tv3.lv

“Deputātiem pie domes ietves, bet uz bērnudārzu jāiet pa dubļiem!” Rēzeknē ceļš uz pimsskolu tracina vecākus

2021. gada 13. maijā 19:31

Rēzeknes lielākā bērnudārza “Māriņa” audzēkņiem un viņu vecākiem ceļš līdz pirmsskolai sagādā ļoti nepatīkamus pārbaudījumus: ietvei “apraujoties”, nākas brist dubļos un peļķēs, ceļš jādala ar automašīnām.

Iekļūšanai Rēzeknes bērnudārza “Māriņa” teritorijā audzēkņi un viņu vecāki lieto vairākas ieejas, bet ļoti ērti bērnudārza teritorijā ir nokļūt pa vārtiņiem iepretim Rēzeknes 5. vidusskolai. Šo ieeju teritorijā bērnu vecāki iecienījuši, jo netālu atrodas liels stāvlaukums, kur novietot automašīnas, tāpat līdz šiem vārtiņiem ērti nokļūt, piemēram, no daudzdzīvokļu namiem. Pirms dažiem gadiem “Māriņu” renovēja, labiekārtoja arī teritoriju un izbūvēja ietvi gar žogu teju visapkārt bērnudārza teritorijai. Darbi izmaksāja vairāk nekā divus miljonus eiro, no kuriem 450 tūkstošus eiro atvēlēja Eiropas Savienība.

Lai gan ieguldīti milzu līdzekļi, bērnudārza audzēkņu vecākiem šķiet, ka darbs nav padarīts līdz galam, jo netālu no iepriekš minētajiem vārtiņiem ietve “apraujas”, bērni un viņu vecāki turpina soļot pa sabrukušu braucamo daļu, kur lietus laikā un pēc lietavām ir milzu peļķes un brauc automašīnas. Glābjoties no auto, nākas šaurībā pārvietoties gar žogu, uzkāpjot uz apmales, kur jāsoļo dubļos.

Inga
bērnudārza audzēkņa mamma

Ietves nav! Manuprāt, tas nav droši, jo garām brauc automašīnas. Kad līst, veidojas dubļi, sanāk, ka ar bērniem jāiet pa peļķēm. Rudenī, ziemā nav arī apgaismojuma. Sanāk, ka ar lukturīti jāiet pa peļķēm, kājas slapjas! Šodien ir sauss, pirms dažām dienām gājām ar bērnu un domājām, kā tikt pāri peļķēm. Kā gribi, tā tiec līdz bērnudārzam ar mazu bērniņu! Tikmēr mūsu deputātiem pie domes labs asfalts, ietves! Kāpēc bērniem jāstaigā pa dubļiem, bet viņi var iet pa asfaltu?

Par nepatīkamajiem pārbaudījumiem ceļā uz bērnudārzu “Bez Tabu” pauž neizpratni arī citu audzēkņu vecāki.

Pašvaldība ir informēta par nesakārtoto teritoriju, perspektīvā to plānots sakārtot, bet šogad tam līdzekļi nav paredzēti, informē Kārlis Pozņakovs, Rēzeknes pilsētas domes pārstāvis. Pozņakovs stāsta, ka pašvaldības prioritāšu saraksta augšgalā ir nozīmīgāku ielu sakārtošana.

Pozņakovs arī informē, ka konkrētā teritorija ir blakus esošajai Rēzeknes 5. vidusskolai pieguloša, tāpēc ietves izbūvi neturpināja bērnudārza renovācijas un teritorijas labiekārtošanas projekta ietvaros. Viņš arī akcentēja, ka šī ir sētas ieeja bērnudārza teritorijā. Uz centrālajiem vārtiņiem otrpus teritorijai ved izbūvēta ietve ar labu segumu. Tomēr uzklausītie rēzeknieši teic, ka daudzi labprāt dodas uz dārziņu pa sētas vārtiņiem, jo netālu no tiem ir liels stāvlaukums, kurā iespējams atstāt automašīnas.

Pie bērnudārzam blakus esošās skolas šā gada rudenī sāks realizēt projektu, kura ietvaros izbūvēs piepūšamo futbola halli, sakārtos arī ielu, kas ved līdz bērnudārza vārtiņiem, informē Pozņakovs.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm