tv3.lv

Diennakts dzirdītava Imantā: gadiem ilgi naktī tirgo alkoholu, pļēguri blakus skolai kaujas un uzdzīvo uz nebēdu

13. septembrī 20:35

Diennakts veikalā Rīgas Imantas apkaimē gadiem ilgi tirgo alkoholiskos dzērienus nakts stundās, ziņo apkaimes iedzīvotājs Mārcis, kurš ilgstoši pieliek lielus pūliņus, lai apkarotu nelegālo rūpalu. Iedzīvotāju satrauc arī veikala klientu uzvedība: dzeršana publiskā vietā, uzdzīve un cūkošanās.

“Bez Tabu” redakcijā vērsās Imantas apkaimes iedzīvotājs Mārcis. Viņu ļoti satrauc diennakts veikala Zentenes ielā 4b saimnieku rūpals – alkohola tirgošana nakts stundās – un veikala klientu uzvedība. Mārča rīcībā ir daudzas video liecības, kas krājušās gadiem ilgi. Tajās iemūžināta alkohola lietošana gan naktī, gan dienā, personas vieglākā un smagākā reibumā, urinēšana un uzdzīve veikala apkārtnē.

Mārcis
apkaimes iedzīvotājs

Kopš 2012. vai 2013. gada ziņoju pašvaldības policijai. Tam kontingentam nav nekādas cieņas pret pašvaldības policiju. Kad policijas darbinieks sejā saka, ka nedrīkst lietot alkoholiskos dzērienus publiskā vietā, viņi atbild ar pretjautājumu – kur tas rakstīts? Viņi vai nu nopērk alkoholu un aiziet, vai dzer turpat uz ielas.

Notiekošo apkaimē redz arī bērni, jo turpat blakus ir skola, kuras sienu, kā iemūžināts video liecībās, pļēguri bieži apčurā. “Pirms kāda laika atjaunoja sporta laukumu. Es domei lūdzos, lai uzliek žogu, jo tas bija noārdīts. Naktīs viņi gāja uz skolas pagalmu dzert,” sašutis raidījumam stāstīja Mārcis.

Mārcis
apkaimes iedzīvotājs

Tur cilvēki ir stiprā reibumā. Neviens viņiem neaizrāda. Tur valda citi likumi, kas nav saskaņā ar Latvijas Republikā pieņemtajiem. Bērni, ejot uz veikalu, to visu redz un uzskata, ka tā ir norma.

Agrāk veikals maskējās aiz bāra izkārtnes, tāpēc bija atļauts tirgot grādīgos arī nakts stundās izlejamā veidā klientiem pie galdiņa. Tomēr realitātē veikala klienti nesa ārā no veikala dzērienus pudelēs un dzēra, kur vēlējās. Mārcis gadiem ilgi apgādāja likumsargus un Valsts ieņēmumu dienestu ar pierādījumiem video formātā, kuros iemūžināta veikala klientu uzvedība. Pēc ilgiem pūliņiem apkaimes iedzīvotājs panāca aktīvāku likumsargu iesaistīšanos. Kā norādīja Mārcis, policisti, uzdodoties par pircējiem, nakts stundās veica kontrolpirkumus, fiksējot alkoholisko dzērienu tirgošanas ierobežojumu, noteikumu pārkāpumus. Mārča sabiedriskās aktivitātes un likumsargu darbs rezultējās ar alkohola tirgošanas nakts stundās atļaujas anulēšanu. Tomēr jau vairākus gadus veikalā alkoholu naktīs pārdod nelikumīgi, norādīja Mārcis.

Šā gada 1. septembrī Mārča un citu iedzīvotāju nakts mieru iztraucēja kāda jauniešu kompānija, kas, iepirkusies konkrētajā veikalā, skaļi atskaņoja mūziku automašīnā, kas bija novietota pie Mārča mājas. Mārcis aizrādījis kompānijai un pieprasījis izslēgt skaļo, kā pats to sauc, “krievu zaldātu mūziku” un doties prom. Pamanījis arī, ka viens no uzdzīvotājiem urinējis publiskā vietā. Nojauzdams, ka kompānija nesapratīs “pa labam”, Mārcis par notiekošo apkaimē paziņoja Valsts policijai. Gaidot likumsargu ierašanos, izcēlās asāka vārdu apmaiņa, pēc kā Mārcis centās paša spēkiem aizturēt vienu no miera traucētājiem un nodot viņu likumsargu rokās. Ilgstoši turot satvertu vienu vīrieti, pārējie izdarīja vairākus spēcīgus sitienus, nodarot Mārcim miesas bojājumus. Likumsargiem ierodoties, satvertais vīrietis jau bija atbrīvojies, kompānija – aizmukusi. Valsts policijas darbiniekiem Mārcis nodeva kameras, kas iemūžināja konfliktu, ierakstu. Likumsargi ierosināja kriminālprocesu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mārcis
apkaimes iedzīvotājs

Pārējie mani dauzīja. Rokas bija zilumos, galva, krūškurvis sadauzīts. Sita gan ar dūrēm, gan ar kājām. Policijā pateica, ka par šīm personām jau kādu trešo reizi ziņots. Arī iepriekš viņi uzbrukuši kādam jaunietim.

Vairāk par notiekošo veikala apkaimē, kā arī to, kā “Bez Tabu” komandai veicās kontrolpirkumā un kā policijai sokas ar šī un citu nakts veikalu nelegālo rūpalu apkarošanu, uzzini, noskatoties sižetu.

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm