tv3.lv

“Dzīve viņam ir sabojāta!” Pēc dēla notriekšanas uz gājēju pārejas māte raizējas par puiša veselību un izmeklēšanu

Gājēju pāreja Zolitūdē pie Zantes ielas autobusu pieturas. Diennakts tumšajā laikā šajā vietā galvaspilsētā notiek ceļu satiksmes negadījums, kurā automašīna notriec kādu jaunieti.

2019. gada 26. oktobrī 9:24

Pie Rīgas pašvaldības policijas (RPP) uniformām piespraustās videokameras fiksē, kā cietušajam tiek sniegta medicīniskā palīdzība. Asinis uz asfalta liecina par ļoti nopietnu traumu. Kadrā pavīd arī sadursmē iesaistītais “Lexus” sedans.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Puiša māte Jekaterina atklāj, ka nesen pilngadību sasniegušais dēls vēl pirms avārijas sacīja, ka dodas uz mājām, kas atrodas pavisam netālu no negadījuma vietas. “Viņš vienmēr iet pa gājēju pāreju. Viņam bija veselības problēmas, viņš nevarēja ne skriet, ne lekt, viņš var tikai mierīgi iet.”

Sadursme Gramzdas ielā notiek ap plkst. 20.00. Māte ir šokēta, ka informāciju par dēla notriekšanu un aizvešanu uz slimnīcu viņa saņem vien nākamajā dienā pēc pusdienlaika. Ierodoties palātā, ārsti mātei paziņo par 18 gadus vecā Ņikitas veselības stāvokli.

Nopietna galvas trauma. Smaga galvas trauma. Viņš smagā stāv

Jekaterina

Jekaterina
notriektā jaunieša māte

Nopietna galvas trauma. Smaga galvas trauma. Viņš smagā stāvoklī. Nekādas prognozes… Nu, dzīve viņam ir sabojāta, viņš dzīvos, bet – kā, tas ir laika jautājums.

oklī. Nekādas prognozes… Nu, dzīve viņam ir sabojāta, viņš dzīvos, bet – kā, tas ir laika jautājums.

Māte šobrīd raizējas ne tikai par dēla veselību, bet arī par policijas uzsākto izmeklēšanu. Pirmās bažas raisa gan likumsargu atteikšanās komentēt notikušo, jo māte par sadursmi nezina absolūti neko, gan arī cietušā statusa piemērošana ģimenei.

“Gaidāt, gaidāt, gaidāt… Es saprotu, ka notiek izmeklēšana, notiek ekspertīzes visas. Jā, es to saprotu. Kamēr mums nav tā statusa, mēs neko nevaram darīt,” uzsver cietušā puiša māte.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Internetā publicētā video par avāriju māte gan pamana ļoti nozīmīgu detaļu – dēla jaka ar atstarotājiem izmesta miskastē. Tomēr tieši apģērbs ir viens no būtiskākajiem pierādījumiem, kas apstiprinātu, ka Ņikita parūpējās par savu drošību. Valsts policija no komentāriem klātienē atsakās, taču sniedz rakstisku atbildi.

Valsts policija

Valsts policija

Valsts policija (VP) ir informēta par notikušo ceļu satiksmes negadījumu. Par šī negadījuma faktu VP Rīgas reģiona pārvaldes (RRP) Satiksmes noziegumu izmeklēšanas birojā ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 260. panta 2. daļas, proti, par ceļu satiksmes noteikumu vai transportlīdzekļu ekspluatācijas noteikumu pārkāpšanu, ja to izdarījusi persona, kas vada transportlīdzekli, un – ja tās rezultātā cietušajam nodarīts smags miesas bojājums vai tā izraisījusi cilvēka nāvi.

Tāpat šobrīd notiek intensīva pirmstiesas izmeklēšana, kuru stingri kontrolē uzraugošais prokurors. Par izmeklēšanas rezultātiem tiks paziņots iesaistītām pusēm, taču jāņem vērā, ka izmeklēšanas termiņš ir atkarīgs no ekspertīžu veikšanas termiņa un to rezultātiem. Šajā gadījumā cietušā vecāki var vērsties VP RRP Satiksmes noziegumu izmeklēšanas birojā, lai noskaidrotu detalizētāku informāciju par notikušo negadījumu.

Gramzdas iela ir visai gara un taisna, un, iespējams, tieši tāpēc autovadītājiem kāja kļūst mazliet smagāka un gāzes pedālis iespiežas dziļāk grīdā. Tomēr atļautais maksimālais braukšanas ātrums šeit ir  50 kilometru stundā, un, tuvojoties gājēju pārejai, šoferiem jābūt divtik uzmanīgākiem, it sevišķi – diennakts tumšajā laikā.

Bez Tabu sastaptā Zanda vēl norāda, ka gājēju pāreja pie Zantes ielas vēl esot samērā droša, taču pavisam netālu – pie bērnudārza – ir cita gājēju pāreja, kur autovadītāji būtiski pārkāpj atļauto ātrumu. Vietējā iedzīvotāja ar bērniem pati reiz par mata tiesu izvairījusies no notriekšanas.

Šobrīd zināms, ka automašīnu “Lexus”, ar ko notriec Ņikitu, stūrēja kāds vīrietis. Gadījumā, ja šoferi atzīs par vainīgu, viņam var piespriest sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm