tv3.lv

“Cūkas! Ja kāds aizdedzinātu?!” Nelegāla riepu izgāztuve pie dzīvokļu mājas Rīgas centrā

2021. gada 30. aprīlī 18:38

Rīdzinieks ziņo par degradētu teritoriju galvaspilsētas centrā, kas pamatīgi piecūkota un kurā izveidota nelegāla nolietoto riepu izgāztuve.

Ar “Bez Tabu” sazinājās rīdzinieks Oskars, kurš nesen sācis dzīvot daudzdzīvokļu namā Ganību dambī, jaunbūvē, no kuras logiem paveras ļoti nepatīkams skats.

Oskars
bažījas par riepu izgāztuvi pie mājas logiem

Varat uztaisīt sižetu par riepu paradīzi Katrīnas dambī/Ganību dambī. Sākām dzīvot jaunā mājā Ganību dambī 9, bet pa logu paveras skats uz vecām, bomžu apsēstām garažām un, ja ar to nebūtu vēl gana, tad turpat izveidota auto estakāde, ko, protams, šoferi izmanto regulāri, lai labotu automašīnas, bet, kā izskatās, šoferi ir cūkas: izmet savas riepas un citus atkritumus turpat pie garāžām. Sāk veidoties nelegāla riepu izgāztuve. Tieši blakus dzīvojamajai mājai! Ja kāds to aizdedzinātu, visa mājas ventilācija būtu pilna ar indīgiem dūmiem!

“Bez Tabu” apsekoja konkrēto apkaimi, kurā atrodas pamestas, izdemolētas garāžas, kas piegānītas ar dažādiem atkritumiem, tai skaitā nolietotām transportlīdzekļu riepām. Atkritumi izmesti arī ārpus garāžām, tāpat “Bez Tabu” fiksēja rīdzinieka Oskara pieminēto riepu krāvumu, kas veidojas par riepu izgātuvi.

Foto: “Bez Tabu” skatītāja foto

Vienā no garāžām raidījuma komanda sastapa bezpajumtnieku Bogdanu, kurš dzīvo vienā no garāžām. Viņš stāstīja, ka garāžās dzīvo jau 13 gadus. Agrāk tajās dzīvojis kopā ar sievu, bet nu jau kādu laiku palicis viens, jo sieva devusies aizsaulē. Viņš norādīja, ka iedzīvojies gana labi, sociālo palīdzību neesot lūdzis, pagaidām tā neesot nepieciešama.

Tāpat Bogdans apstiprināja, ka apkaimē ierodas cilvēki, kuri šajā teritorijā izmet atkritumus, tai skaitā nolietotās riepas. Bogdans arī informēja par vandāļu plosīšanos, kuri mēdzot demolēt un dedzināt garāžas.

Pēc Valsts zemes dienesta datiem, garāžām nav saimnieka, savukārt zeme ir Rīgas pašvaldības īpašumā. “Bez Tabu” lūdza skaidrojumu pašvaldībai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Rīgas domes Teritorijas labiekārtošanas pārvalde

“Šāda situācija izveidojas periodiski. Stihiskās izgāztuves šajā teritorijā 2020. gadā likvidētas divas reizes. Katrā reizē izvedamo atkritumu apjoms sasniedzis aptuveni 40 kubikmetrus. Pašvaldība plānos teritorijas sakopšanu, uzkrājušos dažāda veida atkritumu savākšanu un izvešanu, tai skaitā transportlīdzekļu nolietoto riepu savākšanu un izvešanu. Minētie darbi tiks organizēti 2021.gada maijā.”

“Bez Tabu” arī sazinājās ar Valsts vides dienestu (VVD), kurā norādīja, ka nolietoto riepu izmešana apkārtējā vidē ir ļoti samilzusi problēma. Nolietotās riepas pieskaita bīstamajiem atkritumiem. Interneta vietnē “atkritumi.lv” kartē norādītas daudzas vietas visā Latvijā, kur var nodot nolietotās riepas. Vairākās vietās tās var nodot bez maksas, citviet pieprasa nelielu samaksu, norādīja VVD pārstāvis Elmārs Jasinskis.

Elmārs Jasinskis
VVD pārstāvis

Acīmredzot, daudziem neapzinīgiem iedzīvotājiem nav vēlmes braukt [uz nodošanas punktiem], sevi apgrūtināt. Aizved un izmet kaut kur. Es nesaprotu, kāpēc tā jādara. Nesaprotu, kā var vispār aizdomāties, ka jāizmet kaut kur apkārtējā vidē.

Par šādu cūkošanos fiziskas personas var sodīt ar līdz 1000 eiro lielu naudas sodu, juridiskas personas – ar līdz 2800 eiro naudas sodu, informēja VVD pārstāvis Jasinskis. Jasinskis norādīja, ka pieķert vainīgos  “pie rokas” ir ļoti sarežģīti, tāpēc aicināja līdzcilvēkus iemūžināt pārkāpumus, pārkāpēju automašīnu numurzīmes un ziņot par cūcībām VVD, zvanot, sūtot informāciju ar elektroniskā pasta starpniecību, vai izmantojot mobilo lietotni “Vides SOS”.

Jasinskis informēja, ka ar nolietotajām riepām vidi piemēslo arī nelegālo autoservisu darboņi, kuriem nav atļaujas apieties ar bīstamiem atkritumiem, nav līgumu ar šo bīstamo atkritumu apsaimniekotājiem. Grēkojot arī licencēti servisi, kuriem šoferi pēc riepu nomaiņas atstāj nolietotās riepas, samaksā, bet klienta saņemto naudu, kurai būtu jāsedz riepu savākšana un nodošana pārstrādei, negodīgi komersants iebāž sev kabatā, auto apavus izmetot vidē.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm