tv3.lv

“Dēļi divreiz uzkrita automašīnai! Kad logā lidos?” Muļķīgs skeitparka plānojums Rīgā dzen izmisumā iedzīvotājus

2019. gada 27. maijā 19:35

Daudzus Miera dārza apkaimē dzīvojošos rīdziniekus dzen izmisumā aktivitātes skeitparkā pie pašiem māju logiem. Ne logu atvērt, ne normāli izgulēties, troksnis kā būvlaukumā, sūkstās iedzīvotāji. Apkaimē dzīvojošie akcentē, ka nav pret jauniešu sportiskajām aktivitātēm, tomēr norāda uz muļķīgo skeitparka plānojumu. Kā sanācis šāds plānojums? Rīgas domes atbildīgajā departamentā rausta plecus.

2015. gadā pēc rekonstrukcijas tika atklāts Miera dārzs, kur reizē ”piedzima” liels skeitparks. Parka vienā galā ir Kalupes ielas 6A nams, kura iemītnieks Valērijs saka: ”Labāk, lai jaunatne te pavada laiku, nekā dara muļķības. Tomēr ir nepilnības, kuras traucē dzīvot manai ģimenei un kaimiņiem.”

Valērijs un citi uzklausītie iedzīvotāji uzsver, ka nav pret skeitparku un sportiskajām aktivitātēm kā tādām, bet uzskata, ka atsevišķas skeitparka konstrukcijas izbūvētas ļoti neloģiski. Kamēr lielākā skeitparka platība ir tālāk no mājām un tur notiekošais iedzīvotājiem netraucē, tikmēr dažas konstrukcijas – betona rampa un slīdēšanai ar skrituļdēļiem un citiem pārvietošanās līdzekļiem paredzētā konstrukcija – atrodas ļoti tuvu logiem, savrupus no pārējā skeitparka.

Betona rampa paceļas augstu, un ir dažu metru attālumā no logiem. Tā kā skeitparks ir apgaismots arī naktī, tad pieaugušāki jaunieši arī labprāt te vizinoties arī diennakts tumšajā laikā. Izmanto arī šo rampu.

Valērijs
apkaimes iedzīvotājs

Kad dēļi šeit dauzās, sitas, te braukā ar velosipēdiem ar metāla dugām, arī tie klaudz pa reliņiem. Uzbrauc uz rampas, kur arī trokšņo. Visu laiku ir troksnis. Centies aizmigt, bet tāda sajūta, ka aiz loga ir būvlaukums, visu laiku klaudz. To ir ļoti grūti izturēt morāli. Gribas aizvērt logu, bet vasarā karsti aiz aizvērtiem logiem. Vērsāmies Rīgas domē. Rakstījām gan e-pastā un rakstveidā. Nevienu tas neinteresē. Kad ir nakts un no rīta jāceļas uz darbu, es nevaru aizmigt, jo te nemitīgs troksnis. Atbrauc līdz logiem un blīkšķis, un brauc atpakaļ! Kad nesanāk triks, periodiski mājas virzienā lido dēlis. Brīnos, kā vēl ne reizi nav trāpīts logā. Divreiz uzkrita uz automašīnas. Ja nokritīs cilvēks no rampas. Tas viss te vispār nav saprotams. Braukājas te no pulksten 22, 23 vakarā līdz 2, 3 naktī.

Tā kā skeitparks ir liels, saprotot iedzīvotājus, bez mājām tuvākajām konstrukcijām varētu arī iztikt, teic skeitparkā sastaptie jaunieši. Kad nakts stundās iedzīvotāji aizrāda jauniešiem, reakcijas esot dažādas. Turpina Valērijs: ”Mēdz būt sakarīgi jaunieši, kuri visu saprot un dodas prom vai pārvācas uz tālāko galu. Tomēr ir arī tādi, kuriem viss vienalga: turpina un ir pat rupji. Bijušas arī teju konfliktsituācijas.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pašvaldība neziņā

Iedzīvotāji lūdz demontēt divas logiem tuvākās konstrukcijas. Rīgas domes Attīstības departamenta pārstāve Solvita Rence stāsta, ka tas pagaidām neesot iespējams, jo būvniecībai tika piesaistīti Eiropas Savienības fonda līdzekļi. Patlaban vēl rit pēcuzraudzūbas periods, līdz ar to neko nedrīkst demontēt, teic Attīstības departamenta pārstāve Brence. Ja kaut ko demontēs, ir risks, ka līdzekļu izlietojuma uzraugi liks atmaksāt iztērēto naudu. Brence nezina, kāpēc atsevišķas konstrukcijas izbūvētas tieši šādi, tomēr saka, ka par to likteni varēšot lemt pēc gada, kad beigsies pēcuzraudzības periods.

Pagaidām vienīgais Attīstības departamenta ieteikums iedzīvotājiem: ziņot policijai par trokšņiem naktī. Tomēr Rīgas pašvaldības policijā stāsta, ka nevarot sodīt par to, ka jaunieši izmanto skeitparka infrastruktūru.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm