Saņem paziņojumu par svarīgākajām ziņām, līdzko tās ir publicētas tv3.lv! Pieteikties
“Dariet kaut ko!”; Trīs mēnešus pēc mājas jumta iegrūšanas Bolderājā iedzīvotājiem joprojām liegts atgriezties savos dzīvokļos
Pērnā gada 29. novembris daudzdzīvokļu mājā Bolderājā, Stūrmaņu ielā, ritēja mierīgi līdz brīdim, kad ap pulkstens četriem iedzīvotāji izdzirdēja sirēnas un pie durvīm kāds sparīgi klauvēja. Bēniņos bija iegruvusi mājas jumta plāksne, tāpēc atbildīgie dienesti nekavējoties evakuēja iedzīvotājus. Lai gan pagājuši jau trīs mēneši, rīdzinieki savos dzīvokļos nav atgriezušies joprojām.
Kopš novembra beigām iedzīvotājiem bijusi viena iespēja, lai ieietu mājā un paņemtu pašas svarīgākās mantas. Rīdziniece Brigita atceras, ka todien daži bija tikko atgriezušies no darba, daži – no skolas. Mājokļos palicis viss svarīgais: nauda un pat mācību grāmatas. Kāds pēc jumta iegrūšanas apmeties pie radiniekiem, kāds īrē pagaidu mājvietu. Tostarp arī Anastasijas mamma un vecmāmiņa, jo no pašvaldības ierādītā pagaidu mitekļa gribējies bēgt neatskatoties.
“Piedāvāja tādus apstākļus, ka tur kaķis, žurka pat nedzīvotu. Tik šausmīgi apstākļi. Tagad īrē māju, maksā tur 500 eiro par visu, gan komunālos un līdzīgus, bet arī vajag maksāt par to dzīvokli, kur mēs nedzīvojam.”
Tāpat iedzīvotāji noraizējušies par savu mājokļu un iedzīves drošību. Pavisam nesen ticis uzlausts mājas pagrabs un kāds manījis, ka kāpņu telpā, kurā neviens itkā šobrīd nedzīvo, spīd gaisma un iespējams zaglis ložņā pa viņu mājokļiem. Lai nodrošinātos pret nelūgtiem viesiem, pirmā stāva dzīvokļa īpašnieki noslēguši savu balkonu ar skaidu plāksnēm. Taču, vai dzīvokļos vēl palicis kas garnadžiem un pašiem noderīgs, par to iedzīvotāji šaubās, jo atsegtā jumta dēļ mēbeles un iedzīvi iespējams pamatīgi sabojājis lietus ūdens. Anastasija rāda vietu uz ārsienas mājas galā, kur labi redzamas ūdens nospieduma pēdas. Viņasprāt, tā ir vieta, kur ūdens tek no mājas jumta uz dzīvokļiem.
“Viņi taču varēja pārsegt ar plēvi. Lai ūdens netecētu iekšā. Šajos, kad ielaida iekšā dzīvokļos pēc trīs nedēļām, tad tur bija ūdens.”
Iedzīvotāji ir neziņā, kad beidzot tiks uzsākts jumta remonts. Nama apsaimniekotājs samilzušo problēmu risināt nesteidzot.
“Nu, bet tad dariet kaut ko! Nu, dariet tad kaut ko beidzot! Vispār es nesaprotu Rīgas Namu pārvaldnieku. Kāda velna pēc mums vajadzīgs tāds apsaimniekotājs ir?”
SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” gan pārmetumus par novēlotu rīcību noraida. Informāciju par darbu gaitu tiekot nododot mājas pārstāvim, kuram uzdevums apziņot pārējos iedzīvotājus.
“Mums jau ir patiesībā izdevies diezgan ātri veikt šo te tehnisko apsekošanu – nedēļas laikā tas tika izdarīts pēc negadījuma konstatācijas. Mēnesī mēs iekļāvāmies arī ļoti, ļoti raiti, lai veiktu šos te projektēšanas darbus. Un šobrīd mēs esam posmā, kas ir cenu aptauja, mums jāatrod būvnieks, kurš būtu gatavs realizēt šos te nepieciešamos darbus īsos termiņos, par tādām saprātīgām summām.”
Taču būvnieku atrast neesot viss tik viegli. Pārstāve skaidro, ka brīdī, kad kāds interesents pieteiksies un liks galdā iedzīvotāju maciņam draudzīgu piedāvājumu, remontdarbi nekavējoties tikšot sākti. Tikmēr nekādas plēves vai pārsegumus uz jumta konstrukcijām novietot nedrīkstot, jo, krājoties lietus ūdenim vai sniegam, var tik radīta vēl bīstamāka situācija. Pēc jumta seguma atjaunošanas iedzīvotāji varēs pieteikties pašvaldības pabalstam remonta veikšanai dzīvoklī. Tā apmērs līdz pat 10 000 eiro. Pašvaldība gatava atbalstīt arī tad, ja radušās grūtības apmaksāt rēķinus. Rīgas domes pārstāvis Mārtiņš Vilemsons aicina vērsties pašvaldībā ar iesniegumu, lai pieteiktos Mājokļa pabalstam. Savukārt sociālajā dienestā aicināti saņemt apģērbu, pārtiku un atjaunot dokumentus.
Ziņo par kļūdu rakstā
Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.
Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!