tv3.lv

“Drīz sirsniņmāja sabruks!” Talsu iedzīvotāji nevar sagaidīt mājas kopējās tualetes remontu

2021. gada 10. februārī 12:36

Talseniece Solvita Raiņa ielas dzīvokli par mājām sauc jau divdesmit gadu – no sākta gala visi mājas iedzīvotāji izmantojuši vienu kopējo sauso tualeti. Mājas iemītnieki norāda, ka vairākkārt informējuši apsaimniekotāju, ka “sirsniņmājā” būtu nepieciešams veikt remontdarbus, tomēr pagaidām pārvaldnieks pie darbiem neesot ķēries.

Solvita norāda, ka galvenā problēma ir ar dēļiem, kurus derētu nomainīt. Protams, arī nepatīkamo smaku jūt visi nama iedzīvotāji. “Neviens nenāks un neko nedarīs,” pārvaldnieka atbildi citē Solvita.

Solvita mitinās pašvaldības dzīvoklī, par kuru katru mēnesi maksā divdesmit eiro. “Sirsniņmājas” stāvoklis nebūt neesot vienīgā problēma, par kuru informējusi pārvaldnieku – ikdienā nākas saskarties arī ar citām likstām. Solvitas dzīvoklis atrodas bēniņos, tāpēc tieši viņa katru dienu jūt vēja svilpošanu, kuru izraisa caurais jumts. Arī ar siltumu mājās ir švaki. Dienā, kad “Bez Tabu” viesojas pie Solvitas, temperatūra viņas mājoklī ir 10 grādu. Sieviete nenoliedz, ka sapņo par citu, siltāku un mājīgāku dzīvokli.

Solvita
Talsu iedzīvotāja

Es esmu uzņemta dzīvokļu rindā. Es gaidu! Kaut kad pienāks mana kārta. Es ceru uz labāko!

Namsaimnieka darbiniekiem uzdots apsekot Raiņa ielas namu, lai lemtu par turpmākajiem darbiem tualetes labiekārtošanā. Jāpiebilst, ka šobrīd mājas makā jeb bilancē ir 20 eiro un 56 centi. Covid-19 dēļ apsaimniekotājam vēl nav izdevies organizēt sapulci ar mājas iemītniekiem, lai lemtu par darbu uzsākšanu.

Talsu novada pašvaldībā norāda, ka Solvitai piedāvāts pārcelties uz Zvirgzdiem, tomēr viņa atteikusies, norādot, ka vēlas dzīvot Talsos. Jāsaka, ka domes ierādītais mājoklis no Solvitas pašreizējās dzīvesvietas atrodas vien divu kilometru attālumā.  Šobrīd rindā uz mājokļiem Talsu pilsētā esot 25 personas.

Inita Fedko
Talsu novada pašvaldības pārstāve

Tas nešķiet liels skaits cilvēku, tomēr situācijas, kad atbrīvojas dzīvojamās platības, nav biežas. Tāpēc cilvēkiem var nākties gaidīt rindā gadu vai ilgāk. Ja persona uzstāj, ka vēlas dzīvot tikai pilsētas centrā, tad ir jāgaida. Citu risinājumu nav.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm