tv3.lv

“Dome mūs neaizstāv!” Iedzīvotāji cenšas “aizklapēt” šautuvi; Bauskas dome aizstāv šāvēju intereses

2021. gada 10. jūlijā 12:29

Bauskas puses iedzīvotāji, kurus gadiem ilgi tracināja šautuves trokšņi, jau divus gadus tiesājas par šautuves slēgšanu. Lai gan vairākas tiesu instances apmierinājušas iedzīvotāju prasību, Bauskas novada domnieki nostājušies šāvēju pusē – pārsūdz tiesas lēmumus. Nu tiesvedība nonākusi pēdējā instancē, Augstākajā tiesā.

Pirms diviem gadiem “Bez Tabu” viesojās Bauskas pusē, kur Mūsas krastā dzīvojošie iedzīvotāji bija izmisumā, jo viņus tracināja norises otrpus upei esošajā šautuvē. Tolaik iedzīvotāji sūkstījās, ka ikdiena ir pakārtota šautuvei, proti, kad tur notika sacensības un treniņi, daudzi pat devās tālu prom no apkaimes. Kad pirms diviem gadiem “Bez Tabu” viesojās apkaimē, kur uzklausīja visus iesaistītos, šautuves pārstāvji un Bauskas novada domnieki norādīja, ka ar šautuvi būs jāsadzīvo, jo trokšņi nepārsniedz likumā pieļaujamo normu. Vairāk par situāciju tolaik uzzini šeit.

Šī gada jūlijā, pēc diviem gadiem, “Bez Tabu” atkārtoti viesojās Bauskas pusē, kur, kā noskaidroja no iedzīvotājiem, jau divus gadus vairs nedzird šāvienus, jo šautuves darbība apturēta. Uzklausītie stāstīja, ka neilgi pēc pirmās “Bez Tabu” vizītes iedzīvotāju organizētos mērījumos tika fiksēta trokšņu normas pārsniegšana. Apelējot pie mērījumu rezultātiem, iedzīvotāji vērsās Bauskas novada domē, pieprasot slēgt šautuvi, ko gan domnieki nevēlējās darīt. Līdz ar to iedzīvotāji vērsās tiesā pret Bauskas novada domi. Tiesa apmierināja iedzīvotāju prasību slēgt šautuvi, tomēr Bauskas novada domnieki līdz šai dienai nostājas šāvēju pusē, pārsūdzot tiesas lemto. Arī otrā tiesu instance lēma par labu iedzīvotājiem, tāpēc nu domnieki gaida pēdējās instances, Augstākās tiesas, lēmumu. Tiesvedības laikā tiesa aizliegusi šautuves darbību.

Uzklausītie iedzīvotāji ir neizpratnē, kāpēc vēlētie Bauskas novada deputāti tik dedzīgi iestājas par šautuvi, cenšoties to saglabāt, un ir pret iedzīvotājiem.

Bauskas novada domē norādīja, ka apstrīd tiesas lemto, jo vēlas saglabāt šaušanas sporta tradīcijas Bauskas pusē.

Ieva Šomina
Bauskas novada domes pārstāve

Slikti teikt, ka pašvaldība nostājas kāda pusē, bet šobrīd tā ir sanācis, ka esam sportistu pusē. Šautuvi izbūvēja jau 80. gados, iedzīvotāji teritoriju apbūvējuši pārsvarā vēlāk, labi zinot, ka tur atrodas šautuve. Sportiskās tradīcijas mēs saprotam. Mūsu šāvēji ir ļoti talantīgi.

Liels trieciens šaušanas sportam

Bauskas puses šautuves darbības apturēšana, izbeigšana (ja tiesvedībā uzvarēs iedzīvotāji), ir liels tieciens Latvijas šaušanas sportistu saimei, sarunā ar “Bez Tabu” uzsvēra viens no Latvijas vadošajiem šaušanas sportistiem, Latvijas Šaušanas federācijas pārstāvis un konkrētās šautuves pārstāvis Dainis Upelnieks.

Dainis Upelnieks
sportists, Latvijas Šaušanas federācijas pārstāvis

Liels trieciens, jo zaudēta infrastruktūra sacensību rīkošanai, treniņiem. Bauskas šautuvē ir izauguši daudzi sportisti. Tur trenējoties, esmu ticis līdz Olimpiskajām spēlēm. Šaušanas darbības apturēšana lielā mērā ir iemesls, kāpēc nespēju pienācīgi sagatavoties atlasei uz Tokijas Olimpiskajām spēlēm un tām nekvalificējos.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Alternatīvu vietu, kur Latvijā trenēties un aizvadīt sacensības ir gaužām maz, norādīja Upelnieks. Tai pat laikā uzklausītie iedzīvotāji, lai gan pauda, ka saprot sportistu intereses, uzsvēra, ka, šautuvei esot upes krastā, upe “nes trokšņus” un troksnis ir lielāks.

Bauskas novada domē informēja, ka domnieki esot piešķīruši līdzekļus trokšņu sienas izbūvei, tāpat prātoja, kādos laikos labāk rīkot sacensības, lai apmierinātu abas puses, tomēr, kā norādīja pašvaldībā, “iedzīvotāji stūrgalvīgi iestājās par šautuves slēgšanu.”

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm