Saturs turpinās pēc reklāmas

Daudzdzīvokļu mājas kāpņutelpā iemitinājies bezpajumtnieks! Vīrietis izsaka draudus un atsakās doties prom

Rušonu ielas daudzdzīvokļu nama iedzīvotāji Rīgā jau gandrīz divus mēnešus spiesti sadzīvot ar vīrieti, kurš iemitinājies mājas kāpņutelpā. Viņš ne tikai radot nekārtību, bet arī agresīvi izturoties un pat draudot!

7. janvārī 18:50

Jurijs pamanījis, ka svešais vīrietis kāpņutelpā ierīkojis sev guļvietu, uz radiatoriem žāvē savas drēbes.

Jurijs
meklē palīdzību

Es vīrietim lūdzu, lai dodas prom no mūsu mājas, taču viņš neklausās. Pirms Ziemassvētkiem viņš kāpņutelpā uztaisīja sev tualeti, viss smirdēja vairākas dienas! Ļoti briesmīga situācija, mēs dzīvojam ar atvērtiem logiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Izrādās, – kaimiņš vīrietim pateicis durvju kodu, tāpēc arī tieši šajā kāpņutelpā nelūgtais ciemiņš izlēmis apmesties. Vairākas reizes ir saukta pašvaldības policija, taču tāpat vīrietis atgriežas.

Iedzīvotāji stāsta, ka vīrietis uzrodas nakts stundās, taču agri no rīta dodas savās gaitās, tāpēc mums neizdodas viņu sastapt.

Bogdans
traucē nekārtība

Esmu viņam stāstījis, ka var doties uz sociālo dienestu un meklēt tur palīdzību, viņš to saprot, tomēr atsakās! Turklāt bija alkohola reibumā.

Arī pārējie iedzīvotāji ir neapmierināti ar iemītnieka klātbūtni, sievietēm un bērniem pat esot bail doties viņam garām. Silva skaidro, ka vīrieša iepriekšējais miteklis atrodas turpat netālu, taču radi viņu no izlika no mājām.

Visvairāk Juriju neapmierina antisanitārie apstākļi, viņaprāt, mājas apsaimniekotājam vajadzētu nodrošināt regulāru tīrību.

Vita Salmane
SIA “Īpašnieku sabiedrība” pārstāve

Tīrīšanu saskaņā ar visiem normatīviem veicām, jā, bet, ņemot vērā, ka viņš tur dzīvoja, viņš arī nokārtoja visas savas dabiskās vajadzības, izsmērēja pa sienām. Svaigus visus izkārnījumus nav iespējams novākt, ir jāpaiet brīdim, kamēr tie sakalst. Sētnieks to visu fizioloģisku apsvērumu dēļ nevar savākt.

Mājas apsaimniekotājs atzīst, ka kodu vajadzētu nomainīt kaimiņam, kurš to paziņoja skaļi. Tomēr, tā kā vīrietis uzdevumu nepildījis, apsaimniekotājs pats to izdarījis.

Pašvaldības policija pēdējo divu mēnešu laikā konkrētajā adresē ir viesojusies deviņas reizes, sešām no tām izdevies arī sastapt bezpajumtnieku.

Lāsma Greidāne
Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis

Piedāvājām viņu nogādāt uz patversmi, taču no šīs palīdzības vīrietis atteicās un labprātīgi devās prom. Tikai divos gadījumos policistiem pārrunu laikā izdevās viņu pierunāt doties uz nakts patversmi. Papildu jāatzīmē Rīgas sabiedriskās kārtības noteikti nosaka, ka publiskās vietās ir aizliegts gan gulēt, gan mitināties. Par šādu pārkāpumu policisti var pievienot gan brīdinājumu, gan naudas sodu līdz 20 eiro.

Kārtībsargi tomēr aicina vienmēr ziņot, ja kāpņutelpā kāds izlēmis iekārtot sev mitekli.

Diāna Urbāne
Bez Tabu žurnāliste, kura gatava doties uz tālākajiem Latvijas nostūriem un risināt dažādas sadzīviska rakstura problēmas. Nereti arī vēsta par notikumiem uz sarkanā paklāja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas