tv3.lv

“Dzīvoklī +25°C! Viņi nenormāli svilina!” Ģimene sūkstās par absurdu apkuri

11. janvārī 10:10

Aleksandra ir pensionāre ļoti cienījamā vecumā. Miteklī Baltajā ielā rīdziniece dzīvo kopā ar savu vīru. Tomēr jau kopš decembra vidus attiecībās jaucas nevēlams faktors – karstums.

Aleksandra

Bet, kad svētdien [19. decembrī] sākās šis karstums… Klausieties, es esmu hipertoniķe [cilvēks, kuram ir paaugstināts asinsspiediens]. Saprotiet, tas ir ārprāts. Un tad es sāku zvanīt viņiem jau no 20. decembra!

Rīdziniece detalizēti aprakstījusi visus – līdz pat Ziemassvētkiem – veiktos zvanus uzņēmumam ”Siltumserviss Rīga”. Katru reizi operators atbildējis, ka uzņēmums jau savu izdarījis, taču Aleksandra uzsver, ka dzīvoklī izmaiņas tā arī nav jūtamas.

“24.decembrī zvanu. [..] Operatore man atbildēja tā, īsi un skaidri: “Kaimiņam  10 grādi. Priecīgus Ziemassvētkus!”. Un atslēdza telefonu, viss, vairs neko,” atminas mitekļa saimniece.

Gaidot tomēr “Siltumservisa” rīcību, Aleksandra paralēli cīnās ar karstumu, kā nu vien spēdama, piemēram, radiators virtuvē apklāts ar palagu, mēģinot aizturēt siltuma izplatīšanos telpā.

“Bez Tabu” ierašanās brīdī dzīvojamajā istabā termometra stabiņa sarkanā līnija apstājusies pie +21 grāda pēc Celsija iedaļas. Arī elektroniskais termometrs uzrāda līdzīgu temperatūru. Aleksandra gan atklāj, ka naktī bijis pavisam traki, proti, vienubrīd temperatūra pat sasniegusi teju +25 grādus. “Tas ir par daudz!”

Uzrunājot Aleksandras kaimiņus, par karstumu gan neviens nesūdzas. Tikmēr arī kaimiņu namā kādai ģimenei karstums sagādā diskomfortu. Ieejot dzīvoklī, arī pie atvērta loga siltums ir krietni jūtamāks. Izmērot temperatūru, ierīce uzrādīja aptuveni +24 grādus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Normatīvie akti nosaka, ka apkures sezonas laikā dzīvoklī ir jābūt nodrošinātai temperatūrai no +18 līdz +20 grādiem pēc Celsija. Temperatūra gan esot dzīves kvalitātes jautājums, jo cits arī 20 grādos jutīsies nosalis, to uzsver Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas (LNĪPA) vadītājs Vitolds Peipiņš.

Kad šīs mājas cēla, energoresursi bija lēti. Ja bija karsti, attaisi logu vaļā, un viss kārtībā. Šīs dienas situācija ir pavisam citāda. Un – tiklīdz attaisi logu, tā pa logu izlido nauda ārā.

Dzīvokļu lietu eksperts uzsver, ka ziemā iedzīvotāji sadalās divās grupās – regulāri salstošā un karstuma nomāktā. Apmierināt abas nometnes esot visai sarežģīti.

Abu namu Baltajā ielā apsaimniekotāja ”Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) pārstāve Una Grenevica apstiprina, ka ir saņemta informācija par problēmām ar karstumu, tiesa gan, iedzīvotāji sūkstījušies par nepietiekamu siltumu. Grenevica gan noliedz, ka daudzstāvu namā Baltajā ielā būtu salūzusi automātika, kas regulē siltumu ēkā, atbilstoši āra gaisa temperatūrai.

Lai problēmas ar siltuma padevi daudzdzīvokļu dzīvojamajās mājās būtu iespējams risināt pēc iespējas ātrāk, RNP aicina iedzīvotājus ziņot primāri pārvaldniekam, kas savukārt jau sazināsies ar siltuma pakalpojumu sniedzēju.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tajā pašā dienā, kad “Bez Tabu” viesojās pie Aleksandras, un drīz vien arī sazinājās nama pārvaldnieks, saņēmām zvanu, ka ar rīdzinieci jau sazinājušies arī “Siltumserviss Rīga” pārstāvji un atkārtoti uzklausījuši sūdzību. Turklāt vēlāk arī bijis pat jūtams sarunas rezultāts.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm