Dzirciema daudzdzīvokļu nama iedzīvotāji noskaitušies par kokzāģētavas darbību pretī mājas logiem

2021. gada 20. maijā 20:05

Pretī daudzdzīvokļu mājai Dzirciemā atrodas kokzāģētava. Iedzīvotāji nudien nav mierā ar tās darbību, jo, atverot logu, dzīvokļos iekļūst koka skaidas!

Dāvis Daugavgrīvas ielas daudzdzīvokļu namā ievācies tikai pirms gada, savukārt uzņēmums savu postošo darbu veicot jau ilgstoši. To apliecina skaidu putekļi, kas atrodami teju katrā dzīvokļa stūrī.

Dāvis
neapmierināts ar uzņēmuma darbību

Uz balkona pastiprināti uzkrājas koka skaidas. Logu nav iespējams atvērt veļā pat vēdināšanas režīmā. Putekļi pastiprināti rodas tad, kad tiek pasaukts šķeldotājs, kurš šķeldo dēļu atgriezumus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jaunietis internetā ievācis informāciju, ka koka skaidas ir veselībai bīstamas, tāpēc palīdzību meklējis oficiālās instancēs. Viņš noskaidrojis, ka kaut kas tomēr šeit nav tīrs!

Dāvis
neapmierināts ar uzņēmuma darbību

Sazinājos ar pašvaldības policiju, viņi apsekoja teritoriju. Pārliecinājās, ka adresē SIA ir nodibināts, bet zāģētavas nav!

Ieguvām informāciju, ka teritorija pieder Rīgas Tehniskajai universitātei. Augstskola situāciju nekomentē, tāpēc lūdz mums sazināties ar pašu uzņēmumu.

Uzņēmuma SIA “Kuger” pārstāvis noliedz, ka no kokzāģētavas rodas skaidas, arī paustos apgalvojumus, ka darbojas nelegāli, viņš noliedz. Telefonsarunā vīrietis apstiprina, ka uzņēmums darbojas vairāk nekā 20 gadu un nekādu sūdzību līdz šim nav bijis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kalvis Avotiņš
Valsts vides dienesta pārstāvis

Esam uzsākuši procesu, kas saistīts ar konkrētā uzņēmuma operatora darbību izvērtēšanu atbilstoši vides aizsardzības prasībām – vai viņiem ir nepieciešama C kategorijas reģistrācija. Ir jāsasniedz kvalificējošie apjomi, lai konkrēto darbību definētu kā piesārņojošu. Lai jebkuru piesārņojošo darbību veiktu, tai ir jāatbilst teritorijas atļautajai izmantošanai.

Arī Rīgas būvvalde apsekoja norādīto adresi.

Edgars Butāns
Rīgas būvvaldes pārstāvis

18. maijā, apsekojot teritoriju, konstatēts, ka kokapstrādes uzņēmums savu ražošanu ierīkojis ēkā, kas pēc izmantošanas veida ir smagās tehnikas garāža. Līdz ar to tādā veidā ekspluatējot ēku neatbilstoši šim lietošanas veidam. Par konstatēto tiks sagatavots atzinums, noteiktā termiņā uzdodot zemes gabala īpašniekam vai nomniekam novērst pārkāpumu.

Būvvalde uzņēmumu tomēr lūgs pamest ēku un sauks pie atbildības par nesaskaņotu darbību veikšanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm