Divdesmit gadi pagrabā: alūksnietis spiests pamest savu dzīvesvietu

Aleksandrs no Alūksnes vasarās mitinās šķūnī, savukārt ziemas bargo salu pārcieš pagrabā, šādi viņš dzīvo jau divdesmit gadus. Labprāt būtu turpinājis savu dzīvi kā līdz šim, taču uzzinājis, ka septembra beigās būs spiests doties prom.

Aleksandrs ir izmisumā, jo viņš ir spiests pamest savu dzīvesvietu, kur gadiem ilgi uzturējies. Pirms diviem gadiem vīrieša miteklī vēl bija elektrība, tad arī skatījās televizoru, taču tagad nākas dzīvot sveču gaismā, jo draudzene aizlaidās un nav neviena, kas maksātu par elektrību.

Iepriekš gan viņš dzīvoja mājā, no kuras šobrīd ir palicis tikai skurstenis. Kam pieder zeme, viņš īsti nezina, to, ka būs jādodas prom, paziņoja mērnieks.

Aleksandrs atzīst, ka naudu pelna, palīdzot citiem vietējiem, pļauj zāli, cērt malku, veic dārza darbus, taču oficiāla darba gan viņam nav.

Ja būtu iespējams, Aleksandrs turpinātu šeit dzīvot. Četrdesmit piecus gadus vecais vīrs jau vismaz četras reizes ir devies uz pašvaldību lūgt dzīvokli, taču palīdzību nav izdevies saņemt.

Alūksnes sociālā dienesta vadītāja Ilze Posta norāda, ka ir saņemts Aleksandra iesniegums un viņš ir uzņemts gaidītāju rindā uz pašvaldības sociālo dzīvokli. Taču viņš tāds nav vienīgais, Aleksandram iedalīts 118. numurs, kas nozīmē, ka tikai pēc gada vai diviem varētu dzīvot pašvaldības dzīvoklī. Taču pašvaldība viņam piedāvā doties uz krīzes istabu, kur var palikt mēnesi, līdz izdodas atrast jaunu dzīvesvietu.

Bez Tabu žurnāliste, kura gatava doties uz tālākajiem Latvijas nostūriem un risināt dažādas sadzīviska rakstura problēmas. Nereti arī vēsta par notikumiem uz sarkanā paklāja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm