Daļai “izredzēto atļaujas”, pārējie dzīvokļu īpašnieki paliek bešā. Absurdi “sakārto” auto novietošanas problēmu

11. janvārī 10:29

Rīdzinieki no Hāpsalas ielas daudzdzīvokļu nama Sarkandaugavā pirms vairākiem gadiem vienojās par automašīnu novietošanas problēmas sakārtošanu pie mājas – uzstādīja ceļazīmes, kas atļauj pie nama novietot spēkratus tikai šīs mājas dzīvokļu īpašniekiem. Tomēr daļa tika apdalīta, jo atļaujas spēkratu novietošanai izdalītas vien izredzētajiem, ziņo Evija, kurai pieder miteklis konkrētajā namā.

Evijai Hāpsalas ielas daudzdzīvokļu namā pieder dzīvoklis, kurā dzīvo viņas māte, bet Evija konkrētajā adresē bieži ierodas ar savu automašīnu.

Evija
ziņo par netaisnību

Tika teikts, ka skaists mērķis – uzliksim zīmes, lai visiem labi, lai svešie neliek automašīnas. Viss it kā skaisti līdz brīdim, kad tas daļai dzīvokļu īpašnieku pārvērtās par murdziņu!

Automašīnu dzīvokļu īpašniekiem ir vairāk nekā vietu, kur novietot spēkratus. Evija uzskata, ka loģiski būtu izdalīt spēkratu novietošanas atļaujas visiem, kuriem ir automašīnas, un novietot spēkratus pēc principa “kurš pirmais atbrauc mājās, tas novieto”, pārējie todien meklē vietu citur, piemēram, uz blakus esošās ielas. Kad izvietoja ceļazīmes, kas norāda, ka spēkratu pie mājas drīkst novietot tikai ar konkrētā nama atļauju, vairāki dzīvokļu īpašnieki apjauta, ka ir apdalīti. Iedzīvotāja Nellija, kura kūrēja parakstu vākšanu un automašīnu novietošanas kārtības sakārtošanu, vairākiem dzīvokļu īpašniekiem pateica, ka atļaujas nepienākas, raidījumam stāstīja Evija. Atļaujas izniegtas tik automašīnām, cik vietu ir pie mājas, vairākus šoferus atstājot bešā.

Lai uzstādītu ceļazīmes un ieviestu atļauju kārtību, jāsavāc 3/4 mājas dzīvokļu īpašnieku piekrišanu. Mājas pilnvarotā iedzīvotāja Nellija, kura vāca parakstus, kā uzskata Evija, “ļaunprātīgi izmantoja pilnvarojuma tiesības”.

Dzīvokļu apgaitā Nellija savāca nepieciešamo balsu skaitu. Iedzīvotāji, arī tie, kuri vēlāk palika bez atļaujas, parakstījās tabulā par vairākiem nepaskaidrotiem punktiem, uzticoties tam, ko mutiski stāsta Nellija, norādīja Evija. Vēlāk, palikusi bez atļaujas, Evija lūdza apsaimniekotājam “Rīgas namu pārvaldnieks” uzrādīt ar stāvvietu ierīkošanu saistīto dokumentāciju, ko apsaimniekotājam iesniedza Nellija. Vien tad Evija uzzinājusi, ka lietai pievienots “izredzēto saraksts”. Iedzīvotāji parakstījušies ne vien par ceļa zīmju izvietošanu un atļauju kārtību, bet arī par to, ka piekrīt, ka atļaujas tiek izsniegtas vien konkrētam, kā pati to sauc, izredzēto lokam.

Evija
ziņo par netaisnību

Šis ir stāsts par to, ka nekad nevajag uzticēties, vienmēr jāpārbauda un nav jāparakstās, ja nezini, par ko paraksties. Sanāk, ka neviens nebija iebildis tam, ka paši labprātīgi atsakās no stāvvietas atļaujas. Tabulā, ko deva parakstīt, bija rakstīti vairāki [nepaskaidroti] punkti, kuriem pretī cilvēki rakstīja “par”. Nekādu atšifrējumu nebija. Neviens cilvēks taču nepateiktu: “Nē, man nevajag atļauju, ņemiet jūs. Es arī maksāju zemes nodokli, bet atļauju ņemiet tikai jūs!” Cilvēki uzticējās mutiskai informācijai, ko šī kundze pasniedza, apstaigājot dzīvokļus. Kad prasīja, par ko konkrēti vāc parakstus, teica, ka par zīmju uzstādīšanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sazvanīta, procesa kūrētāja Nellija norādīja – ja reiz iedzīvotāji labprātīgi parakstījušies, tātad balsošanas process bijis leģitīms. Viņa noraida pārmetumus par maldināšanu. Evija gan uzsver, ka par “izredzēto sarakstu” parakstu vākšanas procesā dzīvokļu īpašnieki netika informēti. Nellija raidījumam norādīja, ka atļauju saņēmēju saraksts tika sastādīts iepriekš, vienā no kopsapulcēm, kurā varēja piedalīties un pieteikties atļaujai ikviens. Evija uz to atbildēja, ka “tie, kuri nedabūja šīs atļaujas, nebija šo laimīgo cilvēku sarakstā, nezināja par tādu kopsapulci”. Evija ir pārliecināta, ka “izredzēto saraksts” tika sastādīts slepus, atsevišķai grupai vienojoties, ka automašīnas pie mājas drīkstēs novietot tikai viņi.

Evija vēlāk centās atkārtoti vākt parakstus esošās kārtības atcelšanai un visiem godīgākas ieviešanai, bet pūliņi bija nesekmīgi. Tie, kuri atļaujas saņēmuši, ar visu ir apmierināti, nepiekrīt Evijas piedāvājumam. Vairs neizdodas savākt 3/4 dzīvokļu īpašnieku piekrišanu. Par esošās kārtības atcelšanu notiek tiesvedība.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm