tv3.lv

”Dzīve kā katlu mājā!” Alūksnē ”sabojā” tikko izremontētu dzīvokli

2021. gada 22. februārī 19:10

Valda pirms pieciem gadiem no Alūksnes novada domes par 1300 eiro iegādājās vienistabas dzīvokli Helēnas ielā. Īpašniece pašvaldībā saskaņojusi sienas demontāžu un iespēju robežās mitekli pakāpeniski remontējusi. Tā kā ģimenei ir dzīvesvieta citā Alūksnes daļā, Valda reti dzīvoklī viesojusies.

Sākoties daudzdzīvokļu nama renovācijai, Valda pilnvarojusi mājas vecāko Aivaru dzīvoklī ielaist strādniekus un apstiprināt nepieciešamos darbus. Tas darīts kopīga mērķa vārdā – lai darbi raitāk ietu uz priekšu, kā arī lai būvniekiem nebūtu jāgaida, kad Valda varētu atbrīvoties no sava darba.

Valda dzīvoklī apmeklējusi tikai vairākus mēnešus pēc mājas renovācijas pabeigšanas. Miteklī redzētais viņu pamatīgi šokējis. Būvnieki viņas dzīvokli pārvērtuši līdz nepazīšanai. Teju cauri visam dzīvoklim izvilktas apkures caurules. Vietējā uzņēmuma SIA ”Ozolmājas” darbinieki pat vienu no sienām ”izdekorējuši”- teju no pašiem griestiem divas liela izmēra caurules vilktas līdz grīdai, lai tālāk tās gar sienu vilktu uz dzīvokļa otru galu.

Valda
Dzīvokļa īpašniece

Istabas vidū, centrā var izsist caurumu… Kāpēc nevarēja pie grīdas? Kāpēc tā caurule nevarēja iznākt istabas stūrī, lai šī siena vispār nav ”trubās”. Šī istaba ir 18 kvadrātmetru liela, man teica, ka būs siltāk. Es 18 kvadrātmetrus pieelpot varu. Arī pie loga ir neizprotami darbi. Caurules nav ielaistas nišā, bet vismaz 20 centimetrus no sienas, tagad nevar normāli pieiet pie loga. Salikti arī visādi krāni, tāda sajūta, ka esmu katlu mājā. Te ir viss izdarīts, tikai pēc tam ir uzzīmēts plāns.

“Bez Tabu” rīcībā nonācis projekts, kurā redzams, ka caurules bija paredzēt maksimāli daudz virzīt pa kāpņu telpu un tās bija jāpiestiprina pie griestiem gar dzīvoklī neesošu sienu. Šīs sienas demontāža Alūksnes novada domē tika saskaņota jau 2016. gada vidū. Tādēļ nav izprotams, kāpēc projektētāji no SIA ”Efekta” projektā atstājuši jau sen demontētu sienu. Zvanot uzņēmuma pārstāvjiem, tā arī neizdodas saņemt uz šiem jautājumiem atbildes.

Arī pilnvarotais mājas vecākais savu vainu noliedz. Būvnieki esot teikuši, ka ”jādara šādi un viss”. ”Kad atnāca celtnieki, ieraudzīja, ka šeit nav sienas. Viņiem nebija citas izejas, kur tās caurules vilkt,” raidījumam stāsta mājas vecākais Aivars Platnieks.

Darbus veicis vietējais uzņēmums SIA ”Ozolmājas”, tā pārstāvis norāda, ka savā darbā kļūdas nesaskata. ”Mēs strādājām pēc projekta. Tur bija darba vadītājs, mājas vecākais. Viņi kopā visu skatījās. Tur bija projekts,” raidījumam stāsta uzņēmuma pārstāvis Igors Dubovs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Alūksnes novada domes uzņēmuma ”Alūksnes nami” valdes loceklis Mārtiņš Kaļva dzīvoklī izvēlēto risinājumu klātienē nav apskatījis. Intervijas laikā demonstrējam to ar telefona palīdzību. Uzņēmums piedāvā par 1800 jeb eiro veikt labojumus dzīvoklī. Tas ir par 500 eiro vairāk nekā Valdai dzīvoklis izmaksāja.

Mārtiņš Kaļva
”Alūksnes nami” valdes loceklis

Risinājums tika koriģēts darba procesa laikā. Tas tika saskaņots ar dzīvokļa īpašnieces pārstāvi, piedalījās arī būvdarbu veicējs, būvuzraugs, autoruzraugs. Tika piedāvāts šāds risinājums. Tika saņemts akcepts. Tas tika izbūvēts, pieņemts. Piekrītu, ka vienmēr var labāk, skaistāk, savādāk. Bet šāds risinājums tika piedāvāts pirms marta, kad vēl nebija neviens caurums uztaisīts. Tika saņemts dzīvokļa īpašnieces pārstāvja apstiprinājums, ka risinājums ir labs. Tas, ka dzīvokļa īpašnieks nav pilnā apmērā pildījis saistības, kas jāpilda dzīvokļa īpašniekam, mēs tagad nevaram atbildēt.

Visi darba nodošanas akti jau sen kā parakstīti, Valda esot iebildumus izteikusi pusgadu pēc tam, kad ēka nodota ekspluatācijā.

Pašvaldības uzņēmums nav gatavs piedalīties ar līdzfinansējumu, lai veiktu labojumus.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm