“Drīz būs auzas!” Dzērumu ciema iedzīvotāji satraukti par plūdu draudiem

Everita ar satraukumu noraugās Misas upes virzienā, lēnām Dzēruma ciema iedzīvotāji ceļ no skapja ārā gumijas zābakus un gatavojas plūdiem, kuri pavisam drīz var sākties.

Everitas ģimene dzīvo pavisam tuvu Misas upei, jau šobrīd mājas tuvumā esošā pļava jau ir applūdusi. Sieviete ir satraukusies, ka pavisam drīz plūdi būs arī viņas pagalmā.

Everitas vīramāte esot zvanījusi Ķekavas novada pašvaldībai jautāt pēc palīdzības, taču nesaņēmusi cerēto atbildi.

Šobrīd jau Dzērumu ciema zemākais gals jau slīkst ūdenī. Pagājušajā gadā iedzīvotāji pat tika evakuēti, tādēļ vietējie ir satraukušies, kāda situācija būs šogad.

Savukārt vietējais iedzīvotājs Andris ar dabu necenšas vairs cīnīties, dzīvojot šeit jau gandrīz 20 gadus, tādēļ zina, ko sagaidīt. Pērn plūdu dēļ nomainīja mājai grīdas, taču tagad pārvieto malku uz drošāku vietu.

Pašvaldības pārstāvis Māris Bomiņš gan atzīst, ka regulāri uzraugot situāciju ciemā, taču bez iedzīvotāju pašu iesaistes plūdus pilnībā nevar novērst.

Māris Bomiņš
Reģionālās pašvaldības policijas priekšnieks un Ķekavas novada civilās aizsardzības komisijas loceklis

Meliorācijas sistēma pati par sevi kooperatīvā ir izveidojusies, tā ir bijusi iepriekš, taču iedzīvotājiem pašiem tā ir jāuzkopj. Pašvaldība nemaz nedrīkst nemaz ietekmēt, šī ir kooperatīva privātā zeme.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pašvaldības pārstāvim ir arī labā ziņa iedzīvotājiem,”Zemkopības ministrija nekustamie īpašumi” ir izsludinājusi iepirkuma procedūru projektēšanas darbiem Misas upes atjaunošanai.

Domes pārstāvis mierina iedzīvotājus, plūdiem pašvaldība ir gatava.

Bez Tabu žurnāliste, kura gatava doties uz tālākajiem Latvijas nostūriem un risināt dažādas sadzīviska rakstura problēmas. Nereti arī vēsta par notikumiem uz sarkanā paklāja.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm