tv3.lv

“Dauzīja arī ar pannu!” Policija Latgalē atbrīvo trīs slepkavībā vainotos, iedzīvotāji bailēs

Vārkavas novada Vārkavas ciemā noslepkavo vīrieti, policija aiztur trīs personas, iespējamos slepkavas. Tomēr ātri vien, pasludinot viņus par aizdomās turētajiem, atbrīvo. Par šādu policijas soli sašutuši iedzīvotāji, kuri jūtas apdraudēti, jo “slepkavas aizvien ir uz brīvām kājām”.

2019. gada 25. martā 19:30

“Bez Tabu” redakcijā vērsies iedzīvotājs, kurš vēlas palikt anonīms. Viņš ziņo par slepkavību, ziņo par trim vīriešiem, kuri esot vainīgi, bet policija viņus pēc aizturēšanas ātri vien esot atbrīvojusi.

Satraukts iedzīvotājs

Viņi noslepkavoja vīrieti, bet ir uz brīvām kājām. Staigā apkārt tagad, it kā nekas nebūtu noticis. Tas ir absurds. Loģiski, ka cilvēki baidās. Cilvēki redz viņus veikalā un citur. Viņiem jau tā nav tā labākā slava.

Iedzīvotāji neizpratnē par policijas žēlību

“Bez Tabu” Vārkavā uzrunā vairākus iedzīvotājus, kuri ir informēti par slepkavību, piekrīt, ka labāk būtu bijis, ja iespējamos vainīgos paturētu apcietinājumā.

“Tas nav tā labi, ka slepkava uz brīvām kājām,” kodolīgi izsakās iedzīvotājs.

“Tas nav normāli. Obligāti vajadzētu aizturēt tādus. Ko tas parāda, ka var nosist cilvēkus un staigāt uz brīvām kājām?” sašutis ir cits iedzīvotājs.

Noskaidrots, ka slepkavība pastrādāta 14. martā privātmājā Vārkavas ciemā. Vairāki ciema iedzīvotāji stāsta, ka slepkavība notikusi kompānijā, kas bija uzdzīvojusi namā, lietojot alkoholu.

“Viņi tur dzēra. Vienā brīdī skatos, ka piebrauc ātrā palīdzība, policija. Domāju, kas par vainu? Izrādās, ka nosita [vīrieti]. Dzēra un dauzīja to puisi!” stāsta kaimiņš.

Dzeršana pārtop slepkavībā

“Bez Tabu” noskaidro, ka noslepkavotais ir aptuveni 30 gadu vecs vīrietis vārdā Juris. Viņš pirms dažiem mēnešiem pēc darba gaitām Vācijā atgriezās Latvijā. Tā kā tobrīd neesot bijis, kur dzīvot, viņu savās mājās (namā, kur viņu vēlāk nogalināja) uzņēma Vārkavas iedzīvotājs, kurš kopā ar nelaiķi strādāja Vācijā.

Raidījuma komandai izdodas sastapt mājas īpašnieku, kurš uzņēma Juri pie sevis. Arī mājas saimnieks apstiprina, ka liktenīgajā dienā namā kompānijā lietojuši alkoholu. Mājā ciemojušies trīs citi vīrieši, kurus saimnieks pazina. Sanākušie ciemiņi sākuši, kā pats stāsta, uzmākties vīrietim ar pārmetumiem par Jura sievu, kura pirms kāda laika bija izdarījusi pašnāvību.

Mājas īpašnieks

Atnāca iedzert. Es ik pa laikam savu darbu darīju virtuvē. Viņi tur sāka savā starpā strīdēties. Sāka uzbāzties, sakot, ka “pati nav pakārusies, tu viņu nogalināji.” Bet pagājis jau tik ilgs laiks, ir pierādīts, ka pati pakārās. Tomēr šie dzērumā sāka mākties viņam virsū. Es tiešām neredzēju, neskatījos. Tas bija kaut kāds dzēruma “bazars”, sāka strīdēties.

Mājas saimnieks stāsta, ka slepkavības brīdī viņš neesot bijis mājās, esot atstājis Juri un ciemiņus, lai mājā sanestu ūdeni.

Mājas īpašnieks

Es biju aizgājis pēc ūdens. Atnācu, noģērbos, iegāju istabā un skatos, ka Juris guļ zemē. Puiši sēdēja, bet viņš gulēja. Paskatījos un sapratu, ka viņš jau miris. Vārdu sakot, sejā redzams, ka cilvēks izmainījies. Es teicu: “Kas jūs galīgi?! Saucam ātro palīdzību!” Divi no viņiem uzreiz aizmuka. Mēs ar vienu no viņiem [aizdomās turētajiem] palikām gaidīt. Jurka normāls čoms bija. Tāds kluss pēc dabas. Man ļoti žēl.

Sita arī ar pannu

Mājas saimnieks arī stāsta, ka konkrētajā namā lietojuši alkoholu vairākas dienas. Divas dienas pirms slepkavības ciemiņi Juri esot piekāvuši, bet viņš ļaunu prātu neesot turējis. “Jā, otrdien, viņš jau bija nedaudz padauzīts. Neturēja ļaunu prātu, viņš tāds mierīgs cilvēks,” stāsta mājas saimnieks.

Pēc slepkavības mājā palika nama saimnieks un viens no ciemiņu trijotnes, divi ciemiņi aizmuka, stāsta mājas īpašnieks. Palikušie izsaukuši ātro palīdzību, vēlāk piebiedrojusies policija.

Mājas īpašnieks

Sita [Juri] ar kulakiem un pannu.

Pannai, ar kuru esot sists vīrietis, pat nolūzis rokturis.

Vairāki iedzīvotāji stāsta, ka trijotne izpelnījusies ne to labāko slavu par agrākiem grēkiem. Tāpēc vēl jo vairāk nesaprot, kāpēc policija iespējamos slepkavas nav paturējusi apcietinājumā.

“Kaimiņu gulošu piekāva, kopā ar dīvānu izmeta pa logu. Sieva uzrakstīja iesniegumu, pēc tam atsauca. Viņiem piedeva,” stāsta tās pašas mājas saimnieks.

“Pie manis [pagastā] strādājis probācijas darbos viens no tiem puišiem,” stāsta Vārkavas pagasta pārvaldē.

Satraukts iedzīvotājs

Viņi visi trīs tādi nepatīkami cilvēki. Dzerstās, tad pienāk un prasa kaut kur vest. It kā tas būtu pienākums. Vienu no viņiem pāris dienas pirms [slepkavības] noķēra policija pie stūres Preiļos pie veikala. Es nezinu, vai bija dzēris pie stūres bet, man šķiet, ka viņi nekad nav braukuši skaidrā. Dažs jau esot atsēdējis. Viens no viņiem jau “točna” sēdējis. Kaut kas bija saistīts ar viņa sievu.

“Bez Tabu” sazinās ar vienu no aizdomās turētajiem.

Aizdomās turētais: Nu ko es jums var pateikt, bez komentāriem.

Žurnālists: Kāpēc?

Aizdomās turētais: Tiesa lems.

Žurnālists: Kurš bija vairāk vainīgs cilvēka nonāvēšanā?

Aizdomās turētais: Es jums to nevaru pateikt, godīgi sakot. Es teicu, bez komentāriem.

Žurnālists: Bet jūs pacēlāt roku vai kaut ko pret to cilvēku?

Aizdomās turētais: Nemāku teikt.

Žurnālists: Nemākat teikt?

Aizdomās turētais: Jā.

Žurnālists: Jūs neatceraties?

Aizdomās turētais: Neatceros daudz ko.

Žurnālists: Tāpēc, ka pārāk dzēris bijāt?

Aizdomās turētais: Nu jā. Viss ir protokolā.

Žurnālists: Godīgi grasāties dzīvot līdz tiesai? Citi baidās, ka jūs un pārējos izlaida.

Aizdomās turētais: Nu, tās ir citu problēmas, ka viņi baidās. Es arī no citiem baidos. Ko man tagad darīt?

Žurnālists: Jūs un draugi dzīvosiet godīgi līdz tam?

Aizdomās turētais: Mēs visu laiku godīgi dzīvojām līdz šim.

Žurnālists: Kas pie tā varēja būt vainīgs? Alkohols?

Aizdomās turētais: Es neko vairs nespriedīšu. Kas ir noticis, tas ir noticis. Lems tiesa.

Policija nespēj atbildēt, vai aizdomās turētie nav apdraudējums uz brīvām kājām

Ierosināts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 125. panta “Tīšs smags miesas bojājums” trešās daļas, kas draud ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz piecpadsmit gadiem, bilst Valsts policijas (VP) Preiļu iecirkņa pārstāve Ilona Makejeva. Tāpat Makejeva informē, ka par aizdomās turētajiem atzītas trīs personas, kurām patiesi piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Taujāta, kāpēc iespējamie vainīgie pēc aizturēšanas atbrīvoti, VP pārstāve Makejeva stāsta: “Šobrīd, ņemot vērā Eiropas Savienības direktīvas un tiesu sistēmas praksi, apcietinājums kā drošības līdzeklis piemērojams diezgan sarežģīti. Līdz ar to, izvērtējot pierādījumu kopumu, ir tā. Ja ir pamats noteikt apcietinājumu kā drošības līdzekli, tad to darām.”

Makejeva saka, ka aizdomās turētie ir policijas redzeslokā, tomēr neatklāj, kāds drošības līdzeklis ir piemērots. Taujāta, vai konkrētās personas, atrodoties uz brīvām kājām, nav uzskatāmas par draudu sabiedrībai, VP pārstāve atbild, ka nevar to komentēt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm