kā infekcijas skartas tika noteiktas 18. martā, un no šīs dienas Veselības ministrijas pārstāve uzsāka pašizolēšanos.

Oskars Šneiders
Veselības ministrijas pārstāvis

Līdz ar to konkrētajā gadījumā mūsu kolēģe varēja nākt uz darbu, tas arī tika darīts. Brīdī, kad lēmums par visu valstu definēšanu kā infekcijas skartām un atgriešanās no jebkuras valsts tika uzskatīta par riska pazīmi, kopš tās dienas mūsu kolēģe strādā attālināti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat Veselības ministrijā informē, ka kolēģe no Argentīnas Latvijā atgriezās caur Turciju, kas 12. martā arī vēl nebija iekļauta infekcijas skarto valstu sarakstā.

Oskars Šneiders
Veselības ministrijas pārstāvis

Gribu apliecināt arī to, ka Veselības ministrijā strādā atbildīgi darbinieki.

Trauksmes zvans no Jelgavas

Trauksmes signāls par pašizolēšanās neievērošanu pēc atgriešanās no ārzemēm “Bez Tabu” redakcijā pienāk arī no Jelgavas.

ziņo par Jelgavas pilsētas slimnīcas ārstiem

Jelgavas pilsētas slimnīcas trīs dakteri atgriezušies no atpūtas vai komandējuma 12. martā [kad izsludināja ārkārtējo situāciju], jau 13. martā mierīgi staigā pa slimnīcu un sabiedriskām vietām. Vai tad viņiem nav jāievēro pašizolācija? Viens valdes loceklis Ķipura kungs, otrs – virsārste daktere Ābola, trešais – neiroloģe Bērziņas kundze.

SIA “Jelgavas pilsētas slimnīca” valdes loceklis Andris Ķipurs gan noraida pārmetumus, sakot, ka ceļojums uz Austriju noticis no 22. līdz 29. februārim. Austrija infekcijas skarto valstu sarakstā tika iekļauta 11. martā. Līdz ar to, atgriežoties no ceļojuma, drošības pasākumi nebija jāievēro, teic Ķipurs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iedzīvotājs, kurš vaino Jelgavas pilsētas slimnīcas personāla pārstāvjus drošības pasākumu neievērošanā, nemaldina raidījumu. Stāsta, ka viņa sieva strādājot slimnīcā un piebilst, ka “visu taču redz”.

ziņo par Jelgavas pilsētas slimnīcas ārstiem

Viņi bija atpakaļ ceturtdien [12. martā]. Jūs netikāt maldināti. Tikko runāju ar sievu, viņa strādā Jelgavas pilsētas slimnīcā. Visu redz taču. Neviena nav darbā, visi kabineti viņiem tagad ir ciet, tikko jūs sazinājāties [ar valdes locekli Ķipuru]. Tieši tiem trim kabineti tagad jau ir ciet.

Veselības inspekcijā informē, ka izmeklēs, vai Jelgavas pilsētas slimnīcas dakteri ko pārkāpuši.

Ja personas rīcībā ir informācija par iespējamu likumpārkāpumu, tostarp iespējamiem valdības noteikto ārkārtas situācijas ierobežojumu pārkāpumiem, jāzvana uz 110.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm