Daudzdzīvokļu nama pagalms Rīgā applūdis gandrīz nedēļu. Iedzīvotāji vaino atbildīgās iestādes bezdarbībā

Zeltiņu ielas 9. nama iedzīvotāji Rīgā jau vairākas dienas noraugās uz ūdens plūdiem savas mājas pagalmā, kurus, visticamāk, izraisījusi plīsusi ūdens caurule mājas zaļajā zonā. Satrauktie iemītnieki noraizējušies, kurš maksās par milzu ūdens patēriņu?

Nama iedzīvotāji, noraugoties uz nebeidzamo ūdens straumi no zāliena mājas priekšā, vairākkārt ziņojuši atbildīgajām institūcijām, taču remontdarbus sākt neviens nesteidzot jau gandrīz nedēļu.

Uldis
aktīvs mājas iedzīvotājs

“Nu, kaut kas tur apakšā! Kāds vads ir plīsis vai kas. Es pirmo reizi paziņoju, bija 23., piektdiena, pulksten piecpadsmitos. Pirmo reizi paziņoju. Divreiz uz “Rīgas ūdeni”, tad kaimiņi esot ziņojuši arī namu pārvaldei. Tā viņš te stāv. Šodien vēlreiz uzrakstīju uz domi. Nu, nezin, kas tur notiks tālāk.

Kāds pensionārs ievērojis, ka novērtēt situāciju atbildīgie ieradušies, taču tikpat ātri pazuduši un rīcība nav sekojusi. Viņš noskaņots skeptiski, jo dzīvojot Zeltiņu ielas namā jau daudzus gadus, taču uzlabojumi veikti netiekot.

Rūpīgi meklējot uzejam arī pašu vaininieku: pavisam nelielu geizeru zaļajā zonā, no kura izplūst ūdens visā mājas pagalma priekšā. Iedzīvotāji noraizējušies, ka maksu par ūdens patēriņu teju nedēļas garumā nāksies segt no saviem maciņiem.

Ņina
Uztraucas pār rēķiniem

“Ūdens taču tagad dārgs! Es nezinu, kāds patēriņš tagad būs!”

“Rīgas ūdens” pārstāvji apstiprina, ka iedzīvotāju palīgā saucienus saņēmuši jau 23. septembrī, un mierina mājiniekus – rēķinus par ūdens patēriņu plūdi neietekmēs!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sandris Vanzovičs
SIA “Rīgas ūdens” komunikācijas koordinators

“Iedzīvotājiem par to nav jāuztraucas, jo ūdensvada avārijas plīsums ir līdz mājas skaitītājam, respektīvi, tas uz “Rīgas ūdens” rēķina. Ūdens apgādi neslēdzām, jo tad bez ūdens paliktu kādas septiņas daudzstāvu mājas. Un šādos gadījumos ūdeni atslēdzam tikai tad, kad ir remontētāji klāt un ir ķērušies pie darba. No “Rīgas namu pārvaldnieka” mēs šo signālu nesagaidījām, ka viņi ķeras pie tā darba un sāk remontēt, līdz ar to pašu tā tas arī tur palika.

“Rīgas namu pārvaldniekā” (RNP) skaidro – remontdarbus aizkavējuši paši nama iedzīvotāji, kuri bez apsaimniekotāja atļaujas mājas priekšā, tieši pie plīsušās trubas, savulaik iestādījuši vairākus kokus.

Una Grenēvica
AS “Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāve

“Visi uzsāktie darbi atdūrās pret to apstākli, ka netiek nodrošināta šī te piekļuve. Šajā gadījumā, ignorējot aizliegumu neveikt apstādījumus uz tā saucamajām sarkanajām līnijām, kas ir komunikāciju līnijas, kur tiek vilkta elektrība, gāze ūdens, jebkas, respektīvi, tajā vietā tika iestādīti, iedzīvotāji paši bija veikuši, tātad, trīs koki.”

Vesela nedēļa pagājusi, saskaņojot koku nociršanu, lai būtu iespējams piekļūtu pazemes komunikācijām. Taču pārstāve iepriecina – atļauja nupat saņemta un rakšanas darbi var sākties. Par RNP stāstīto pārliecināmies paši savām acīm. Nudien, Zeltiņu ielas 9. nama pagalmā īsi pēc intervijas ar RNP pārstāvi rosās remontstrādnieki un traktori, lai plūdus novērstu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm