Saturs turpinās pēc reklāmas

”Draud uzrīdīt suni un liek vākties prom!” Jūrmalā ekskluzīvā īpašumā liedz izmantot tauvas joslu

“Bez Tabu” skatītāja Dace norāda, ka ekskluzīvais zemesgabals atrodas vietā, kur Buļļupe ietek Lielupē, lai jau pēc nedaudz vairāk kā kilometra sasniegtu savu mērķi – Baltijas jūru.

2020. gada 10. jūnijā 19:10

Zvejniecības likumā norādīts, ka kājāmgājējiem tauvas joslai jābūt pieejamai 10 metru platumā no upes ūdens līnijas. Skaudrā patiesība ļoti labi redzama ikvienam laiviniekam, kurš dodas gar šo īpašumu. Gar krastu izveidots pamatīgs betona mūris, lai īpašumu padarītu vēl nepieejamāku. Bet tiem, kuri vēlas ar kājām doties līdz abu upju satekas vietai, nākas atdurties pret žogu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Makšķerniece Dace raidījumam atklāj, ka jau vairākus gadus izvēlas šo vietu, lai makšķerētu. Jau gadiem ilgi tauvas josla esot norobežota un tā ir gājējiem nepieejama.

Dace
Makšķerniece

Pagājušajā gadā, kad ūdens līmenis bija krities, mēs ar vīru un meitu pa maliņu iegājām, lai pamakšķerētu. Pēc neilga laika uzradās saimnieks ar suni un teica, ka tas ir viņa privātīpašums un lai lasāmies prom, citādi uzrīdīs suni. Kad ieminējos par to, ka tā ir tauvas josla, viņš pateica, ka uz viņu tas neattiecas un mēs esot ielauzušies viņa īpašumā. Tur ir ļoti skaista vieta, ko parādīt bērniem un vienkārši pastaigāt. Neuzskatu, ka ir godīgi, ka ir cilvēki, uz kuriem likums neattiecas.

Turpat sastaptais copmanis Vjačeslavs atklāj, ka šajā vietā zivis ķer jau sešus gadus un šo gadu laikā tauvas josla nav bijusi pieejama. ”Tas žogs tur jau sen stāv. Es te braucu kādus piecus sešus gadus,” stāta Vjačeslavs.

Kā liecina globālajā tīmeklī pieejamā informācija, īpašums savulaik piederēja Jūrmalas domei, līdz tas nonāca privātpersonas rokās. 2007. gadā pašvaldība mēra Munkevica vadībā atteicās no pirmpirkuma tiesībām un īpašums nonāca Maltā reģistrēta uzņēmuma rokās, kam Latvijā 100% pieder SIA ”NP Biznesa parks”. Uzņēmuma mājaslapā zemesgabals norādīts kā vieta, kur iespējams izveidot piestātni jahtām.

Elita Moiseja
SIA ”NP Biznesa parks” valdes locekle

Šobrīd piekļuve teritorijai apkārtējiem iedzīvotājiem ir iespējama, tomēr tā ir atkarīga no ūdens līmeņa Buļļupē: augstajam ūdens līmenim krītot, teritorijai piekļūt ir iespējams. Ir jāmin, ka esam nobažījušies par cilvēku drošību, tiem apmeklējot teritoriju, jo, ņemot vērā stāvo krastu, daudzi rīkojas pārgalvīgi, neapzinoties risku savai un apkārtējo veselībai un dzīvībai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Jūrmalas dome šobrīd ieņem nogaidošu pozīcija un nav gatava tērēt ne laiku, ne resursus cīņā ar uzņēmumu, lai nodrošinātu piekļuvi tauvas joslai. Upes krastā atrodoties vēsturiskas būves, kas ļaujot šādos gadījumos neievērot tauvas joslas prasības. Tomēr būvvaldei nav informācija, vai šīs būves ir uzceltas legāli.

Juris Upmalis
Jūrmalas Būvvaldes būvinspektors

Šobrīd mēs neprasām, lai viņi nodrošina pieeju, jo tas ir privātīpašums. Viņi pietiekami argumentēti ir pateikuši savu viedokli. Viņi uzskata, ka tur nav ne patvaļīga būvniecība, ne nelikumīga teritorijas izmantošana. Šajā brīdī pašvaldības intereses nav aizskartas. Pašvaldības intereses tiks pārstāvētas tajā brīdī, kad īpašnieks nāks ar saviem priekšlikumiem.

Attīstot jebkādu projektu zemesgabalā, dome pieprasīšot ievērot likumā rakstīto un nodrošināt piekļuvi tauvas joslai.

Raidījums “Bez Tabu” par tauvas joslas prasību neievērošanu vēstījis neskaitāmas reizes. Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā uzskata, ka likumdošanā ir pietiekami sakārtota, pārējais atkarīgs no katras atsevišķas vietvaras.

Šobrīd nav zināms, kad šis ekskluzīvais zemesgabals varētu piedzīvot pārmaiņas.

Artūrs Špaks
Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas