tv3.lv

“Dzīvojām kā akmens laikmetā!” Smiltenes iedzīvotājai kaimiņa žoga dēļ nācies mainīt sakaru operatoru

“Desmit dienas mēs dzīvojām tā kā akmens laikmetā, nebija ne interneta, ne televīzijas, diezgan grūti mums gāja,” tā Smiltenes iedzīvotāja Anita iesāk sarunu ar “Bez Tabu”. Komunikāciju kabeli pārcirtis kaimiņš, būvējot žogu apkārt savam īpašumam. Anita uzskata, ka no neērtībām varēja izvairīties, ja vien būvdarbi būtu saskaņoti.

2019. gada 8. oktobrī 21:35

Internets un televīzija Jaunās ielas septītajā namā pazuda dienā, kad blakus esošā īpašuma kaimiņš savā teritorijā veica žoga būvniecības darbus. Līdzīga situācija pieredzēta arī iepriekš, taču šoreiz kaimiņš atteicies ielaist meistarus savā privātīpašumā, lai bojājumu labotu. Anitas kundzei nācies mainīt sakaru operatoru.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Anita Šmite
mājas pārvaldniece

Meistars arī teica tā, ka būvvaldei vajadzēja saskaņot darbus ar “Lattelecom”, jo nevar tā būt, ka apakšā ir kabelis un ir dota atļauja rakt sētu, izrādās, ka viņam (kaimiņam) tāda atļauja vispār nav dota, mutiski būvvaldes darbiniece devusi atļauju.

Anita pārsteigta, vai tiešām kaimiņš tādu iespaidīgu žogu var būvēt bez būvvaldes un sakaru operatora atļaujas? Strīds ar kaimiņu Edgaru Mežinski ilgst jau gadiem, un tā cēlonis, visticamāk, ir pašvaldībai piederošā piebrauktuve starp abu īpašumiem, par to pirms pāris gadiem vēstīja arī “Bez Tabu”.

Edgars Mežinskis strādā par skolotāju netālu esošajā Variņu pagastā, taču tālāk par pamatskolas direktores kabinetu “Bez Tabu” netiek. “Labdien, es jums teikšu tā, kā ir, skolotāja Edgara vārdā, ka viņš nevēlas runāt. No novada jau zvanīja. Skolai ar to nav nekādas saistības,” tā skolas direktore.

Liene Brolīte
Smiltenes novada Būvvaldes vadītāja

Būvatļauja šajā gadījumā arī nav nepieciešama, jo tā ir pirmās grupas būve, kas klasificējas kā inženierbūve, un ārpus publiskās ārtelpas šis žogs nav jāsaskaņo.

Ministru kabineta noteikumi Nr. 253 “Atsevišķu inženierbūvju būvnoteikumi” paredz, ka žoga būvdarbiem ārpus publiskās ārtelpas nav nepieciešama jebkāda atļauja no būvvaldes. Taču personai ir jāievēro pašvaldības apbūves noteikumos noteiktās tehniskās normas (piemēram, žoga augstums).

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Smiltenes novada Būvvaldē “Bez Tabu” norāda, ka teritorijas plānojumā neuzrādās apgrūtinājums. Šobrīd Mežinskis aicināts sniegt paskaidrojumu, vai zinājis par kabeļa esamību. “Ir uzsākta administratīvā lietvedība, esam pieprasījuši viedokli gan no teritorijas īpašnieka, gan tīkla pārvaldnieka, procesa gaitā situāciju risināsim,” tā Būvvaldes vadītāja Liene Brolīte.

Ekonomikas ministrijā “Bez Tabu” norāda, ka īpašniekam attiecīgā žoga būvniecība nepieciešamības gadījumā ir jāsaskaņo ar citām personām. Piemēram, ja būvdarbi ir paredzēti kāda inženiertīkla aizsargjoslā, tad ar šā inženiertīkla īpašnieku. To apstiprina arī telekomunikāciju uzņēmuma “Tet” pārstāve, norādot, ka darbi netika saskaņoti.

Lāsma Trofimova
“Tet” pārstāve

Pirms būvdarbu uzsākšanas īpašniekam ir jāveic zemes gabala topogrāfiskā uzmērīšana, un šajā procesā tiek parādītas gruntī esošās komunikācijas. Acīmredzot topogrāfiskā uzmērīšana pirms būvdarbiem netika veikta, un līdz ar to vēsturiskais pievada kabelis kadastra datubāzēs neparādās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm