tv3.lv

“Droši nejūtos, bet uz darbu jāiet!” Alūksnes ielu remontdarbu laikā gājējiem nākas pārvietoties pa brauktuvi

Šobrīd vairākās vietās Alūksnē notiek ielu remontdarbi, tie uzsākti jau pagājušajā gadā, taču šogad demontētas gājēju ietves. Alūksnieši ziņo, ka nav padomāts par gājēju drošību, jo iedzīvotājiem atliek vien uzmanīgi pārvietoties pa ielas malu, dalot brauktuvi ar automašīnām un smago tehniku.

2019. gada 4. oktobrī 10:45

Alūksnieši norāda, ka gājējiem šobrīd neērtākās vietas ir Latgales, Uzvaras un Kanaviņu ielu krustojums, kā arī rakumi pie Alūksnes tirgus. Vietām izvietotas braukšanas ātruma ierobežojošas ceļazīmes, taču ne visi autovadītāji tās ievēro, savukārt pa Latgales ielu visā garumā ar automašīnu pārvietoties var tikai teritorijā dzīvojošie vai strādājošie.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iedzīvotāju viedoklis

“Droši nejūtos, bet uz darbu jāiet, pietrūkst ietves, bet gan jau, ka būs,” teic Jolanta. “Ja no rītiem iet un iet arī bērni, tad ir sarežģīti tikt pāri ielai, atliek turēties ielas maliņā vai arī meklēt apkārtceļu, kaut ko jau varēja izdomāt, lai vienkāršāk pārvietoties,” norāda Laura. “Nav pārdomāts, te tomēr iet arī vecāki cilvēki. Varēja sākt no sākuma ar vienu pusi un pēc tam otru,” piebilst Linda.

Alūksnieši gan ir saprotoši un apzinās, ka pēc remontdarbiem ieguvēji būs visi. Alūksnes novada pašvaldībā norāda, ka ielu pārbūves satiksmes organizācijas shēmas ir saskaņotas ar VAS “Latvijas Valsts ceļi” un darbi straujiem soļiem tuvojas noslēgumam. Domes pārstāve norāda, ja autovadītāji godprātīgi ievērotu atļauto braukšanas ātrumu un braukšanas aizlieguma ceļazīmes, tad alūksniešu pārvietošanās būtu drošāka.

Evita Aploka
Alūksnes novada pašvaldības pārstāve

Mēs esam arī aicinājuši, brīdinājuši un informējuši iedzīvotājus, ka būvdarbu laikā būs ierobežojumi gan gājējiem, gan autovadītājiem un ar to ir jārēķinās. Tuvāko divu nedēļu laikā Uzvaras ielas posmā līdz Latgales un Kanaviņu ielu krustojumam būs jau izbūvētas ietves, savukārt Latgales ielas posmā tiks pabeigta ielas braucamās daļas būvniecība, un tad arī tiks izbūvētas ietves.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm